Lukáš Veltšmíd už nechce reprezentovat pod Petri Kettunenem. Foto: Martin Flousek, Český florbal Lukáš Veltšmíd už nechce reprezentovat pod trenérem Kettunenem. Foto: Martin Flousek, Český florbal
7. 1. 2020 Reprezentace - Muži (45) KOMENTÁŘŮ

Pozvánku do repre odmítl. Je ale potřeba říct, jak se věci mají, říká Lukáš Veltšmíd

 



Fanoušci české florbalové reprezentace se v úterý dočkali nominace hráčů, kteří se vydají na konci ledna do Lotyšska na kvalifikaci o postup na mistrovství světa. Na soupisce chybí spousta hráčů, kteří bývali oporami. Předseda komise reprezentace Václav Culka dokonce potvrdil, že někteří pozvánku odmítli. Mezi nimi je i obránce švýcarského Malans Lukáš Veltšmíd.

Situace v českém národním týmu vypadá podivně. Už na konci roku 2019 oznámili konec v týmu tři čeští asistenti trenéra. Hlavním trenérem ale nakonec zůstal Fin Petri Kettunen, který našel nové pomocníky v krajanech Akseli Ahtiainenovi a Karo Kuusarim.

Jenže po českých členech realizačního týmu začaly chodit i omluvenky ze strany hráčů. „Trenér Petri Kettunen mi volal před vánočními svátky, představil mi realizační tým a zeptal se, co já. Tak jsem mu jen řekl, že to bude bez mé účasti. Důvodem jsou věci, které jsem mu psal do feedbacku po mistrovství světa. A popřáli jsme si hodně štěstí,“ říká Lukáš Veltšmíd.

K otevřené zpovědi Veltšmída prý donutily nepřesně formulované důvody absence hráčů v nominaci. „Přečetl jsem si, že důvodem odmítnutí nominace jsou jména soupeřů kvalifikaci nebo že někteří z nás by neradi trávili poměrně delší čas v Lotyšsku. To je nehorázná lež. Nechápu, jak to někdo může takhle napsat,“ oponuje.

Podobnou odpověď prý nedal Kettunenovi sám. „Vím, že podobně se k tomu postavil i Matěj Jendrišák nebo kluci z Mladé Boleslavi a Vítkovic, ale za ně blíže mluvit nemohu. I když já to mám trochu jednodušší v tom, že nemám podepsanou reprezentační smlouvu,“ dodal.

Veltšmíd hrál v národním týmu naposledy v prosinci 2018, ale pozvánky dostával. „Ano, moje poslední akce byla MS, potom jsem se už jen vymlouval na zranění,“ dodává. Odvaha mluvit na rovinu prý chyběla, ale po vývoji posledních týdnů, kdy konec v národním týmu oznámili asistenti Milan Fridrich, Pavel Brus a Michal Rybka, prý už bylo potřeba věci uvést na pravou míru.

„Mrzí mě to, ale nesouhlasím s celou práci, kterou trenér dělá. Za 2 roky jsme nebyli schopni poskládat lajny, hráli jsme bez systému, improvizace na každém postu a kroku. Můžu porovnat práci Radima Cepka a Peteho Kettunena. Co se týče systému, tak to jsou nebe a dudy. Za Cepka každý přesně věděl, co má dělat, jak založíme protiútok a další věci. Za Peteho nám bylo oznámeno, hrajte po buzarech nebo loby. Možná jsem první a jediný, kdo to říká, možná si zavírám dveře do reprezentace do budoucna, ale už to dál nejde. Třeba dostanou odvahu i další,“ rozjel sérii argumentů nejlepší hráč českého superfinále 2013.

„Nevím, asi vyznávám jiný styl florbalu. Na nikoho se nezlobím, jen se neztotožňuji s tím, jak to v reprezentaci funguje. Tak to v životě bývá, že má někdo jiný názor,“ dodává.


