Hráčky Chodova v prvním kole porazily Olomouc. Foto: Florbal Chodov
14. 9. 2020 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Nováček z Boleslavi bral bod proti Startu, šlágr pro Židenice. Vítkovice a Tatran zahájily čistým kontem

Nováček z Mladé Boleslavi prožil úspěšnou extraligovou premiéru. Na domácí palubovce totiž hned bodoval, když Startu98 podlehl až po nájezdech. Šlágr prvního extraligového kola zvládly Židenice, které porazily Bohemians 4:3. Vítkovice s Tatranem pak soutěž zahájily čistým kontem za výhry 9:0, respektive 4:0.

Měl to být šlágr víkendu a očekávání se naplnilo. Židenice vstoupily do zápasu s Bohemians lépe a na konci šesté minuty šly zásluhou Indrové do vedení, prakticky okamžitě ale vyrovnala Kadidlová. Na další branky se čekalo až do druhé části, nicméně v polovině zápasu vedly Židenice již o dva góly – 3:1.

Za pražský tým snížila Štajnerová, poté Bohemians nevyužily první přesilovou hru. Paradoxně největší šance se klokankám naskytla v posledních deseti minutách, kdy měly možnost pětiminutové přesilové hry, z hole Romančákové ale inkasovaly rozhodující branku. Nic naplat pak nebylo ani snížení kapitánky Polákové na konečných 4:3 pro brněnský tým.

Petra Prouzová byla ráda za tři body, ačkoliv výkon prý nebyl ideální. „Pro nás velmi důležité tři body, protože utkání s Bohemians bývají velmi vyrovnaná, což se i potvrdilo. V první polovině utkání měli domácí více ze hry, ale paradoxně jsme to byli my, kdo skóroval. Částečně zlepšeným výkonem ve 2. polovině se nám podařilo náskok udržet a utkání dovést do vítězného konce,“ zhodnotila trenérka Židenic.

Úspěšný vstup mají za sebou florbalistky Mladé Boleslavi. A to mohlo být ještě lépe, protože vítězný Start98 v zápase ani jednou nevedl. Skóre otevřela již ve třetí minutě Žapková, na což do první přestávky zareagovala Baťková. V polovině utkání vrátila domácím vedení Doležálková, na což Start reagoval vyrovnáním až v 55. minutě z přesilové hry. V prodloužení branka nepadla a rozhodující nájezd si připsala Petra Šebestová ze Startu.

Problémy měl na startu nové éry Chodov. Ten s Olomoucí prohrál první a třetí třetinu, o své výhře 6:3 rozhodl v prostřední části, kterou naopak vyhrál 5:0. Nová posila Eliška Chudá si zapsala dva body za dvě asistence, na straně Olomouce pak dva kanadské získala na své konto také Karolína Sigmundová. „Vítězství se nerodilo snadno, ale to jsme i vcelku očekávali. Nervozita byla veliká, Olomouc cítila šanci a byla velmi nepříjemná. O to víc si vážím, že jsme utkání dokázali zaslouženě zlomit na svou stranu. Měli jsme 5 hráček, které hrály svůj první zápas v extralize a zvládly to skvěle, potenciál v týmu je velký. Až nabereme potřebné zkušenosti, budeme znovu schopni konkurovat špičce,“ uvedl Lukáš Procházka.

Kontrolovaný zápas předvedly florbalistky Tatranu, které si poměrem 4:0 poradily s Jičínem a Eliška Drbalová tak zahájila sezonu čistým kontem. Hned tři body si připsala Kateřina Vachudová. „Odehráli jsme celé utkání koncentrovaně a velmi zodpovědně do obrany. Až na pár okének, které zlikvidovala Elda a připsala si nulu, to bylo do obrany slušné. V útoku nám občas chyběl pohyb, překvapení a zlobilo tady tradičně zpracování. Výborný výkon navíc podala gólmanka soupeře,“ líbilo se Michaele Marešové.

