Florbalistky Olomouce zapsaly výhru nad Bulldogs. Foto: FBS Olomouc
10. 2. 2020 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Olomouc překřížila plány Bulldogs, Židenice jsou po výhře nad Bohemians již čtvrté

Devatenácté kolo Extraligy žen mělo potenciál být zajímavé a rozhodně jej naplnilo. Olomouc porazila 4:2 Bulldogs Brno, kterému tak pořádně zkomplikovala postup do play off, jelikož florbalistky Panthers získaly skalp Jičína. Vítkovice porazily Ivanti Tigers, čehož využily Židenice a po výhře nad Bohemians jsou čtvrté.

Souboj Židenic s Bohemians musel florbalového fanouška bavit, vždyť k vidění bylo hned 18 branek. Po deseti minutách vedly Bohemians 3:1, ještě do konce první třetiny ale třikrát inkasovaly a o vedení přišly. Dlužno podotknout, že už jej také nikdy v průběhu zápasu nezískaly zpět.

Ve 29. minutě sice srovnala Vaníčková, ale následnou přesilovou hru využila Dernerová. Vaníčková za dalších sedm sekund opět srovnala, ale poslední slovo ve druhé třetině měla Indrová.

Do poslední pětiminutovky se šlo za stavu 8:6, v čase 58:36 snížila Poláková. Během poslední minuty základní hrací doby ale padly další tři branky a Židenice se nakonec mohly radovat z výhry 10:8. „Na góly poměrně bohatý zápas, divácky atraktivní, bohužel až moc do naší branky. Každopádně pro nás důležité tři body po velmi těžkém zápase,“ hodnotil Jiří Starý.

Tomáš Grigar byl naopak zklamaný. „No, dát osm gólů a prohrát zápas, to je strašné. Góly jsme si dneska dali naprosto sami. Co bylo dobrébylo to, že jsme hráli slušně v útoku, ale dětské chyby nás srazily ke dnu,“ kritizoval. Domácí Židenice se tak dostaly na čtvrté místo, Ivanti Tigers má ale zápas osmnáctého kola s Jičínem k dobru.

Zapříčinily to Vítkovice, které porazily Tigers 8:2 a zvládly tak poslední překážku, která stála v cestě klíčovému duelu příštího týdne, mezi Vítkovicemi a Chodovem. Ostravanky po remízové první třetině zlepšily hru, přistoupily k agresivnímu napadání, se kterým si Pražanky neuměly poradit. I bez Barbory Huskové nakonec dokázaly nastřílet osm branek a zapsat výhru 8:2. „V první polovině zápasu jsme sice byli hodně na míčku, vytvářeli si gólové šance, bohužel koncovka a hlad po gólech byl tristní. Až slepené góly uprostřed zápasu nás uklidnily, střelecky probudily a v této části jsme zápas rozhodli. V poslední třetině potom výborně ubráněná oslabení a asi zasloužené vítězství,“ zhodnotil trenér Tomáš Martiník.

Pořádnou komplikaci v boji o play off zažily florbalistky Bulldogs. Ty už v sedmé minutě prohrávaly s Olomoucí 0:2, v polovině zápasu už to bylo 3:0 pro domácí. V čase 33:33 sice snížila Domonkosová, ale branka slovenské útočnice byla na dlouho tím jediným, čím se Brňanky prezentovaly. Ve 46. minutě se dostaly do kontaktu díky Hyksové, poslední slovo ale měla v přesilové hře Barvíková, která tak dokončila hattrick a rozhodla o výhře Olomouce 4:2. „I když nás soupeř občas přehrával, tři body máme zaslouženě. Děkujeme soupeři za zápas a také, že nás donutil předvést to lepší, co v sobě máme,“ zhodnotila utkání olomoucká strana.

Svůj úkol naopak splnily hráčky Panthers, kterým se povedlo zvítězit v Jičíně. Do vedení se dostaly v šesté minutě, ale Jičínu se ještě do první přestávky povedlo otočit. Sérií tří branek během sedmi minut druhé třetiny ale Panthers prakticky položily základ vítězství. V 52. minutě sice bylo vyrovnáno, totéž se Jičínu povedlo také v 56. minutě, ale 47 sekund před koncem rozhodla Zittová. „Nervíky až do konce. Vyrovnané utkání, ve kterém nám nejvíce zatápěla první lajna domácích. Pro nás důležité tři body do play off,“ řekl Pavel Skazko.

Ostrava si pohlídala domácí utkání s Tatranem a zvítězila 8:2. Velmi rychle se dostala do vedení 2:0 a byť se Tatran dostal dvakrát na rozdíl jedné branky, série tří gólů na konci druhé části ale zápas rozhodla. Po dalších dvou zásazích ve třetí části dovedla Ostrava zápas k výhře 8:2. Velmi dobrý týmový výkon podpořený dobrou organizací hry, rozhodováním a individuálními výkony proti silnému soupeři. Velkým pozitivem je, že se nám střelecky prosadili všechny tři pětky minimálně dvakrát,“ zhodnotil Jakub Robenek.

