Jeden z florbalistů Storvrety je v průšvihu. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se Jeden z florbalistů Storvrety je v průšvihu. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se
23. 10. 2020 Švédsko (7) KOMENTÁŘŮ

Skandál ve Švédsku: Florbalista Storvrety a národního týmu řídil pod vlivem amfetaminu. Katastrofa, říká klub

 Velký skandál začíná hýbat švédským florbalem. Při policejní kontrole totiž policie v blízkosti bydliště zastavila jednoho z hráčů Storvrety a švédského reprezentanta. Podle policejních zdrojů následně řidič-hráč neprošel testem na přítomnost drog, který odhalil přítomnost amfetaminu a benzodiazepinů.

Jako první přišli s informací novináři z Upsala Nya Tidning, dnes se už o situaci píše například v deníku Expressen.

Věc se má zhruba takto: v noci z pondělí na úterý zastavila policejní hlídka dosud nejmenovaného hráče, který se následně podrobil testu na alkohol. „Víme o tom, že se podrobil testu na alkohol, ale naměřená hodnota byla v mezích zákona, o testu na drogy jsme nejdříve nevěděli,“ říká sporovní vedení Storvrety, vyjádření přinesl například server innebandy.se. Ve Švédsku je povoleno řídit s maximálně 0,2 promile v krvi.

Řidič ovšem odevzdal také vzorek moči, který obsahoval stopy amfetaminu a benzodiazepinů„Je to dobře známý hráč, který má úspěchy také s národním týmem,“ zní strohé vyjádření, jeho identitu zatím novináři neprozradili.

Podle vedení klubu ale musí nést následky. „O testu na drogy jsme se dozvěděli ve čtvrtek a v pátek se spolu sejdeme. Zatím je suspendován. Cítí se na ho**o, to se asi dalo čekat. Je to katastrofa nejen pro něj z osobního hlediska, ale také pro celý klub,“ uzavřela zatím Storvreta

Hráč je nyní od týmu izolován. „Jako organizace se chceme distancovat od jakýchkoliv spojitostí s drogami nebo jinými psychotropními látkami pro podporu výkonu. Vyčkáváme na výsledky aktuálního vyšetřování a hráče jsme současně suspendovali ze všech společných prostor, tréninků, přístupu do IFU Arény a samozřejmě zápasů, až do vyřešení případu,“ říká Storvreta.

Incident následoval po skončení soustředění reprezentačního týmu. Mužský národní tým měl místo zrušeného Euro Floorball Tour ve Švýcarsku kemp v Gävle, zhruba 100 kilometrů od Storvrety. „Je to pro něj tragédie ve všech ohledech. Během soustředění byl ve své normální kondici, nejevil známky ničeho zvláštního,“ řekl trenér národního týmu Mikael Hill.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*