Matěj Jendrišák na střídačce společně s Markem Benešem, Danielem Šebkem a trenérem Kettunenem. Foto: Martin Flousek, Český florbal Marek Beneš, Matěj Jendrišák a Daniel Šebek se na kvalifikaci neobjeví. Foto: Martin Flousek, Český florbal
7. 1. 2020 Reprezentace - Muži (6) KOMENTÁŘŮ

Na kvalifikaci bez Jendrišáka, Marka Beneše nebo Veltšmída, zato s šesti nováčky. Kettunen má také nové asistenty

 Situace kolem české reprezentace nabrala v posledních hodinách o něco jasnější rysy. Dnes Český florbal zveřejnil nominaci na nadcházející kvalifikaci o postup na světový šampionát. Češi se budou muset v Lotyšsku obejít bez některých opor, pozvánku naopak dostala šestice nováčků.

Absentovat budou v Lotyšsku Matěj Jendrišák, Marek Beneš, Ondřej Němeček, Lukáš Veltšmíd, vyjma Milana Tichého a brankáře Lukáše Bauera i hráči Mladé Boleslavi, Tatranu a z Vítkovic je v nominaci pouze Jiří Besta.

„Aktuální situace v mužském národním týmu je intenzivně řešena, někteří hráči za daných okolností při současném stavu realizačního týmu a vzhledem k soupeřům nominaci na kvalifikaci odmítli. Situaci stále nelze označit za definitivně vyřešenou, a zabývat se jí bude výkonný výbor na svém jednání 25. ledna,“ uvedl na stránkách Českého florbalu Václav Culka, předseda reprezentační komise, jehož komentář k situaci jsme včera zveřejnili.

V nominaci figuruje šestice hráčů, kteří si budou moci připsat první starty za seniorskou reprezentaci – brankář Martin Beneš, útočníci Jakub Kolstrunk a Jakub Renčín a tři juniorští mistři světa Jakub Boček, Patrik Šebek a Filip Forman. Z tradičních opor nastoupí Tom Ondrušek, Martin Kisugite a Patrik Dóža.

Český národní tým se ve třetím největším lotyšském městě Liepāja utká postupně s Lichtenštejnskem, Španělskem a Nizozemskem. Vítěz skupiny si zajistí postup na mistrovství světa, které se na konci roku uskuteční ve finských Helsinkách. Nový formát kvalifikačního turnaje pak ještě na závěr přinese souboje o umístění.

„Samozřejmě soupeři jsou pro nás trochu exotičtí, ale každý zápas a každý den strávený pohromadě s týmem je pro nás velmi důležitý. Nemáme sice v průběhu kvalifikace tolik prostoru trénovat, protože máme každý den zápas, ale důležité informace získáme i z utkání. Můžeme sledovat charakter hráčů, máme prostor s nimi mluvit, zjistíme mnohé o nových hráčích,“ řekl pro Český florbal kouč Petri Kettunen, který i nadále dostal důvěru vést národní výběr.

Po odchodu asistentů Pavel Bruse a Milana Fridricha si finský trenér vybral nové spolupracovníky. K české reprezentaci se vrátí Akseli Ahtiainen a novým členem realizačního týmu se stane Karo Kuussaari, který jako hlavní kouč vedl ženský celek Finska na světových šampionátech 2011 a 2013.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • ??? napsal:

  To už jste mohli vzít někoho z 1.ligy. Na Španěly by to stačilo. Jediný pozitivum tyhle nominace je zařazení mladých hráčů jako Forman. Ale zajímalo by mě jak to chtějí řešit, protože s tímhle by jsme na MS sotva udělali čtvrtfinále

 • florot napsal:

  Milí „novináři“ z redakce florbalu.cz. Na to že jste v rukou p. Šumana a spol., jste překvapivě prozradili, už v nadpisu 3 jména, kteří odmítli reprezentovat Česko pod p. Kettunenem. Co ta další možná dvacítka-třicítka jmen, která to také udělala, tu zveřejníte na pokyn p. Šumana nebo Culky kdy? Je jasné, že vedení Českého florbalu se tomu bude vyhýbat jako čert kříži, to by museli počínaje p. Šumanem složit funkce, pokud mají v sobě alespoň trochu chlapské rovnosti, férovosti a slušnosti. Pane Culko, řekněte jméno toho jediného, s kým jste mluvil a který vám první řekl, že pod Ketunenem nebude hrát. Předpokládám, že to byl kapitán týmu Matěj Jendrišák, nebo ne?
  Co říkáte na následující výběr pro kvalifikaci na MS mužů:
  Brankáři: Souček, Binder
  Obrana: Suchánek, Veltšmíd, Němeček, Hubálek, Šebesta
  Útok: Jendrišák, Delong, Beneš, Langer, Dóža, Tomašík, Tokoš, Rýpar, Šebek. Tak ti prý všichni odmítli. Porovnejte to s tím co je nominováno a zjistíte, že ti, co jsou nominováni, by v reprezentaci i tak neměli co dělat. Je to zoufalé béčko nebo céčko, které si vylepší kanadské bodování a potom vedení florbalu vyhodí Kettunena, umyje si ruce, že jsou nevinní, jak Ponský Pilát a bude chtít po novém trenérovi, ať ty, co odmítli přiměje zase s hrdostí hrát za český nároďák.
  Hnus a pokrytectví, co? Žel je to malá ukázka stavu nejenom ve florbalu, ale v celé společnosti v České republice.

  • Zkrat napsal:

   Jsem dost zaskočený „kličkovanou“ pánů z Chodova. Nebudu jmenovat kterých, většina asi tuší. A Doža a jeho „přijedu na soustřeďko před MS, jinak je zbytečné jezdit“, a teď přijal, podivné.

  • Gustav Ondrejčík napsal:

   Kromě titulku, který jste si přečetl, jsme ve druhém odstavci textu uvedli výčet: „Absentovat budou v Lotyšsku Matěj Jendrišák, Marek Beneš, Ondřej Němeček, Lukáš Veltšmíd, vyjma Milana Tichého a brankáře Lukáše Bauera i hráči Mladé Boleslavi, Tatranu a z Vítkovic je v nominaci pouze Jiří Besta.“ Některé ze zmíněných absentujících hráčů jsme oslovili, ale zatím jsme neobdrželi jejich vyjádření, proto prosím neuvádějte na naší adresu domněnky ve smyslu toho, jestli někdo kontroluje námi vydaný obsah, ve výčtu navíc máte Dóžu, který v nominaci figuruje.

 • Borčík napsal:

  Gustávo hod se do klidu 😀 stejnak ten clanek nikoho nezajíma, dulezitá je diskuze 🙂 vsichni vi ze na to všichni serou kvuli finaka a ti co zustali o tom nevedeli a nebo jsou vlezloprdelky viz prazan 😛

 • včelka napsal:

  Upřímne: tu naši skupinu o „kvalifikaci“ na MS v Lotyšsku by vyhrál rozdilem třídy jakýkoli tým 1.ligy ?

  Lépe na tom nebude v Popradu ani Švýcarsko, které bude hrát o zápis do knihy rekordů v počtu vstřelených branek s Pobřežím Slonoviny.?

  Ale k veci – pokud se urychlene nestabilizuje situace kolem vedení ceskeho florbalu, vrati se medialne tento sport zpátky o 10-15 let.

Napsat komentář

*