Svým dílem v devatenáctém kole do zmíněného zápasu o první místo v extraligové tabulce samozřejmě v devatenáctém kole přispěl také Chodov, který si v poměru 10:1 poradil s Libercem. Utkání, ve kterém Kristína Belicová zaznamenala hattrick, ale soudě podle pozápasového komentáře Lukáše Procházku chladným nenechalo. „Kdybych řekl, že nemáme formu, tak by to bylo velmi mírné a asi ne úplně odpovídající realitě. Dnešní výkon byl velmi špatný. Příští sobotu nás čekají Vítkovice a pokud svůj výkon výrazně nezvedneme bude to velmi krutý debakl,“ predikoval.

Přehled výsledků 19. kola extraligy žen:

Crazy girls FBC Liberec – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:10
branky: 15. Julie Faťunová – 5. Kristína Belicová, 6. Tereza Hanzlíková, 16. Daniela Frantíková, 20. Gabriela Žůrková, 24. Magdaléna Plášková, 35. Kristína Belicová, 42. Kristína Belicová, 49. Karolína Suchá, 50. Nela Jiráková, 53. Karolína Kellovská; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Adéla Nejezchlebová 23 – Hana Ranochová 12; po třetinách: 1:4, 0:2, 0:4;

Ivanti Tigers Jižní Město – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:8
branky: 2. Nikola Hermannová, 52. Lucie Řezáčová – 10. Kamila Paloncyová, 24. Ivana Šupáková, 28. Andrea Šidlová, 35. Lucie Cholinská, 37. Sára Seevaldová, 38. Lucie Cholinská, 52. Dominika Buczek, 57. Ivana Šupáková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:3; využití: 0:0; diváků: 125; zásahy brankářů: Martina Franková 19 – Nikola Příleská 17; po třetinách: 1:1, 0:5, 1:2;

KM automatik FBK Jičín – Panthers Praha 5:6
branky: 16. Kristýna Bachmaierová, 19. Markéta Kosová, 38. Adéla Dlouhá, 52. Nikola Kuchařová, 56. Kristýna Bachmaierová – 6. Nela Havlíková, 22. Anežka Slaná, 26. Veronika Zittová, 27. Veronika Zittová, 54. Veronika Zittová, 60. Veronika Zittová; rozhodčí: David Bezucha – Lukáš Ležák; vyloučení: 3:1; využití: 1:2; diváků: 116; zásahy brankářů: Marcela Velzelová 24 – Eliška Egertová 16, Kristýna Horňáková 6; po třetinách: 2:1, 1:3, 2:2;

FBS Olomouc – Bulldogs Brno 4:2
branky: 6. Tereza Mošťková, 7. Eva Barvíková, 31. Eva Barvíková, 53. Eva Barvíková – 34. Nikola Domonkosová, 46. Linda Hyksová; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 2:5; využití: 1:0; diváků: 102; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 14 – Sabina Dvořáčková 13; po třetinách: 2:0, 1:1, 1:1;

FBC ČPP OSTRAVA – Tatran Střešovice 8:2
branky: 3. Michaela Mlejnková, 6. Karin Vavrečková, 29. Veronika Káčová, 37. Kristína Hudáková, 39. Kristína Hudáková, 40. Paulína Hudáková, 43. Michaela Mlejnková, 55. Paulína Hudáková – 21. Veronika Kopecká, 29. Markéta Prontekerová; rozhodčí: Martin Hudeček – Pavel Rochovanský; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 78; zásahy brankářů: Pavla Lišková 14 – Eliška Drbalová 22; po třetinách: 2:0, 4:2, 2:0;

K1 Florbal Židenice – FbŠ Bohemians 10:8
branky: 2. Eva Nečasová, 12. Martina Indrová, 15. Natálie Janečková, 18. Šárka Staňková, 33. Andrea Dernerová, 36. Martina Indrová, 47. Lucie Romančáková, 56. Natálie Janečková, 60. Zuzana Hubáčková, 60. Šárka Staňková – 2. Eliška Vrátná, 9. Hana Poláková, 10. Kristýna Kellovská, 29. Gabriela Vaníčková, 33. Gabriela Vaníčková, 51. Klára Minářová, 59. Hana Poláková, 60. Eliška Reischlová; rozhodčí: Daniel Bartošek – Michal Bartošek; vyloučení: 3:4; využití: 2:0; diváků: 89; zásahy brankářů: Lenka Remešová 9 – Daniela Kreisingerová 10; po třetinách: 4:3, 2:2, 4:3;