Petri Kettunen na nominační tiskové konferenci. Foto: Martin Flousek, Český florbal Petri Kettunen na nominační tiskové konferenci. Foto: Martin Flousek, Český florbal
26. 1. 2020 Reprezentace - Muži (50) KOMENTÁŘŮ

Důvěra pro Kettunena. Finský kouč povede reprezentaci mužů na světovém šampionátu ve Finsku

 Týden před startem kvalifikačního turnaje o účast na Mistrovství světa mužů 2019 je jasno. Českou mužskou reprezentaci na tomto šampionátu – pokud uspěje v kvalifikaci – povede jako hlavní trenér Petri Kettunen se svým novým realizačním týmem. Tito totiž dostali důvěru od Českého florbalu- Předseda komise reprezentace Václav Culka říká, že jeho komise poctivě zvážila všechny možnosti.

Pokud se českému týmu povede na šampionát postoupit, což by měla být formalita, povede jej na něm realizační tým Petriho Kettunena. „Výkonný výbor potvrdil hlavního trenéra Petriho Kettunena, který reprezentaci povede v rámci současného cyklu až do prosincového Mistrovství světa ve Finsku. Petri dostal mandát složit si nový realizační tým, který byl na výkonném výboru potvrzen, povede tým na kvalifikaci a v tomto složení dovede národní tým i na šampionát,“ uvedl v tiskovém prohlášení předseda reprezentační komise Václav Culka.

Finský kormidelník tak zůstane u týmu navzdory tomu, že existuje skupina hráčů, která pod ním reprezentovat nechce. „Samozřejmě nás to mrzí, ale musíme jejich rozhodnutí respektovat. Nechci teď spekulovat o dalších hráčích, kteří z různých důvodů odmítli nominaci na kvalifikaci. Je na nich, aby zvážili, jestli chtějí být součástí reprezentace, národní tým jim bude otevřený,“ nezavírá nikomu dveře.

Přesto tím ale Český florbal nerezignuje na své ambice. „V přípravě na šampionát do Finska musí být jen ti hráči, kteří budou mít zájem reprezentovat. Bude to tým, který si Petri Kettunen složí a bude mu důvěřovat. Narovinu přiznávám, že to může být jiný tým než doposud, více složený z mladších hráčů. Na druhou stranu, nerezignujeme tím na svoje ambice. V týmu budou hráči se zkušenostmi z MS, budou tam juniorští mistři světa,“ popisuje v tiskové zprávě Václav Culka.

Culka v tiskové zprávě také uvedl, proč Český florbal lpí na dodržení podmínky, že hlavní trenér současně nebude působit u superligového celku. „Díky zkušenostem s minulými trenéry je v koncepci reprezentace dlouhodobě zakotveno, že hlavní trenér národního týmu nemá být současně trenérem superligového klubu. Je to jak z důvodu komunikace, kdy od konkurentů potřebujete detailní informace o hráčích a jejich fungování, což vám ale trenéři z konkurenčních důvodů nechtějí dát. Komunikace mezi reprezentací a kluby tak často následně vázla,“ popsal Culka potíže, které by mohly takovou variantu doprovázet.

„Působení trenéra v rámci superligy bylo vnímáno problematicky a tím trpělo následné fungování reprezentace v mnoha hlediscích – od nominace přes hodnocení akcí, názory na přípravu reprezentantů či jakékoliv diskuse o přestupech spojené s klubem, kde trenér působil. Nehledě na to, že především ve finální fázi přípravy na mistrovství světa je práce hlavního trenéra reprezentace velice časově náročná. Aktuálně to pro Český florbal i z uvedených důvodů není varianta,“ jednoznačně uvedl předseda reprezentační komise.