Čisté konto zapsala vůbec jako první již v sobotu Nikola Příleská z Vítkovic. Úřadující mistryně a vítězky základní části minulého ročníku vstoupily do sezony soubojem proti Bulldogs. Brněnský tým podal důsledný obranný výkon, nakonec ale podlehl 0:9. Hned čtyři branky vstřelila Michaela Šponiarová, dva zásahy přidala Lina Hägg. „Úvod sezóny, navíc máme hodně absencí na poslední chvílku. Takže jsme spokojeni s výsledkem i některými pasážemi, ale zároveň vyladěnost jak technická, tak v tom, abychom byly na hřišti na jedné vlně od nás bude časem věřím výrazně lepší než dnes,“ řekl trenér vítězek Jiří Velecký.

Úspěšný vstup má za sebou také druhý ostravský tým, FBC. To přivítalo Panthers a byť na začátku utkání Ostrava dvakrát prohrávala, nakonec utkání poměrně pohodlně dovedla do vítězného konce poměrem 10:3. Hned čtyři branky si připsala Kristína Hudáková, polská akvizice Malwina Zagórska debutovala dvěma asistencemi. „Klasické první kolo, hodně nervózní, z obou dvou stran hrozně moc chyb. Nebyl to moc hezký florbal, ale jsme rádi, že jsme vyhráli,“ řekl Jakub Robenek.

Výsledky 1. kola extraligy žen:

Florbalová akademie MB – Tigers Start98 Kunratice 2:3 po sam. náj.
branky: 3. Monika Žapková, 31. Barbora Doležálková – 13. Markéta Baťková, 56. Kristina Zlatníková, N Petra Šebestová; rozhodčí: Jan Čadek – Jan Strnad; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 103; zásahy brankářů: Eva Klementová 16 – Kristýna Janglová 42; po třetinách: 1:1, 1:0, 0:1, 0:0;

FBC ČPP OSTRAVA – Panthers Praha 10:3
branky: 9. Kristína Hudáková, 14. Kristína Hudáková, 17. Kristína Hudáková, 26. Karin Vavrečková, 39. Michaela Středulová, 39. Kristína Hudáková, 40. Andrea Pastušková, 50. Michaela Středulová, 56. Michaela Mlejnková, 57. Nela Škopková – 7. Anežka Slaná, 12. Anežka Slaná, 52. Lenka Zelingerová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 79; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 15 – Kristýna Horňáková 27; po třetinách: 3:2, 4:0, 3:1;

Bulldogs Brno – 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:9
branky: 10. Michaela Šponiarová, 18. Vendula Maroszová, 29. Dominika Buczek, 33. Michaela Šponiarová, 39. Lina Hägg, 40. Michaela Šponiarová, 43. Michaela Šponiarová, 46. Eliška Planková, 60. Lina Hägg; rozhodčí: Jiří Filipčík – Ondřej Filipčík; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 78; zásahy brankářů: Sabina Dvořáčková 44 – Nikola Příleská 11; po třetinách: 0:2, 0:4, 0:3;

FbŠ Bohemians – K1 Florbal Židenice 3:4
branky: 7. Andrea Kadidlová, 31. Veronika Štajnerová, 57. Hana Poláková – 6. Martina Indrová, 27. Lucie Romančáková, 29. Andrea Dernerová, 54. Lucie Romančáková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:1 + Markéta Sedláčková 5; využití: 0:0; diváků: 76; zásahy brankářů: Karolína Červová 21 – Lenka Remešová 26; po třetinách: 1:1, 1:2, 1:1;

KM automatik FBK Jičín – Tatran Střešovice 0:4
branky: 14. Kateřina Vachudová, 34. Adéla Dlouhá, 42. Kateřina Vachudová, 57. Denisa Billá; rozhodčí: Jan Čadek – Jan Strnad; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 84; zásahy brankářů: Marcela Velzelová 45 – Eliška Drbalová 23; po třetinách: 0:1, 0:1, 0:2;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBS Olomouc 6:3
branky: 22. Vanessa Rebecca Keprtová, 27. Adriana Hýsková, 30. Tereza Hanzlíková, 37. Vanessa Rebecca Keprtová, 40. Kristína Belicová, 55. Kristýna Lechnerová – 6. Eliška Pešavová, 43. Karolína Sigmundová, 55. Denisa Ondáková; rozhodčí: David Rousek – Ondřej Sochůrek; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 77; zásahy brankářů: Hana Ranochová 13 – Martina Franková 23; po třetinách: 0:1, 5:0, 1:2;