John Lijelund je generálním sekretářem Mezinárodní florbalové federace. Foto: IFF John Lijelund je generálním sekretářem Mezinárodní florbalové federace. Foto: IFF
7. 9. 2020 Mistrovství světa (4) KOMENTÁŘŮ

Odloženo! Světový šampionát mužů se odehraje ve vhodném termínu v roce 2021

 Mezinárodní florbalová federace dnes informovala o odložení Mistrovství světa mužů na rok 2021. Nejedná se ale o direktivní rozhodnutí odložit turnaj o rok, Finská florbalová federace bude hledat vhodný termín v průběhu roku 2021. V podstatě se tak jedná o variantu, kterou na tiskové konferenci před začátkem ligového ročníku prezentoval Filip Šuman. Jasno by mělo být 29. září.

Po rozhodnutí Mezinárodní florbalové federace je jasné, že v původním termínu, tedy od 4. do 12. prosince 2020 se šampionát neodehraje. „Výkonný výbor IFF se rozhodl odložit světový šampionát na základě požadavku organizačního štábu turnaje. Finská florbalová federace současně bude hledat vhodný termín k uspořádání turnaje v roce 2021. Finální rozhodnutí padne na zasedání Výkonného výboru 29. září,“ informoval generální sekretář IFF John Lijelund.

Šéf turnaje Hanne Pirkola řekl, že pořádat v dané situaci světový šampionát by bylo nezodpovědné. „S ohledem na situaci ohledně viru COVID-19 by uspořádání světového šampionátu v roce 2020 bylo nezodpovědné. Současně také nejsme schopni garantovat, jaké by byly podmínky účasti jednotlivých zemí s ohledem na vstup do Finska,“ prohlásil.

V návazností na rozhodnutí IFF bude Český florbal řešit složení realizačního týmu reprezentace. Nynější kouč Petri Kettunen má totiž smlouvu pouze do února 2021. „Je to pro nás nová situace, ale určitě ji budeme řešit urychleně a výkonný výbor se touto otázkou bude zabývat hned na svých dalších zasedáních,“ řekl k situaci pro web Českého florbalu jeho prezident Filip Šuman.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Arnošt napsal:

  A bude se tím pádem měnit rozpis superligy?

 • Konečně napsal:

  Už se těším na video jak bude kabina oslavovat odchod té vyžírky stejně jako tomu bylo ve Finsku. Všechno zlé k něčemu dobré.

 • ADALBERT napsal:

  Prosím všechny schopné trenéry – Jedlicku, Vojtu, Jakoubka, Bruse, Fridricha a další – vytvořte tým, stanovte směr směřování budoucnosti herní stránky ČF, představte to ucelenou formou komisi reprezentace a výkonnému výboru a oni Vás musí zvolit, jinak si znepřátelí celé florbalové hnutí. Prosím udělejte to, věřím, že to hráči podpoří a sestavíte nejlepší tým, který Švýcary muže pravidelně porážet.

  • Albert napsal:

   Je vidět, že víš prd. Jakoubek a spol. už dávno dělaj na koncepci pro celej českej florbal a do konce roku to snad bude venku, unie ho dokonce kvůli tomu zaměstnala. Bedla navíc sedí v jedný z komisí pod výkonným výborem už pár let. Tyhlety konspirace o black listech a nežádoucích osobách jsou směšný.

Napsat komentář

*