Václav Culka by si rovněž přál, aby se uklidnila mediální situace okolo týmu. „Je to ukázka, že téma reprezentace je velmi důležité a zajímavé nejen pro florbalové prostředí. Osobně mě mrzí, že téma bylo medializováno tak jednostranným způsobem. Situaci jsme v komisi interně řešili od půlky listopadu, sbírali jsme informace a snažili se připravit nejlepší řešení pro výkonný výbor. V takové fázi se dění velmi těžko komentuje. Teď, když padlo jasné rozhodnutí, jsme připraveni o celé situaci a jejím řešení diskutovat na různých úrovních Českého florbalu. Téma reprezentace je mimo jiné i na programu setkání s prezidenty superligových oddílů ve středu 29.1. Za mě je důležité tuto situaci definitivně uzavřít, vysvětlit co nás k takovému rozhodnutí vedlo, a soustředit se na co nejlepší přípravu reprezentace směrem k mistrovství světa,“ uzavřel.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Xxx napsal:

  Však jo, kluci z 1.ligy a Narodky si rádi zkusí zahrát za repre.

 • trener napsal:

  neuvěřitelné kecy, tohle vyplodit jako zdůvodnění je známka arogance, hazardu s celým florbalem, do nebe volající nekompetentnosti…ke každé větě bych mohl přidat odstavec proti argumentů, ti lidé si vůbec neuvědomují souvislosti a konsekvence do nejbližší budoucnosti, pohrdli tím nejen názorem, který je odlišný, ale především lidsky hráči, kteří tento názor společně sdílejí. myslet si můžete co chcete, bude to stejně podle nás. už tak stagnujeme, ale tímto jsme udělali první krok zpátky a proč? ješitnost, neschopnost spolupráce, absence slušnosti, empatie, vlezdoprdelismus, amatérismus, nekompetentnost – napadá mě další spousta přívlastků na členy toho co si říká výkonný výbor. teď nás budou reprezentovat hráči druhého možná třetího sledu protože si nedovedu představit, že by někdo z rebelujících změnil za půl roku názor…každý trenér, kterému by se takto postavilo mužstvo, by rezignoval sám od sebe, nedovedu si představit nikoho, kdo by riskoval svoji odbornou reputaci…ledaže by žádnou neměl a to mám strach je případ právě našeho kettunena

  • včelka napsal:

   Trenére píšeš, že se proti Ketunenovi postavilo mužstvo.

   Z dostupných (oficiálních) zdrojů vím jen o Jendrišákovi a Veldšmídovi a to jsou jen DVA hráči.

   Taky píšeš, že nás budou reprezentovat hráči druhého resp.třetího sledu…

   Myslím, že to vidíš až příliš pesimisticky a možná zbytečne zaujate.

   • trener napsal:

    od konce – zaujatý? proti komu? , třetí sled? co jiného ti hráči byli a jsou? jendrišák a veltšmíd jsou jediní dva? vrať se zpátky a hledej informace! drtivá většina hráčů se postavila proti kettunenovi, ze známých důvodů nevystoupili veřejně…

    • Vasek napsal:

     Tak zase poslat perspektivni juniory a omladit to neni od veci, s jednim MS s dalsim 4. mistem se svet nezbori.

  • cizinec napsal:

   Trenére vsaď se, že za půl roku mnozí obrátí a rádi pojedeou na MS. To je totiž česká povaha. Kecat, brblat a pak se zařadit do řady!

 • Blábol napsal:

  Tož to co všechno popsal Culka (nyní již profláknutý lhář) o důvodech proč nemůže repre vést klubový trenér (to nehodnotím zda je dobře či ne), tak je z velké části právě to, co Kettunen zcela ignoroval (komunikace s kluby, s trenéry, plany kondice, rekonvalescencí atd. – chudák vedoucí Stavjany celý rok nedělal nic jiného než to pravidelně žehlil) a proč pak měl i s hráči a svými real.týmy problém, dyť se to všeobecně ví. Tolik peněz na marketing unie dává a furt není schopný někdo vysvětlit reprezentační komisi, aby držela pusu a nezesměšňovala vedení unie víc a víc.

