Magdaléna Plášková změní působiště. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal Magdaléna Plášková změní působiště. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal
28. 5. 2020 Ženský florbal - Zahraničí (3) KOMENTÁŘŮ

Plášková míří z Chodova do Red Ants. Máme více možností, jak ji využít, hlásí kouč

 Florbalistky Chodova ztrácí další oporu, která míří do Švýcarska. Po Nele Jirákové s Martinou Řepkovou, které odešly do Churu, odchází také Magdaléna Plášková, kterou si do svých řad vybral celek Red Ants. Třiadvacetiletá reprezentantka se tak při svém prvním angažmá střetne s Hanou Koníčkovou.

Ve svých třiadvaceti letech patří Plášková mezi stabilní členky národního týmu, účastnila se posledních dvou světových šampionátů. Nyní si vyzkouší své první zahraniční angažmá. „Hledali jsme hráčku, která nám dodá potřebnou kvalitu na posledních metrech hříště. Plášková naše požadavky splňuje: tvrdě pracuje a má požadovaný tah na bránu,“ říká v tiskovém prohlášení klubu hlavní trenér Red Ants Lukas Eggli. „Navíc máme více možností, jak ji využít,“ pochvaluje si.

Magdaléna Plášková je v pořadí pátou českou reprezentantkou, která v letní přestávce zamířila z české extraligy do Švýcarska. Kromě zmíněné dvojice Jiráková – Řepková totiž do Zugu odešly Kamila Paloncyová s Ivanou Šupákovou z Vítkovic.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Ferda napsal:

  To už se Chodov bez nějaké větší opory neobejde.

 • ... napsal:

  No to jsem zvědavej co s tím Chodov teď udělá, když jim odešla většina 1.lajny. Těch 80 gólů co Jiráková, Řepková a Plášková dohromady daly juniorkama nenahradíš

  • Taky Petr napsal:

   Tím se uvolní místo pro příchod hráček z jiných, zejména pražských klubů. Jsem zvědav na start Herbadentu ve Startu, hned tam by se určitě pár kvalitních hráček na přestup našlo. Nemám obavu, že by to Chodov nedokázal v nějaké míře zacelit.

Napsat komentář

*