Eliška Trojánková (číslo 23) je jednou z hráček nastupující generace Tigers. Foto: Ivanti Tigers
28. 2. 2020 Extraliga žen (7) KOMENTÁŘŮ

Ivanti Tigers a Start se spojí, soutěže včetně extraligy žen zůstanou zachovány

 O budoucnosti Ivanti Tigers se dlouho spekulovalo, nyní se zdá, že je jasno. Ivanti Tigers a Start98 se spojí, Start98 by tedy pod svou záštitu měl dostat kompletní ženskou strukturu dnešních Ivanti Tigers. Pod názvem Start98 by se rovněž měla zachovat nejvyšší ženská soutěž.

Start98 již spolupracuje s Chodovem, v minulých dnech pak fúzi obou oddílů, tedy Startu a Tigers schválily valné hromady obou oddílů.

Není to překvapivý krok, o tom, že pro Ivanti Tigers je stále těžší a těžší působit v Extralize žen se všeobecně vědělo, nyní to oddíl přiznal také v tiskové zprávě. „Událo se tak proto, že v posledních letech bylo pro vedení čím dál složitější organizačně a personálně zajistit klub, jeho financování a tím i jeho stabilitu. Na podzim letošního roku tak vedení stálo před rozhodnutím, jak s klubem do budoucna naložit. Při tomto uvažování pak hrálo roli především zajištění kvalitních podmínek pro mládež, která dlouhodobě patří k tomu nejlepšímu v Česku, zachování extraligového týmu a především vize dlouhodobé stability. Z několika variant pak vedení klubu vybralo jako nejvhodnější fúzi s nedalekým klubem Start98 Praha-Kunratice. V rámci fúze se přesune kompletní struktura klubu pod hlavičku Start98 a vznikne tak silný klub, který bude mít plnou strukturu družstev v dívčí i chlapecké větvi. Zachovány zůstanou také veškeré soutěže, které v této sezóně hrají týmy Tigers a to včetně ženské extraligy. V uplynulých dnech tuto fúzi schválily Valné Hromady obou klubů,“ píše se v tiskovém prohlášení.

V nově vytvořené ženské složce budou pokračovat obě hlavní představitelky Tigers, tedy Karolína Šatalíková s Markétou Šteglovou. První jmenovaná se stane šéftrenérkou ženské složky a rovněž vysvětluje důvody této fúze. „Florbal s Markétou Šteglovou děláme 25 let, máme zkušenosti z mezinárodního i klubového florbalu. Jako trenérky jsme vedly několik reprezentací, byly jsme a jsme členy různých uskupení Českého florbalu, setkáváme se s jejich činovníky. Jsou za námi vidět výsledky – Tigers a jeho mládežnické týmy jsou toho příkladem.

Díky naším zkušenostem a vývoji florbalu v posledních letech jsme si jisté, že směr, který jsme pro náš klub vybraly, je nejlepší cestou pro naše členy. Stejně jako jsme před 15 lety odcházely z Tatranu Střešovice s tím, že nejlepší cesta je oddělení od mužské složky velkého klubu, a mistrovské tituly, které jsme tím získaly nám daly za pravdu.

Tak i teď vidíme, kam se směr Českého florbalu ubírá, a že větší podpora putuje do kompletních klubových struktur. Florbal se chce profesionalizovat, od organizačních struktur klubů, po trenéry a hráče. Kluby mají mít zaměstnance, kteří se budou činnosti v klubu věnovat naplno. Profesionál = odborník na danou činnost. Čistě ženský oddíl nemá šanci tyto odborníky zaplatit a dát jim pracovní náplň, jelikož té činnosti není tolik. Pochopilo to již více klubů a tento trend bude pokračovat.

My chceme nadále pokračovat v naší vizi a vidíme v tom smysl. Ve Startu se nabízí možnost vytvořit jak elitní dívčí a ženské kategorie, tak i možnost pro děti, které třeba nemají takové ambice a v klubech jsou bez možností hrát soutěže, případně i možností jen trénovat. Zároveň zde dojde k propojení naší celé dívčí struktury s jejich klučičí, což opět přináší prostor pro rozvoj našich hráček.“ Uvedla Karolína Šatalíková.

No novou etapu Startu98 se těší také jeho předseda Václav Buček. „„Před dvěma lety jsme se vydali neprobádanou cestou, když jsme spojili síly v rámci Floorball Group a rozhodli se ve Startu věnovat rozvoji mladých a dospívajících hráčů. Po dvou letech se ukazuje, že to byla správná cesta a fúzí s Tigers může dostat další rozměr. Věříme, že to bude pro mladé hráčky Tigers a jejich rodiče příjemná změna a těšíme se na ženskou extraligu pod hlavičkou Startu,“ řekl.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Jan napsal:

  Tak na po čtvrté a po dalším neuvěřitleným nátlaku Š+Š se to konečně povedlo! 😀

 • Chantal napsal:

  Tak to jo, tak proto o tom hráči zmíněného týmu neví, chybí profesionál =odborník na danou činnost

 • slušný člověk napsal:

  Sice se to očekávalo, ale myslím, že většina členů klubu doufala, že se to nestane. Nástroje, které k tomu musely být použity to jen dokládají. Kdo nesouhlasil s odevzdáním Tigers do rukou Florbal Group (Chodov) byl v posledních týdnech vyhozen (Honza Horáček). Je jasné, že to nebyl dárek pro Chodov, ale obchod. Nakonec vyšel. Uvidíme, kolik hráček a hráčů tam nakonec půjde. Ostatně po léta se na obou stranách krmila docela slušná „nenávist“. Stačilo přijít jen na extraligový vzájemný zápas. Kam si mohli sednout fanoušci Tigers? Čas ukáže, že to nebude fungovat. Charakterní hráčky budou hledat jiné angažmá.

 • Tigers napsal:

  Nic není definivní. Když všechny přestoupíme tak tam přejdou jenom Š + Š

 • taky slušný člověk napsal:

  Jakože fanoušci Tigers byli nějak uzurpováni, nebo co a jsou to jako svatouškové?
  Třeba jak se chovali po prohraném finále poháru byla ostuda, když mysleli, že přeřvou závěrečný ceremoniál.

  • slušný člověk napsal:

   No a je to tady. To nemůže fungovat. Ale ano, počet míst vyčleněných pro Tigers a jejich umístění bylo i podle tehdejších slov dnešních obchodních parterů Chodova Š + Š víc než trapné.

Napsat komentář

*