 • David napsal:

  Dle mého názoru, je špatně, že někteří hráči se bouří kvůli trenérovi. Říkají, že trenér Kettunen nemá žádný herní plán a nebo pokud nějaký je, tak se mění za pochodu. Ale tak pokud hráči mají nějakou kvalitu, což ti rebelanti mají, tak dokáží vymyslet vlastní řešení. Další věc je to, že si reprezentaci konečně vyzkoušejí i jiní hráči. Lze jen spekulovat, jestli mají nebo nemají takovou kvalitu, jako ti co odmítli. Ale pokud si ti hráči neosahají, jak to chodí na mezinárodní scéně a neposbírají nějaké zkušenosti, tak jen těžko budou moct někdy nahradit stávající hvězdy repre.
  Je to jen otázka času, kdy současné hvězdy zestárnou natolik, že již nebudou schopni reprezentovat. A pak bude pozdě zkoušet nové hráče, protože unie bude tlačit na trenéra aby byla z každého MS medaile. …

  • Fbc napsal:

   Davide ty jsi blázen ! Co si ve sportu dokázal že můžeš napsat takovou blbost?

   • David napsal:

    Proč je to blbost ? Že se zastávám mladých a nezkušených hráčů ? Každá generace jednou skončí. A Jendrišák prohlásil, že už je poměrně starý. Takže možná s repre sekne úplně. Máme juniorské mistry světa, kteří umějí hrát florbal. Ano, juniorský a seniorský florbal je jinde, ale ti kluci nějak začít musí. I taková hvězda jako Jendrišák začínala jako mladý hráč v repre.

 • trener napsal:

  v drtivé většině případů odchází při krizi trenér a ne hráči… v jakémkoliv kolektivním sportu je strašně důležitý výběr trenéra a to nejen po odborné stránce… jsou dokonce sporty, kde jednotlivec vymění za kariéru několik trenérů – tenis, lyžování, atletika, atd.atd. takže odchod nechtěného trenéra by nebyla rozhodně žádná tragédie, natož vyjímka, precedent…jenom v česku se všechno řeší tak nějak po česku, prostě jinak, česky a nikdo neví proč tomu tak je…proto bude kettunen pokračovat s dvěma asistenty, kteří ví o českém florbale houbelec a přijedou jednou za měsíc na návštěvu z helsink…schválně si nastuduj kolik hráčů protočil a vyzkoušel za 3 roky kettunen

  • Anonymní plkal napsal:

   Vyhodit kouče je jedna věc, co ale ta druhá? Kdo by to měl být a za jakých podmínek? V tomhle vzorci je několikanásobně mnohem více proměnných než tady vypočítáváš, trenére, vyzobáváš si jen ty, co se hodí. Sorry, odkopal ses tady nesmyslnou obhajobou Bruse po výbuchu na PMEZ. Na to, kolik tomu podle svých slov obětovali a nastavovali přípravu, to byl provar. Taky by měl z Vítek jít?

   • TDI napsal:

    Kettunen by měl jít, protože hráčům vadí především lidsky. Myslím, že to říkal Veltšmíd, jak jezdil ze srazů otrávený. Za mě opravdu jediné smysluplné řešení bylo hledat nového trenéra. Času bylo dost.

    • Petr napsal:

     Veltšmíd nic takového neříkal. Stejně tak nepadlo žádné vyjádření, že by snad Kettunen vadil hráčům lidsky. Mluvilo se jen o nesouhlasu s koncepcí.

 • Hlas z doby kamenné napsal:

  Arogance, nekompetentnost a výsměch. Banda technologů moci si zprivatizovala amatérský sport a udělala si z něj zdroj obživy. Na druhou stranu ono je asi jedno, jestli budou v repre ti nejlepší nebo až ti z druhé či třetí vlny. Čtvrtý flek to stejně jistí, budeme hrát vyrovnaněji se Slováky, Nory a pod, ale na ty to stačit bude, takže vlastně houby zle, akorát to může trénovat třeba exlitvínovskej Hulič a vyšlo by to mnohokrát levněji, při stejném umístění na MS.

