Eliška Krupnová slaví gól s trenérem Rhynerem. Foto: Český florbal Eliška Krupnová slaví gól s trenérem Rhynerem. Foto: Český florbal
8. 9. 2020 Reprezentace žen (1) KOMENTÁŘŮ

Vedly si dobře, říká Rhyner na adresu debutantek. Reprezentaci se vyplatilo soustředění na hru s míčkem

 Hlavní trenér reprezentace žen Sascha Rhyner odehrál se svým týmem dva ostré zápasy poprvé od prosincového světového šampionátu. Po zápasech proti Slovensku si pochvaloval především to, že se jeho týmu vyplatilo soustředit se na práci s míčkem a zmínil také fakt, že samotné hráčky byly rády, že mohou za reprezentaci opět nastoupit.

Hodnocení švýcarského kouče v českých službách bylo pozitivní. „Je to více než půl roku, prakticky od prosince. Myslím si, že je to pozitivní hodnocení, pokud porazíte světový tým číslo 5 ve dvou utkáních s celkovým skóre 23:4. Hodně věcí bylo dobrých,“ hodnotil.

Původně se jeho tým měl utkat se Švýcarkami, ty nakonec nahradily Slovenky. „Samozřejmě, za situace, jaká nyní je, tak můžeme být rádi, že jsme měli možnost tréninkového kempu a mohli jsme odehrát zápasy. Myslím si, že to fungovalo i na hráčky, byly rády, že mohou být součástí reprezentace,“ říkal hlavní trenér.

Mezi pozitiva patřila práce s míčkem. „V neděli jsme měli mnohem lepší začátek, naopak pomalejší finiš, ale byly to živelné zápasy z naší strany, dobré tempo, dobrá práce s míčkem,“ vyjmenovával pozitiva. „Je to náš cíl, pracovat na práci s míčkem. I v trénincích tady jsme se na to zaměřili a vyplatilo se nám to,“ prozradil.

Na akci se představilo hned několik debutantek. „Vedly si dobře,“ řekl na jejich adresu hlavní trenér.

Šanci dostaly také Marie Havlíčková s Kristýnou Lechnerovou, ačkoliv mají minimální zkušenosti se ženským florbalem.  „Mají zkušenosti z reprezentace juniorek a moje zkušenost je taková, že to je tým na úrovni extraligy nebo švýcarské nejvyšší soutěže. Takže to pro ně není nové, viděli jsme je na kempu v Kladně, kde zanechaly dobrý dojem,“ hodnotí Sascha Rhyner.

Podle něj má český národní tým opět k dispozici silný balíček. „Jádro máme stejné jako na posledním šampionátu, je to pokračující práce, díváme se po tom, co bychom mohli dělat, díváme se po hráčkách, které bychom mohli otestovat,“ popisoval. „Je to pokračující práce, někdy můžeme mít hráčku, které to obrovským způsobem jde v jednom klubu, ale z jakéhokoliv důvodu na to nenaváže v jiném klubu, nebo v reprezentaci. Někdy je to také opačně, je to o adaptaci na jiný level,“ hodnotí hlavní trenér.

Celý turnaj se nesl ve znamení prevence proti šíření viru COVID-19, realizační týmy například musely mít roušky. „Bylo to složitější, mám trochu astma, a navíc jsem zvyklý během zápasu hodně pít. Každopádně, můžeme si myslet co chceme, ale pokud bychom je neměli, tak nemůžeme hrát. Takže jsou součástí hry,“ bere situaci pragmaticky.

Také další program reprezentace je odvislý od stavu pandemie. „Zeptejte se koronaviru. Pokud vše půjde podle plánu, tak bychom měli hrát turnaj série EuroFloorballTour ve Švédsku v polovině listopadu,“ zakončil Sascha Rhyner.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • TruthBomba napsal:

    „někdy můžeme mít hráčku, které to obrovským způsobem jde v jednom klubu, ale z jakéhokoliv důvodu na to nenaváže v jiném klubu, nebo v reprezentaci.“ – i Rhyner už si všiml, že Řepková je top třída jen a pouze na Chodově.

Napsat komentář

*