Autor: Tomáš Rambousek



KOMENTÁŘE

 • Zkrat napsal:

  NA Hornetsu máš u mě kybl 😀

 • Fbc napsal:

  Dobre Lukan konečně někdo má odvahu říct nahlas co se tady 2roky šuškalo. Díky

 • Honzik napsal:

  Konecne to nekdo napsal. At reknou narovinu ze volali vsem “starsim” hracum a ti rekli ze nechcou pod kettuneme hrat a ne tyhle kecy okolo totalni tragedie. Vysmech unii a tem S***** co tam pracujou. Nikdo nema koule. Unie rekla hracum ze nebudou mit koule na to tohle udelat a divej je to tady. Tak jak se stim poperem co kluci
  KETTUNEN VEN

 • Vesta Jardy Jágra napsal:

  Tak tohle přeci všichni víme – viděli jsme MS. Kettunen nechává možná až moc iniciativy na hráčích a nachystaní prostě nebyli. A určitě nechci Kettunena hájit v tomhle, ale určitě nejde tvrdit, že se někdy choval nečestně ke komukoliv narozdíl od jeho nedávného proti kandidáta. A největší výsměch je to, že po MS běhá zlatník se sloganem Pete ven, když on ho sem přeci dovedl. Za tenhle stav můžou tihle borci, Pete dělá svojí práci, tak jak nejlíp umí. Zlatník a parta kolem si měla dát větší práci při výběru. Je to zapeklitá situace pro repre komisi, ale potom co Brus odmítl já osobně neznám řešení. Nevidím tu zástup trenérů. Borci, co to odmítli (důvod proč může být všem ukradený – je to pouze jejich rozhodnutí, pokud se nenechali někým přesvědčit). Ta generace prostě je neúspěšná, ruku na srdce a možná to tak mělo být – a vždy, když někdo končí je to trochu kostrbaté, ale chápu nafouklost celé věci. Kdo reálně by mohl být ještě v nominaci a nejedou – Suchánek, Jendrišák, Rýpar, Veltšmíd, Beneš, Nemeček. Ostatní už by se tam nedostali tak jako tak.

  • TDI napsal:

   Což jsou ale naši nejlepší hráči, že? Takže realita je taková, že za peníze z veřejného rozpočtu si tady parta puberťáků udělá výlet do Lotyšska pod nálepkou národní tým ČR. Nezlobte se na mě, ale tohle je na okamžitou rezignaci nejen trenéra, ale všech lidí, kteří jsou za tento stav odpovědní! Zajímalo by mě, co na to říká ten zbytek partnerů Českého florbalu.

 • Praha napsal:

  Tohle je za mě frajer! Kettunen ať jde k čertu! Odnrušek s Pražanem svině největšího kalibru, přislíbí kamarádům neúčast a pak sami potvrdí! Ale voda se vaří na každou svini!

  • AB napsal:

   Čau lidi, to s tou sviní. Něco na tom bude, vím o čem mluvím.

  • Lolek napsal:

   Proč by měli být Ondrušek a Pražan „svině největšího kalibru“? Protože i přes nastalou situaci cítí, že by měli národnímu týmu pomoct? Nebo proto že mají podepsanou reprezentační smlouvu a reprezentovat vlastně musí? Ty si jeden z reprezentantů kteří odmítli účast že víš komu co slíbili a pak nesplnili? Nejsou vlastně ty svině o kterých píšeš spíš ty kteří teď mlčí a čekají jak se to celí vyvine? Reprezentovat má být vždycky ta největší čest a to za jakýkoliv situace, v žádném jiném sportu by si reprezentanti nedovolili to co si dovolují teď naši nejlepší hráči v čele s kapitánem týmu Jendrišákem.

   • fbc napsal:

    no ty meleš blbosti !!!! Když není schopúen trener určit co jak hrát tak proč by jsi měl za každou cenu reprezentovat??Myslím že jsi sport viděl z rychlíku a nebo max okresní přebor

   • Vaclav Dusek napsal:

    Fotbal Francie
    Hokej Slovensko

    V obou pripadech to byl skandal/fraska ale dlouhodobe to pravdepodobne procistilo + zpepsilo situaci.