  • Vasek napsal:

   Tam bude problem s nahodou
   Ted mame mix zahranicnich hracu, hracu z chodova a natesenych mladych.
   Ten tym klidne muze Svycarsko treba ve 1-3 z 10 zapasu porazit s formou a stestim

   Me by zajimalo co bude Trener atd. rikat kdyz se uhraje treti misto nebo finale s timhle kadrem diky jednomu zapasu

  • Pohled z venku napsal:

   Pripsevek z 26.1.2020 (14:34) podepisuji v plnem rozsahu,
   prispevek z 26.1.2020 (23:13) krome prvni vety taky.

   Nejsem reprezentant a Petriho jsem nezazil jako hrac, ale videl a slysel jsem jeho rozbor nasi ucasti na MS. Ten clovek je kompetentni. A paklize Lukas Veltsmid argumentuje, ze „za dva roky jsme nebyli schopni poskládat lajny, hráli jsme bez systému“ – tak ja tomu nerozumim. Spickovy tym dnes musi umet menit systemy i behem jednoho stridani a spickovy hrac musi umet hrat s jakymkoli jinym spickovym hracem. A sehrat se s nim behem soustredeni.
   Tudiz za me – at hraji ti, kteri chapou co kompetentni trener chce.

   • Jerec napsal:

    Teoreticky možná máte pravdu, ale ve skutečnosti i ty nejlepší repre využívají vazby z klubů, jak mohou.
    Ani nejlepší hráči se nesehrají za víkend, to je pitomost. Můžou spolu hrát a na solidní úrovni si vyhovět, ale když spolu hrají přes rok v klubu, nebo za sebou mají společnou minulost, tak je ta míra porozumění na hřišti na úplně jiné úrovni.
    Dále Veltšmíd kritizoval systém rozehrávky, který byl podle něj na náhodu, zatímco dříve každý věděl, co má dělat. Opět relevantní argument, představa, že tam prostě šoupnete pět borců a ať kluci improvizují, když mají kvalitu, je naivní.

 • Vasek napsal:

  Myslim hracu hrajicich v zahranici 😛
  Ono se jeste uvidi

  • 4 misto jiste? napsal:

   Jak už jsem psal s podobným týmem co jede na kvaldu bude problém přejít Nory,Němce,Lotyšsko… Jaké čtvrté místo jisté?

 • Marek Mandler napsal:

  Já bych to zase až tak černě neviděl, Myslím, že porážet země jako Norsko, nebo Německo budou i kluci, kteří nominaci přijmou. Jako pozitivní vnímám, že šanci dostanou mladí hráči, které by to mělo motivovat na sobě více pracovat, což se věřím pozitivně promítne na úrovni naší soutěže. Věřím taky, že se do nominace dostane více hráčů, kteří vyhráli juniorské MS a mají v hlavách nastaveno, že porazitelný je každý, což by mohli přenést na celý tým.

 • Hlas z doby kamenné napsal:

  Snad se shodneme, že reprezentovat mají ti nejlepší, pokud je shoda těch nejlepších, že je něco ve vedení reprezentace špatně, pak nemají reprezentovat ti horší, ale má odejít trenér, potažmo ten, co za úsek reprezentace zodpovídá. Je veřejným tajemstvím, že ve vedení florbalu je dlouhodobě něco špatně, to něco se nazývá arogance moci, ale je to na nás, co ještě budeme snášet a kdy už řekněme těm nahoře, že takhle už ne. Je to na nás, jak dlouho si necháme líbit, že za nás jedna někdo, s jehož kroky nesouhlasíme. Je to na nás, hlasech z regionu, nikdo jiný za nás Augiasuv chlev nevyčistí.

 • Pohled z venku napsal:

  V nominaci mi chybi Radek Sikora ml., ktery stale ma cesky pas.

 • Radek napsal:

  Pro Culku je tahle varianta zajímavá i z pohledu Sparty.
  Pocet spartanu v repre před stávkou hráčů: 0
  Počet spartanu v repre po stávce hráčů:3.

  A to je před blížícím se sampionatem velmi lákavé.

