Další florbalové bitvy už se v této sezoně neuskuteční. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav Další florbalové bitvy už se v této sezoně neuskuteční. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav
13. 3. 2020 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

Sezona ukončena, superfinále se konat nebude. Ze superligy a extraligy nikdo nesestoupí

 Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl o osudu všech florbalových soutěží. Vzhledem k aktuálnímu nouzovému stavu v České republice předčasně ukončil sezonu. Mistři nejvyšších soutěží korunováni nebudou, právo startovat na Poháru mistrů dostanou muži Mladé Boleslavi a ženy Vítkovic. Dubnové superfinále se konat nebude.

„Vzhledem k vážnosti současné situace a vyhlášení nouzového stavu Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl o ukončení veškerých ligových soutěží sezony 2019/2020,“ je uvedeno na stránkách Českého florbalu.

Kvůli nedokončení play off nebudou korunováni mistři České republiky. Právo startovat na Poháru mistrů tak bude uděleno vítězům základní části. Mladá Boleslav a Vítkovice rovněž obdrží prize money, které by náleželo mistrovi.

„Florbalové řády jasně stanovují určování postupujících a sestupujících. Jsou určeni ti sestupující a postupující, o nichž již bylo sportovně rozhodnuto. V případě určení pouze sestupujících, budou soutěže doplněny družstvy, která mají na vyšší soutěž nárok dle legislativních předpisů. Ostatní soutěže nebudou mít v sezoně 2019/2020 sestupující ani postupující,“ stojí v prohlášení.

Z nejvyšší soutěže tak nikdo nesestoupí, stejně tak ale z 1. ligy žádný z týmů nepostoupí. Zrušeno bylo také superfinále, které se mělo 19. dubna uskutečnit v O2 areně. V příštím týdnu Český florbal vydá informace držitelům vstupenek o jejich vrácení.

Mezinárodní florbalová federace bude v nadcházejících dnech jednat o červnovém mistrovství světa juniorek, které má hostit Švédsko.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Adam napsal:

  Možná trochu uspěchané, včera vyhlásí nouzový stav a dneska to komplet zruší, kdyby to zatím zůstalo pozastaveno, stejně jako fotbalové soutěže nebo NHL tak by to podle mě bylo lepší. Ale funkcionáři rozhodli takhle a je potřeba to respektovat, sice mě to mrzí protože sezóna byla rozjeta skvěle, holt s o to větší chutí skončíme do příští sezóny

 • Ostrava napsal:

  Vzhledem k tomu, že tento stav bude trvat pravděpodobně alespon 2 měsíce, a budou přijata ještě tvrdší opatření, nelze se divit.
  Ženský tým Liberce může slavit senzační postup 😀

  • Tlachal napsal:

   Ženský tým Liberce….to bude mejdan. Ale je pravda, že udržet soutěž s nulou na kontě a průměrným výsledkem 2:12 je úctyhodné.

 • Ferdinand Vanek napsal:

  Trochu uspechane a zbytecne. Co by se stalo, kdyby se hralo treba jeste v cervenci? Aspon by behem leta bylo v tv neco zajimaveho.

  • Těžko říct napsal:

   Ale určitě za to může Mlčoušek, že se v červenci hrát nebude.

  • Taky Petr napsal:

   V době nejistoty jedině správné rozhodnutí. Hráči nemohou adekvátně trénovat a dokončení lig by pak po mnoha týdnech nečinnosti vedlo ke zraněním. Navíc vše okolo je zatim jen teorie.

Napsat komentář

*