Florbalistky Mladé Boleslavi mají za sebou první zápasy v Extralize. Foto: Florbalová akademie MB
2. 10. 2020 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Karolína Janatková: Nesmíme vyměknout, musíme makat. Městu neuděláme ostudu, hlásí florbalistka Boleslavi

 Mladá Boleslav vrthla na mapu ženské extraligy a zapsala se parádně, po třech kolech má na kontě čtyři body a ukazuje, že rozhodně nebude patřit mezi otloukánky. V posledním kole sice poprvé v extralize prohrála, ale přesto se podle Karolíny Janatkové snaží na věc dívat pozitivně a poučit se.

Mladá Boleslav je především městem mužského florbalu, je parta okolo Petra Novotného motivací také pro ženy? „Kdo by neměl motivaci v takových hráčích, jako jsou kluci z Bolky. Určitě se chceme předvést v dobrém světle, abychom neudělaly našemu boleslavského městu ostudu,“ hlásí Karolína Janatková.

Před prvním zápasem Boleslavi v nejvyšší soutěži panovala přitom v kabině nervozita. „Panovala určitě velká nervozita, jelikož to byla pro některé hračky a také mě první zkušenost s extraligou,“ přiznává Janatková.

Přesto se Boleslav uvedla parádně, první zápas znamenal první bod, ve druhém pak přišla výhra nad Bohemians. „Po prvních deseti minutách v prvním zápase nervozita padla a snažily jsme se zužitkovat nasazení a vše co jsme se učily v trénincích. Do druhého zápasu jsme šly s tím, že hrajeme s jasným favoritem a nesmíme jim dát vítězství jen tak zadarmo. Základ úspěchu byl založen hlavně na brejkových situacích a síle odhodlání zvítězit,“ popisuje talentovaná florbalistka.

Nováček soutěže tak jede podle plánu. „Jako nováček jsme do soutěže vstoupily s tím, že by bylo nejlepší vyhrát první tři utkání ať jsme v klidu, což se nám skoro podařilo. Mezi soutěžemi je rozdíl velmi znatelný,“ usmívá se Janatková.

Ve třetím zápase přišla porážka od Židenic. „Bohužel výsledek neodpovídá předvedené hře. Brnu jsme darovaly spoustu míčků, ale do příštího zápasu jsi bereme ponaučení = zamezit ztráty míčku. Papírově těžší soupeři teprve přijdou,“ bere ale zkušenost pozitivně.

Její recept je přitom snadný. „Musíme makat dál a trénovat, nevyměknout,“ popisuje.

Nyní čekají florbalové soutěže minimálně dva týdny bez přímé divácké podpory. „S diváky je to mnohem lepší, dokáží nám vytvořit skvělou atmosféru,“ smutní mladá florbalistka. „Víme, že naši věrní fanoušci sice nemohou sedět na tribuně, ale doufáme, že nám budou fandit v domácím prostředí u přímého přenosu. Věříme v jejich vzdálenou podporu a doufáme, že je zas brzy uvidíme,“ zakončila Karolína Janatková.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • napsal:

    No jasný, kolik těch boleslavskejch odchovankyn tam je 😀 třeba zrovna Janatková ,je boleslavačka ,asi jako Milda Baloun slávista 😀

  • Já taky napsal:

    Jirková M., Jirková A., Machačová, Kvapilová, Bárková, Žapková, Švejdová, Hradcová, Fellerová, Pajerová, Bauerová, Pivoňková, Vacardová, Zápotocká…..stačí 14 z 24? Všechny od malička v Boleslavi. Najdi v extralize druhého takového.

Napsat komentář

*