  • Martin napsal:

   Tak to je pecka. Šéf reprezentace uvede důvody, proč trenér nemůže trénovat zároveň družstvo v Superlize a on sám je generální manažer Sparty 😀 To je fakt cirkus

   • Petr napsal:

    Culka je šéfem reprezentace? A od kdy?

    Pletete si post šéfa reprezentační komise, která má na starosti dohled nad všemi repre výběry včetně výběrů trenérů, s postem šéftrenéra, a tím Culka rozhodně není. Jinak šéfů klubů je v různých komisích habaděj, takže nic nenormálního.

    • TDI napsal:

     Jo a proč tedy Culka vyjednával s Brusem o smlouvě a jednal s Vitkama o jeho uvolnění? Myslím, že velmi dobrá připomínka ohledně jeho střetu zájmů.

     • Petr napsal:

      Protože je šéfem reprezentační komise Českého florbalu a z této pozice to má v popisu práce. Reprezentační komise dává návrhy na repre trenéry, konečné rozhodnutí ale dělá Výkonný výbor Českého florbalu.

      K dalších komisích je řada dalších šéfů klubů, stačí se podívat na web Českého florbalu. Takže to, že je ve vedení reprezentační komise zrovna Culka je nepodstatné, protože to může být kdokoliv jiný, třeba i šéf jiného klubu.

 • Zkrat napsal:

  To je špatnýýýýý. Teď se bude lámat charakter, kdo odmítne pozvánku i před MS? Vnese to mezi kluky ještě větší nevraživost, než tam je teď.
  Vypadá, že pro generaci okolo 27-30 let je to konec.

  • Vaclav Dusek napsal:

   Naprosty souhlas
   Hraji vicemene pro zabavu a prestiz, zapasy jsou v televizi, získávají zkusenosti a uvidí je zahranici a kdyby hraci z cech chteli napriklad do svycarska, tak si po vykonech na MS mohou sjednat lepsi nastupni podminky.

   Podle me se jeste uvidi kdo krome Jendrisaka a Veltsmida si opravdu stoji za svym, a kdo otoci kdyz to neni jenom sranda turnaj s postupem predem danym.

   • Petr napsal:

    Závisí na tom, kdo z nich vypoví reprezentační smlouvu, pokud ji měli podepsanou. To je pak jasné definitivum z vlastního rozhodnutí. K těmto informacím se ale budeme jako florbalová veřejnost těžko dostávat a realitu poznáme až z nominací na reprezentační akce.

    • trener napsal:

     ano, je to jedna z věcí, kterou se teď někteří hráči budou zabývat – povede to k mnoha animozitám mezi nimi, povede to k napětí, k nervozitě… nepřinese to nic pozitivního ani těm, kteří nakonec v repre zůstanou či přijdou jako nově příchozí. divide et impera . pan culka se opět pokusil označit jako hlavního viníka rezignující asistenty, jendrišákem a veltšmídem se už nikdo nezabývá. teď se pokusí přitlačit na prezidenty klubu. nedávno jsem na těchto stránkách vyzval jendrišáka k akci – pokud má tedy koule – a pomalu se ukazuje, že on bude jediný, který ty koule opravdu měl. smutné konstatování, kapitán zůstal do poslední chvíle a nakonec se utopil sám…

     • Anonymní plkal napsal:

      Kde Culka označil asistenty za hlavní viníky? Pouze na unijním webu popsal začátek této celé kauzy, což byla rezignace asistentů, nic víc, nic míň. O tom, kdo znesvářil hráče, si ale můžeme dlouze povídat. Díl na tom podle mě mají úplně všichni. Stačí si jen domyslet situace když se mluví nahlas anglicky, ale po poradě se šušká česky…

     • Petr napsal:

      Pozorně jsem si přečetl Culkovo prohlášení, včetně jednoznačně vyřčených vysvětlení. Pokud je hlavní „brzdou“ nepřekonatelný požadavek Unie, že hlavní trenér, pokud je z Česka, nesmí být současně trenérem ligového oddílu (důvody logicky a rozumně vysvětleny), pak za stávající konstelace se dle všeho nenajde akutně na české scéně nikdo, kdo by tuto podmínku splňoval a současně by měl potřebné trenérské kvality na reprezentaci. Ponechání Kettunenna není sice ideální stav, ale z pohledu pragmatiky očekávatelný krok. Má platnou smlouvu a po MS stejně končí.

