Marek Švajný v dresu Chodova. Foto: Florbal Chodov, Český florbal Marek Švajný v dresu Chodova. Foto: Florbal Chodov, Český florbal
16. 1. 2020 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Marek Švajný po roce opět posílí Chodov

 Chodov vítá ve svém kádru staronovou posilu. Po roce se k modrobílým vrací Marek Švajný. Ten už na Jižním Městě působil loni, poté se však z pracovních důvodů vrátil zpět do Ostravy. Klub si od nové akvizice slibuje vyztužení obranné řady.

Marek Švajný je kmenovým hráčem Vítkovic. V nynější sezoně ale hostoval v ostravském FBC, za které odehrál v základní části 11 zápasů a připsal si pět bodů (2+3). Další tři starty nasbíral v poháru. Do Chodova přichází z Vítkovic rovněž na hostování.

„Mára je pro nás vítaná posila hned z několika úhlů pohledu. Je to zkušený hráč se skvělým charakterem, což prokázal již při loňském angažmá. Navíc dokáže zastat více pozicí na hřišti a v neposlední řadě nám pomůže zvýšit kvalitu kádru před play off, zvláště když se nám opět nevyhýbají zranění,“ řekl k příchodu zkušeného hráče pro klubový web kouč David Podhráský.

Švajný kromě Ostravy a Vítkovic nastupoval v nejvyšší soutěži také za Otrokovice. Loni v Chodově nastoupil celkově do 17 zápasů, vstřelil čtyři branky a na šest gólů nahrál. Nastoupit by nová posila Pražanů měla už v nedělním derby proti Black Angels. Chodov stále usiluje o zisk druhé příčky, která by zaručovala výhodnější pozici pro výběr soupeře pro play off.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*