Superligové zápasy se v nadcházejících týdnech hrát nebudou. Foto: Martin Flousek, www.xflorbal.cz Superligové zápasy se v nadcházejících týdnech hrát nebudou. Foto: Martin Flousek, www.xflorbal.cz
12. 3. 2020 Superliga (17) KOMENTÁŘŮ

Zákaz sportu nad 30 osob! Florbalové soutěže se hrát nebudou

 Ještě v úterý to vypadalo, že se nadcházející florbalová utkání odehrají, byť bez diváků. Čtvrteční vyhlášení nouzového stavu a následná opatření spojená s nebezpečím šírení koronaviru však v praxi znamenají, že se florbalové soutěže hrát nebudou.

„Vláda ruší s účinností od zítřejších 6:00 ráno veškeré akce nad 30 osob. Opatření se vztahuje na kulturní, sportovní, náboženské akce, slavnosti, poutě, přehlídky, trhy a další akce,“ uvedl premiér České republiky Andrej Babiš. Nouzový stav potrvá minimálně 30 dnů.

„Současně upozorňujeme všechny oddíly, aby i při své vnitrooddílové činnosti dodržovaly dnešní rozhodnutí vlády,“ dodává na svém webu Český florbal. Dopadem na jednotlivé soutěže se bude zabývat Výkonný výbor Českého florbalu.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • MB napsal:

  Mlada Boleslav má prd 😂😂😂😂

 • KV napsal:

  V tom případě jsem pro aby do Superligy postoupil vítěz Základní části jako to udělali s Motorem v Chance lize 😃😃😃😃

 • Libor napsal:

  Sestoupit, pokud to někde ještě uzavřené není, nemusí přece nikdo. A postupovat by měli všichni, kdo nyní můžou. To, že se soutěže rozšíří o 1 – 2 týmy na jednu sezónu je to nejmenší zlo, jaké můžou klubům učinit.
  Anulovat celou sezónu je totální kravina.

  • Jak to je napsal:

   Takže třeba do extraligy postoupí osm týmů, protože všichni co jsou v playoff mají stejnou šanci postoupit??

 • Vaclav Dusek napsal:

  Zrovna Pardubice a Liberec v ženské lize by ten sestup skoro potřebovali

 • Marcel napsal:

  V tuto chvíli si myslím, že uvažování o postupech a sestupech, je naprosto scestné. Nebudou postupy, sestupy, mistři – „No a cooo??“ Asi se budou v následujících týdnech řešit trošku jiné věci, ne?
  Sorry, tohle je pořád jen sport…

  • Jose napsal:

   Ano, jsou důležitější věci. Ne, není to jen sport. Pro nemálo lidí je to celé nebo podstatná část příjmu, aby měli co žrát.

   • Marcel napsal:

    Jose, tohle nemůžeš myslet úplně vážně. Já jsem majitelem penzionu a současná situace se mne velmi týká. Florbal mám rád, patřím mezi lidi, kteří na začátku devadesátých let florbal rozvíjeli. Florbal patří pořád mezi menší sporty a tvá poslední věta je pro mne teď fakt mimo mísu…

    • Stats napsal:

     Ale samozrejme, ze to muze myslet vazne. Ve vetsine velkych klubu mate minimalne 2 (spis vice) lidi na plny uvazek, kteri se o chod tech klubu staraji, a pro ktere je to zamestnani. Nejde o hrace, tam opravdu jde jen o sport.

  • ??? napsal:

   Já si třeba myslím, že to neuškodí se pobavit také o něčem jiném. Otevřeš internet, v TV všude Korona. Ano jsou důležitější věci, ale, nemyslím si, že se máme bavit jen stále o tom. To se z toho brzo zblaznime

  • ??? napsal:

   O tom jaké bude pořadí se bude rozhodovat ve všech sportech, není to jen o florbale.

 • znalec napsal:

  Ja to rikal, ale co uz, ceka nas peklo v nasledujicich cca 4 tydnech a vsechny reditele a vedouci programu ceskeho florbalu poslete na zakladni skolu, at si doplni vzdelani..zoufale vedeni a zoufale kroky (dlouhodobe).

 • Zkrat napsal:

  Můžeme vyhlásit #dohrano.

  Sestoupí někdo?
  Postupí první tým po ZČ v každé lize?
  Vyhlásí se jen vítězové ZČ?

  Nepříjemné budou taky ztráty z SF.

Napsat komentář

*