      Už bych nechal na pokoji hráče a nepožadoval po nich nějaká další prohlášení. Vyřčeno již bylo dostatek vysvětlujících prohlášení, takže víme o co jde, abychom se v tom v základu orientovali. Není potřeba se ve věci dále rýpat.

      Novým úkolem reprezentační komise již dnes je, aby začala hledat nového trenéra, s nástupem po MS, který splní podmínku Unie. To vůbec nevylučuje myšlenku, že by to mohl být někdo další ze zahraničí.

 • JV napsal:

  Jediné pozitivum z tiskové zprávy unie je informace, že se Vašek Culka vrátil z hor 🙂

 • Jerec napsal:

  Víceméně se to dalo čekat. Ale, jak už říkal myslím Rambousek, bylo naprostým nesmyslem rozhodovat o trenérovi repre teď, týden před kvalifikací, protože tady prostě nebyl prostor pro jeho odvolání – za tak krátkou chvíli od vypuknutí „aféry“ těžko mohli najít někoho jiného a pořádně to s ním projednat. Měla se normálně odjet kvalifikace a Kettunen řešit až třeba za měsíc, za dva, protože pak je toho času do další akce habaděj.

  • TDI napsal:

   Když odvolat tak už v prosinci a na kvaldu poslat někoho provizorně. A začít hledat nového trenéra.

   • Petr napsal:

    A co asi na Unii od listopadu dělali? Hledali nového trenéra. Brus vypadl, tak zůstal Kettunen. Na provizória necelý rok před mistrovstvím světa není čas, to by byl hazard.

    • TDI napsal:

     Jaký hazard? MS je v prosinci. Trenéra stačilo najít např. do června a stále by měl dost času na přípravu. Btw hokejová 18 změnila trenéra 3 měsíce před MS, protože to tam drhlo. Takže všechno jde, když se chce. A co dělali od listopadu? To nevím, ale trenéra se jim najít nepodařilo, takže měli hledat dál vzhledem k složité situaci, které v nároďáku panuje.

     • Petr napsal:

      Hokej sem nepleťte, ten je v řiti už dlouho a ještě dlouho bude. To není vzor.

      Žádný dostatečně kvalitní český trenér florbalu, který by vyhovoval podmínce Unie a uprostřed sezóny by odešel od klubu a šel k repre, tady prostě volný není nebo prostě nechce. Ono jich tu obecně moc takových není, kteří by měli na to trénovat repre. Takže pragmaticky v dané situaci nezbylo, než dodržet kontrakt s Kettunenem.

     • TDI napsal:

      Možná je v řiti, ale pořád o míle daleko před florbalem. Nemohu souhlasit s tím, ze nebylo jiné řešení, než ponechat Kettunena. Klidně to do MS mohl vést i jiný český kouč než Brus. A po MS by se to pak dořešilo. Na MS bychom sice byli bez Kettunena ale za to s nejsilnější možnou sestavou. Florbal má jediné štěstí, že je mimo zájem medií. Kdyby takto postupoval hokejový nebo fotbalový svaz, tak by je media ukamenovala. Představa, že by kvůli trenéra nebyli na Euru třeba Schick nebo na MS Pastrňák, je nepředstavitelná. Prostě o míle daleko, jak píšu.

     • KETUNEN DOVNITŘ napsal:

      Ale prosím tě. Koukni do minulosti na hokej i fotbal, pravidleně se našel někdo, kdo nechtěl hrát pod tím či oným trenérem. A odvolával ho někdo? Půlka mančaftu frflala, že pod Hadamczikem, nebo Jarolímem nebudou hrát, ale hráli. Kolikrát ten nejlepší tým bral bramboru? Tu uhraje druhý i třestí výběr repre. Nic to ale nemění na tom, že komunikaci a vztahy v repre jsou důležité, měl by je mít někdo na starosti a starat se o ně.