 • Radek napsal:

  Lži se nedají ututlávat pořád. Pan Culka je zralý na rezignaci. Včera celé české veřejnosti úplně s klidem lhal. Takové chování budem alceptovat? Lháře ve vedení, idioty za trenéry, zrádce na hřišti. Jsme na dně.

 • K3 napsal:

  Jako zrádce spíš vypadá někdo kdo odmítá vlast reprezentovat, ne naopak. Čistě teoreticky, pane.

  • petr napsal:

   cílem týmu má být vyhrát MS a proto hráči musí cítit maximální důvěru a smysl práce proto aby mohli podat maximální výkony

   pokud jde trenér proti tomuto faktu pak hráč musí reprezentaci odmítnout

   ti co reprezentují jen proto aby byli mediálně oslavováni přestože vědí že tým díky trenérovi není připraven jsou zrádci – vlastizrádci

   • Petr napsal:

    Prosím o vysvětlení které zrádce máte na mysli. Zda staronové Chodováky nebo např. nové povolance z Black Angels a Bohemky.

    • Petr napsal:

     samozřejmě chodováky a další, kteří situaci v týmu znají

     nově povolaní jsou jen naivní kašpárci

 • Gulliver napsal:

  Diky Lukine, diky za pravdu. Ceskyfloral lze, je to jen byznys pro lidi jako Jirovsky nebo Suman…proto taky poradame tolik akci (MS, PMEZ, kempy mladeze..) nebo bereme uplne nesmyslne finaky nebo trenery ze švajcu. Nejde o sport, ale jen o prachy, sluzebni auta, zradlo…marketing a sefovani samopohybu. smerem dolu – bohuzel! Jaky plat ma napr. Suman? Nebo Jirovsky? To jsou snad verejne informace ne? Je to spolek…chceme praavdu!

 • Píno napsal:

  Tady to je:

  https://www.bezfrazi.cz/ego/

  Lidi ctete!

  H.

  • Vaclav Dusek napsal:

   V tom rozhovoru vypada dost spatne, jako neflexiblni clovek bez empatie co by nemel trenovat nebo vubec vest zadny ruznorody kolektiv se svym lidskym pristupem.

   Bohuzel proto to dopadlo spatne i pres jeho ocividne silne trenerske dovednosti oproti Kettunenovi.

 • ??? napsal:

  CULKA, jestli máš koule mezi nohama, tak odstup!!! Lžeš těm, co Ti dali důvěru.

 • Ferdinand Vanek napsal:

  Pan Culka a jemu podobní by teď měli chodit kanálama po tom včerejším článku a prohlášení, protože to, co dnes vyšlo za nominaci, popřelo všechnu jeho snahu nás přesvědčit, že idioti jsme my.

  To je na odvolání celého vedení českého florbalu. Trapas pánové. Je čas říci papá.

 • VH napsal:

  hola vsšem. jsem zvědavý, kolik z Vás se domluví se sekretáři nebo předsedy svých klubů a pojede v červnu na Valnou Hromadu s tím něco udělat..Šumana od kormidla nikdo nedostane..ale s těmi dalšími vym..ci by se dalo něco dělat a poslat je do pr..konečně

 • MOKRÝ BANDITI napsal:

  Stejně to jsou ryby!

 • Jezis napsal:

  Natov
  Tomasik
  Curney
  Tokos
  Suchanek
  Sebek
  Rypar
  Hajek
  Hubalek
  Sebesta
  Soucek
  Delong
  Brauer
  Matejcik
  Langer
  Melis
  Binder
  Jendrisak
  Nemecek
  Benes
  Veltsmid

  Klid v dusi. Amen.

