Nela Jiráková s Martinou Řepkovou jsou posilami Churu. Foto: Facebook Martiny Řepkové
24. 4. 2020 Ženský florbal - Zahraničí (12) KOMENTÁŘŮ

Chodov ztrácí opory ženského týmu: Jiráková s Řepkovou míří do švýcarského Churu

 Florbalistky Chodova se budou muset v příští sezoně obejít bez svých velkých opor, obránkyně Nely Jirákové a útočnice Martiny Řepkové. Obě reprezentantky se rozhodly pro novou výzvu v barvách švýcarského elitního kluubu Piranha Chur. Naváží tak na působení Hanky Lackové.

Zájem o obě hráčky byl dlouhodobý, především se ale hovořilo o Malmö, ačkoliv o kontaktech Řepkové s Churem se v zákulisí mluvilo již před několika lety.

Nyní je přestup obou opor skutečností, byť nečekaný, Jiráková se pro web Chodova ještě 26. března vyjádřila následovně: „Můžu říct, že nabídky do mé vysněné soutěže jsou, ale vzhledem k nedokončenému studiu je ještě rok budu muset odmítat. Takže ano, na Chodově příští sezonu plánuji,“ uvedla tehdy.

O měsíc později je ale společně s Řepkovou novou posilou elitního švýcarského týmu a chystá se na působení po boku kapitánky švýcarské reprezentace Fluriny Marti nebo fenomenální Corin Rüttimann a slovenské obránykně Kataríny Klapitové.

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • ... napsal:

  Pro holky a repre jenom dobře, Řepková už dávno českou ligu převyšovala a Jiráková se určitě taky prosadí. Akorát ten Chodov se nám trochu rozpadá, jak v ženách, tak mužích

 • Jose napsal:

  Vypadá to, že si český florbal nasadil na repre post solidního agenta. Nejprve pustí medaili své zemi naprosto diletantsky a pak zkomírající švýcarský ženský florbal začne zachraňovat importem českých reprezentantek.

 • bohemian rhapsody napsal:

  Kecy,kecy,kecy,prostě je jim už tady ta soutěž malá a Chodov jim asi nic lepšího nenabídl.A se Sachou to nemá vůbec nic společného.

 • Natálie napsal:

  Jirakova je daleko komplexnejsi hracka,ta si mela pockat na peknou nabidku ze severu. U te verim,ze by se tam mohla chytnout. U Repkove jsem zvedava,jak ji bude vyhovovat,ze nebude hlavni hvezdou sveho tymu ona. Uvidime,uprimne ale doufam,ze nebude v petce s Corin,ktera by ji vse pripravila a ona by tak letala na jeste vetsi oblacku nez uz leta.

 • Fan 2 napsal:

  Oběma poděkování za radost, kterou nám svými výkony rozdávaly, a hodně štěstí v novém působišti. Kéž se Řepě i Nele podaří dále růst po boku nových spoluhráček tak, jak se jim to podařilo na Chodově během uplynulých sezón.

  Chodovu hodně štěstí v nové sestavě. Věřím, že stále bude patřit mezi top týmy a odchody budou tou správnou motivací pro ostatní hráčky k zodpovědnému přístupu k přípravě a maximálnímu využití svého potenciálu.

 • Lol napsal:

  Kdokoli si myslí, že česká liga je lepší než ta švýcarská, si asi regulérně dává lajnu snížku 🙂

  • Kimchi napsal:

   A kdy za posledních pět let nějaký švýcarský tym uhrál lepší výsledky než český? A juniorska repre od českych už dvě generace dostává desítky. Jen v dospělých to nejdříve netrenér podělal a loni švýcar uhrál domácím takovým způsobem, že i v okresním přeboru se o tom ještě řadu let budou vést vtipy.

   • Lol napsal:

    Tak třeba hned tak zpatra lednový Champions Cup, loňský Czech Open taky Dietlikon s přehledem porazil Vítkovice (2x), jen příklady 🙂

    Ten problém je, že všechny relevantní hráčky v repre, hrají v zahraničí, takže srovnávat ligy na základě repre je blbost. To je jako kdybyste řekl, že finská liga je lepší než ty dvě naše, protože finská repre je skvělá. Ano, je. Ale všechny jejich top hráčky hrají ve Švédsku/Švýcarsku.

    • Kimchi napsal:

     Na champions cupu uhrály Vítkovice lepší výsledky než Dietlikon i loni než Chur. Letní turnaj beru trochu víc s rezervou a 2:1 mi s přehledem nepřijde. Nicméně souhlas s tím hodnocením. Na druhou stranu švýcarsko kromě Churu s Dietlikonem je ještě horší v lize než ČR. Třeba právě na CO jezdí Zug, Frauenfeld, Burgdorf a nebyly konkurenceschopní ani průměrnějším týmům u nás. A koneckonců i ten Chur loni pohořel a nestačil jak na Tigers tak Tatran.

Napsat komentář

*