     • Petr napsal:

      to TDI
      ¨
      Píšeš: „Klidně to do MS mohl vést i jiný český kouč než Brus.“

      Kdyby někdo takový byl, tak už je repre trenérem. Na českém florbalovém písečku prostě není nikdo aktuálně schopný splnit požadavky Unie a vzdát se z fleku trenérské činnosti v týmu. A ti, co by možná byli, nemají na repre úroveň a schopnosti. Vyhodit Kettunena a dát místo něj nějaké provizórium, případně šachovat s trenéry před MS, by byl větší hazard, než tam Kettunena nechat. Florbalová repre nebude mít před MS tolik srazů a repre akcí, aby jim pokaždé někdo jiný představoval svou koncepci.

     • Zkrat napsal:

      Je to tak, bohužel nikdo kvalitní ,kdo by byl dostatečně kvalitní, bez angažmá v klubu nebo v repre jiného státu není, a byl by ochoten to vzít na úkor civilního zaměstnání není ( i když, kdyby dali lidem, o kterých se zvažovalo stejné peníze jako Kettovi, tak by do toho šli.

     • Jerec napsal:

      Nevíte někdo, jak je to s Benešem?
      Po MS 2018 byl původně kandidátem číslo 1, ale v listopadu ani teď se jeho jméno už vůbec neřešilo. Koukám, že trénuje dorostence Tatranu, takže tam by asi problém s uvolněním (či dočasným sezením na dvou židlích) nebyl…

     • Petr napsal:

      to Jerec
      Beneš st. se po letech u florbalu chtěl už pořádně věnovat civilnímu zaměstnání. To se s trénováním mládeže nevylučuje, ale s repre ano.

      to Zkrat
      Třeba na příkladu Beneše si myslím, že i slušné (avšak krátkodobé) peníze za repre by nenahradily budoucí požitky plynoucí z civilního zaměstnání. Repre je na dva roky, v případě prodlužování i na déle, avšak slušné zaměstnání je až do důchodu.

     • Kim napsal:

      A proč neoslovili Sikiho nebo Rybku ? Ti by podmínku splňovali.

 • trener napsal:

  poslední komentář – považuji podmínku svazu směrem k trenérovi, kdy nesmí trénovat zároveň klub, za nesmyslnou, idiotskou, kontraproduktivní. představme si modelovou situaci – brus se vzdá vítek a stane se trenérem repre. podmínka splněna, není trenérem klubu. a tím se přeruší všechny vazby a vztahy s klubem. oni se spolu nebudou bavit? nehrozí i v tomto případě všechno co uvádí culka jako důvod tohoto opatření? jak to chcete vyloučit, že se to nebude dít? řešení podle unie tedy je zahraničí nebo z marsu…navíc já bych trenéra, který netrénuje ani nechtěl

 • Pavel napsal:

  Všichni víme, jak to všechno dopadne a že je jen oddálení problémů pro unii. A ta podmínka, že hlavní trenér nesmí fungovat v žádném klubu je směšná, když asistenti a kdokoliv jiný v reprezentaci být může, včetně funkcionářů.

 • Petr napsal:

  „Díky zkušenostem s minulými trenéry je v koncepci reprezentace dlouhodobě zakotveno, že hlavní trenér národního týmu nemá být současně trenérem superligového klubu. Je to jak z důvodu komunikace, kdy od konkurentů potřebujete detailní informace o hráčích a jejich fungování, což vám ale trenéři z konkurenčních důvodů nechtějí dát. Komunikace mezi reprezentací a kluby tak často následně vázla,“ popsal Culka potíže, které by mohly takovou variantu doprovázet.

  Brus a Fridrich jako asistenti nevadili, ale jako hlavní ano.

  Tomu se říká nasrat si do huby.

Napsat komentář

*