 • Arny28 napsal:

  Situace je alarmující, chytly se toho celostátní media a tohle už marketingová uklízecí četa Fildy Šumana nezcenzuruje. Naprosto nezvládnuté od Šumana, který se dlouhodobě snaží prosazovat zahraniční trenéry i přes jejich neschopnost. Naprosto nezvládnuté od Culky, který ukázal svůj morální kredit v plné nahotě. Bohužel u hráčů pořád převládá strach se vyjádřit. A trochu je chápu, většinou když se někdo kriticky vyjádřil byl svazem přesunut na černou listinu. Mají svou kariéru a teď ji samozřejmě můžou ohrozit. Po dnešku už ne kluci. Dejte se dohromady a vydejte společné prohlášení. Šuman ani B-team to na MS neodehrají ! Máte historickou šanci něco změnit – hřiště je vaše a tam to vyhrajete vy hráči. Ne bafuňáři, kteří jen na florbale dlouhodobě parazitují. Bohužel nejednotnost v podobě Chodova háže do budoucna do repre kabiny trochu vidle… To bude na budoucím trenérovi urovnat vztahy v týmu. Těžké…

  • Ostravak napsal:

   Tohle bude průser. Jednou se situace urovná, něco se změní. Ale hrát v týmu, v lajně s někým, kdo tě takhle … občůral.. jako některý Chodov, to jen tak nezmizí.

 • kudyztohoven napsal:

  Švýcaři v plných,nově zveřejnění Švédi:
  Utespelare
  Omar Aldeeb, IBF Falun
  Victor Andersson, Storvreta IBK
  Casper Backby, IBF Falun
  Rasmus Enström, IBF Falun
  Gustav Fritzell, Pixbo Wallenstam IBK
  Alexander Galante Carlström, IBF Falun
  Tobias Gustafsson, Storvreta IBK
  Oskar Hovlund, Linköping IBK
  Emil Johansson, IBF Falun
  Carl Kostov-Bredberg, Zug United
  Emil Nilsen, Jönköpings IK
  Robin Nilsberth, Storvreta IBK
  Jonathan Nilsson, FC Helsingborg
  Viktor Nystedt, IBK Dalen*
  Alexander Rudd, Storvreta IBK
  Johan Samuelsson, IBF Falun
  Albin Sjögren, Storvreta IBK
  Jonas Svahn, IBK Dalen
  *Debutant

  No a ČR B-team na pohodu…

  • Petr napsal:

   A to je co za argument? Hrajeme s nimi snad kvalifikaci?

   • Petr napsal:

    to je argument na lži Culky o tom, že chápe, že se klukům nechce jet daleko do Lotyšska – top 3 jede v nejsilnějších sestavách

    reprezentace je jen jedna, to co posíláme my jsou zbylí chudáci čtvrté kategorie a pár zrádců co si sere do huby – za zády ketunena špiní nejsprostšími slovy a do očí mu lezou do prdele

    • Petr napsal:

     Proč nazýváš nově nominované chudáky čtvrté kategorie? Nevypovídá to náhodou něco o Tobě samém? A jak si to vůbec s tou kvalifikací na MS představuješ? To se na ni mají hráči korporativně v rámci hrdostí vykašlat? Dokážeš si představit ten mezinárodní průšvih? Přišli bychom o MS, nemluvě o ztrátě pozice v řebříčku zemí a jistě nevýhodném nalosování v další kvalifikaci.

     Když chceš radikální řez, musíš mít také připravenu variantu jeho řešení či náhrady. Když ji nemáš, zůstaneš v půli cesty a můžeš způsobit ještě větší škodu.

