Česká republika slaví druhou výhru nad Slovenskem v kategorii mužů. Foto: Martin Flousek, Český florbal Česká republika slaví druhou výhru nad Slovenskem v kategorii mužů. Foto: Martin Flousek, Český florbal
5. 9. 2020 Reprezentace - Muži (0) KOMENTÁŘŮ

Češi mají druhou výhru nad Slováky, soupeři při prohře 3:10 nestačil ani zlepšený výkon

Česká florbalová reprezentace si připsala výhru také ve druhém přátelském utkání se Slovenskem, které se o víkendu odehrálo v pražské UNYP Aréně. Při sobotním zápase, který skončil výhrou Česka 10:3 nestačil Slovákům ani zlepšený výkon. Za zmínku stojí tři využité přesilové hry českého týmu.

Může to s ohledem na skóre vyznít překvapivě, ale skutečně tomu tak bylo. Především v první třetině byli Slováci aktivní a několikrát neúspěšně prověřili gólmana Martina Beneše. Český tým začal dobře, už po dvaašedesáti sekundách se prosadil Rýpar, následovala dlouhá pasáž bez vstřelené branky, kdy především česká přesilovka nevypadala moc dobře.

Přesto Češi vedli do první přestávky 3:0. Na branku Vítovce z patnácté minuty navázal v poslední minutě první části Němeček.

Ve druhé třetině se rozhodlo o osudu zápasu. Češi získali územní převahu, Slováci místy nestíhali a během deseti minut třikrát inkasovali: dvakrát se prosadil Rýpar a mezitím přesilovou využil přesilovou hru Beneš.

Až poté se Slováci dočkali: během tří minut se prakticky ze stejného místa prosadili Pažák s Tomčem. Češi dokázali zareagoval další využitou přesilovou hrou, tentokráte z hole Delonga.

Nástup do třetí třetiny měli Slováci velmi sympatický, Češi ale po osmi odehraných minutách potrestali Pažákovo vyloučení zásluhou Sýkory.

Po Sýkorově brance se Slováci svou aktivitou dostali do hry a vybojovali si přesilovou hru, kterou měli na 43 sekund zdvojnásobenou. Český tým nicméně nepřipustil přímou střelu na Benešovu branku, hned pět pokusů zablokoval. Posledních pět minut už se odehrálo v české režii, předposlední branku branku utkání z českého pohledu přidal David Šimek, následně snížil Kvasnica a úplně posledním střelcem byl Filip Langer.

Český národní tým si tak ve druhém přátelském zápase připsal vítězství 10:3.

Česko – Slovensko 10:3 (3:0, 4:2, 3:1)

Branky: 2. Rýpar (Marek Beneš), 15. Vítovec (Marek Benš), 20. Němeček (Langer), 25. Rýpar (Langer), 28. Marek Beneš (Sýkora), 30. Rýpar (Marek Beneš), 38. Delong (Ondrušek), 49. Sýkora (Langer), 57. Šimek (Dóža), 60. Langer (Krbec) – 34. Pažák (Ujhélyi), 37. Ujhélyi (Pažák), 60. Kvasnica (Pažák). Rozhodčí: Gavlas, Mikula (Česko). Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváci: 468.

Sestava Česka: Martin Beneš – Němeček, Vítovec, Gruber, Kisugite, Šešulka, Pánek, Sýkora – Rýpar, Langer, Marek Beneš – D. Šimek, Šindler, Delong – Renčín, F. Forman, M. Krbec – Ondrušek, Dóža. Trenér: Petri Kettunen.

Sestava Slovenska: Klobučník – Gašparík, Řezanina, Kozák, Machara, Koščo, Németh, Hatala – Dudovič, Grlický, Gál – Ijhelyi, Pažák, Tomčo – Hrabčák, Gajdoš, Machovič – Kvasnica, Mirt. Trenér: Radomír Mrázek.