Juniorky slaví cennou domácí výhru nad Finskem. Foto: Martin Flousek, Český florbal
16. 6. 2020 Reprezentace juniorek (4) KOMENTÁŘŮ

Odloženo o rok. Šampionát juniorek letos nebude, hráčky o něj v případě konání nepřijdou

 Mistrovství světa juniorek ve florbale se v roce 2020 neuskuteční. Šampionát, který se měl původně odehrát v květnu, nebude odehrán ani v novém zářijovém termínu. Nově by se měl hrát až v květnu příštího roku s tím, že nadále bude platit stejné věkové omezení, tedy by o něj žádná hráčka z důvodu věku neměla přijít.

Florbal se snažil jít inovativní cestou, pandemie koronaviru byla ale proti. Mistrovství světa juniorek se tak neuskuteční ani v náhradním zářijovém termínu, ale nově až od 5. do 9. května 2021.

Důvodem je pandemie koronaviru. „Výkonný výbor Mezinárodní florbalové federace se rozhodl odložit Mistrovství světa juniorek ve florbale s tím, že tento šampionát se uskuteční od 5. do 9. května 2021. Důvodem je žádost Švédské florbalové federace a Organizačního výboru, kteří s ohledem na zajištění zdraví a bezpečnosti účastníků požádal o odložení. Navíc si myslíme, že všechny týmy, které si zajistily účast, by měly dost možnost se zúčastnit. Událost se stále bude jmenovat Mistrovství světa juniorek 2020 a bude se hrát v IFU Aréně v Uppsale. Rovněž se bude hrát dle stejných věkových kritérií,“ řekl prezident IFF Tomas Eriksson.

Co bude toto rozhodnutí znamenat pro následující cyklus / cykly reprezentací juniorek se uvidí v budoucnu.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Jose napsal:

  Je to blbost. Ty holky mnohé už věkově juniorky nebudou a musí se začít soustředit na své dospělé kariéry, jinak nakráčí do propadliště talentů. Úplně zbytečná klasická florbalovina. Hlavně ať je akce, ale že to úplně naruší vývoj sportu u některých ročníků je těm nahoře jedno.

 • xixixix napsal:

  A co ty následující ročníky? To ty následující holky přijdou o jeden ze dvou let v reprezentačním cyklu? Protože na repre srazy budou jezdit stále tyhle samý holčiny, věkem už ne juniorky? A v roce 2022 bude další MS juniorek a trenéři s repreholkama se na něj budou teda připravovat rok? Celkem pěkně hozený vidle do koncepce.

 • Znalec napsal:

  Proč to rovnou nezrušili? takhle to bude jen další bramboračka…

 • Monika napsal:

  Znalec – Další ? Ty jsi další bramboračka https://www.ceskyflorbal.cz/clanek/juniorky-maji-bronz

Napsat komentář

*