 • Halík napsal:

  tak jsi všichni ty Vaše komentáře pěkně napište na papír, zajděte na jaře na Vaší regionální valnou hromadu jakožto velvyslanec klubu, zkuste projít volbou delegáta na celostátní valnou hromadu a tam to těm ostatním delegátům (mnozí z nich jsou šumanovi ovce) na plénu můžete z vesela přednést no a pak si Vás představenstvo ČF v čele s Šumanem namaže na chleba. Stačí jen situace kolem Peterky (člen celostátního VV) kdy 11.11.2019 byl mimořádný VV kde dotyční velmi VÁŽNĚ vyzvali Peterku ať odstoupí nebo, že ho odvolají, ale akorát jim nedošlo, že má mandát z volby těch Šumanových ovcí z VH.
  Já navrhuji Peterku na Nobelovku za mír.
  Zbytek kolem repre je fraška a špička ledovce, stačí se podívat kdo je kompetentní v daných oblastech a chce se mi zvracet, jména jako Jírovský, Chlumský, Mlčoušek, Koten a v neposlední řadě Šuman s Novákem a Český Florbal s.r.o.
  Musíte myslet politicky Halík..:)

 • Slovensko napsal:

  Zlaté Slovensko !!!

 • Alias napsal:

  Me teda udivuje, jak se tady z odmitacu delaj hrdinove a z tech, kteri jedou reprezentovat skudci nebo pitomci.. Dnes uz je to vice nez rok, co byl Kettunen prodlouzen. V te dobe prodlouzeni s nim mela vetsina vyse zminovanych hracu dvouletou zkusenost a mohli tedy prijit na unii a rict to. Pokud to udelali a stejne byl prodlouzen, tak meli loni v lednu rict, že koncej, zacal by se tedy holt stavet novej tym a bylo by to blby, ale cisty.. oni rok mlceli a ted se tady z nich delaj hrdinove.. asi sem blbej, ale proste tomu nerozumim..

  • Zkrat napsal:

   Feedback, který Kettunen dostal nebyl absolutně reflektován.

  • Gerge napsal:

   Konečně rozumném názor. U kopáčů taky všichni věděli,že Jarolím byl debil,ale kvůli repre dresu drželi huby vždycky přijeli.Holt florbalistů jsou nejspíš jiní frajeři.

 • Alias 2 napsal:

  Ano asi jsi blbý neboli chceš „blbeeej hele“, protože těm klukům bylo naslibovano, že se to změní, že budou změny jenže evidentně ty změny asi neproběhly.

 • Halík napsal:

  k…a Halík co ten Zlatník?
  Ten se teď směje….:)

 • Bootham napsal:

  Kdyz Kettunen přicházel zaznamenal jsem pozitivní ohlasy že se konečně objevil nekdo mimo prostředí českého florbalu a do národního týmu zvolí objektivní sestavu bez nominování oblíbenců, jak bylo vytýkáno trenérům před ním…během 2leté práce reakce vcelku pozitivní, MS 4té místo ( objektivní ), najednou se dozvídáme že za neúspěch na domácím šampionátu vlastně může hlavní trener, který nenaordinoval žádnou taktiku…
  Nevěřím že Brus a Fridrich kterí fungovali jako spojka mezi hráči a zahraničním trenérem neměli do taktiky co mluvit…
  Český Florbal měl dostatek času zpracovat feedback od hráčů, trenérů, lidí kolem reprezentace a najít optimální řešení…
  Znovuzvolení Kettunena jim asi úplně nebylo…

 • trener napsal:

  skončil Jendrišák a podle jeho vlastních slov už v prosinci…žádná informace neproběhla a dosud veřejnost neměla žádné zprávy, už toto celé považuji za skrývání a tutlání pravdy ze strany unie a důvod k rezignaci všech zodpovědných…kapitán čr, mnohonásobný nejlepší florbalista nekončí takto každý den. už před lety jsem psal o tom, že si několik vyvolených udělalo z florbalu docela byznys, teplá místečka rozhodně nepustí zadarmo a bez boje. je třeba vymést ten chlívek a udělat ordnung!

 • Michal napsal:

  Nejlepší je server ceskyflorbal, ten odvážně mlčí jako Rudé právo…

  • petr napsal:

   a nebo i ten ftipnej Český Florbalový Bizár Ultimátně, najednou opatrně, normálně by to rozmazávali jak sviň, ale do vlastních (zrádců) nějak nejdou 😉 teda než že by se odkopali až teď

Napsat komentář

*