27. 1. 2020 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Rychenberg má play off na dosah, Dóža při domácí výhře vsítil dvě branky

Patrik Dóža je velmi blízko k tomu, aby si se svým Rychenbergem zahrál vyřazovací část švýcarské nejvyšší soutěže. V posledním kole před reprezentační přestávkou vsítil dva góly do sítě Usteru a červenožlutí už mají na devátou příčku náskok sedmi bodů. Do konce základní části NLA přitom zbývají jen tři kola.

Dóžovi se duel 19. kola vydařil. Nejprve ve 14. minutě zvyšoval na 2:0, když si poradil s dvěma bránícími hráči a chytrou střelou ze středu hřiště poslal míček do sítě. Ve druhé třetině se prosadil podruhé. Na podobné pozici si počkal na přihrávku od Gutknechta a zamířil dokonale k tyči.

Rychenberg porazil doma Uster 8:3 a právě tomuto soupeři se v tabulce odpoutal na sedm bodů. S účastí Dóžova celku ve vyřazovací fázi soutěže to tak vypadá dobře. Dóža je po Davidu Šimkovi společně s Janem Řehořem druhým nejproduktivnějším Čechem v NLA, v dosavadním průběhu nasbíral 18 bodů (11+7).

Ačkoliv všichni tři Češi v Thunu bodují a zejména Řehoř s Šimkem patří k velkým oporám mužstva, UHC se stále nedaří. Thun po prohře s nováčkem spadl na poslední místo tabulky a bitva o záchranu se českým vyslancům v červenobílých barvách nevyhne.

Velký boj o osmičku ještě svede Daniel Šešulka. Ani jeho dvě asistence neodvrátily v 18. kole porážku od Malans. V dalším utkání pak osmý celek tabulky doma padl v prodloužení s Curychem. Na osmý Uster má Chur pouze jednobodový náskok. V poslední třech duelech se Šešulkův výběr utká s Wilerem, Astrou Sarnen a s Könizem.

Výsledky 18. kola:

HC Rychenberg Winterthur – Floorball Köniz 4:5 po prodl. (za domácí DÓŽA 0+1)
UHC Alligator Malans – Chur Unihockey 6:4 (za hosty ŠEŠULKA 0+2)
Tigers Langnau – Grasshopper Club Zürich 6:12
St. Gallen Waldkirch-St. Gallen – UHC Uster 9:3
Ad Astra Sarnen – UHC Thun 5:4 (za hosty MENDREK 1+0)
SV Wiler-Ersigen – Zug United 8:1

Výsledky 19. kola:

Tigers Langnau – SV Wiler-Ersigen 5:10
Zug United – Ad Astra Sarnen 8:5
UHC Alligator Malans – Waldkirch-St. Gallen 8:7 po prodl. (za domácí VELTŠMÍD 1+0)
HC Rychenberg Winterthur – UHC Uster 8:3 (za domácí DÓŽA 2+0)
Chur Unihockey – Grasshopper Club Curych 5:6 po prodl.
UHC Thun – Floorball Köniz 4:5 (za domácí D. ŠIMEK 0+1)