Boleslavský rekordman Jiří Curney se ve šlágru kola snaží uniknout Marku Vávrovi. Foto: Štěpán Tomš, Florbal Mladá Boleslav Boleslavský rekordman Jiří Curney se ve šlágru kola snaží uniknout Marku Vávrovi. Foto: Štěpán Tomš, Florbal Mladá Boleslav
1. 12. 2020 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Šlágr uzmula Boleslav až po nájezdech, Vítkovice nadělily Liberci 15 zásahů

 Třikrát v utkání vedli o gól, ale těsné vedení nakonec neudrželi. Florbalisté Chodova sahali v Mladé Boleslavi po cenných třech bodech, posléze ale berou jen jeden. V 53. minutě totiž srovnal na 3:3 Petr Krzyžanek a v nájezdech byli úspěšnější Středočeši. V krasojízdě Livesport Superligou pokračují Vítkovičtí. Svěřenci Pavla Bruse vyhráli i desáté utkání v nové sezoně a Liberci nastříleli 15 gólů.

Chodov byl třikrát v duelu s Boleslaví napřed, z města automobilů však nakonec odjel poražen po nájezdech. „Byl to vyrovnaný zápas. S Petrem Novotným jsme se shodli, že jsou to poslední dvě sezony podobná utkání, ať už se hraje u nás nebo v Boleslavi. Oba týmy dobře brání a je to taktická přetlačovaná,“ ohlédl se za šlágrem 8. kola kouč celku z Jižního Města David Podhráský.

Jeho protějšek Petr Novotný byl vděčný za dva body, které jeho mužstvo vybojovalo. „Dva body brát musíme. Tak nějak cítím, že jsme si za třetí třetině možná ten bod navíc zasloužili, ale byl to zápas plný zvratů a emocí, někdy zbytečných. Takhle zkušený tým, jako jsme my, by to dopustil neměl,“ narážel trenér domácího celku na tři dvouminutové tresty ze závěru prostředního dějství.

„Musíme si to říct a zopakovat, že to byly momenty, které nám mohly zápas prohrát. Nesmí se to nikdy opakovat,“ je si vědom lodivod Středočechů. Nájezdy se protáhly až do páté série, ve které rozhodl o druhém bodu pro Boleslavské Jakub Bína. Mladý útočník se v rozstřelu prosadil celkem dvakrát.

V jednoznačnou záležitost se proměnila předehrávka 25. kola mezi Libercem a Vítkovicemi. Už na konci osmé minuty vedli hosté a v polovině utkání to už bylo dokonce 10:1 pro Vítkovické. Šesti body k výhře lídra přispěl Adam Delong, o bod méně zaznamenal Matyáš Šindler. Ostravané zvládli i desáté utkání v aktuálním ročníku a se 30 body suverénně vládnou superligové tabulce.

Pondělní zápasy Livesport Superligy:

FBC Liberec – 1. SC  Vítkovice 3:15 (0:4, 2:9, 1:2)
Branky: 26. Balatka (Klucho), 34. Valeš (TS), 57. Šoltys (Blažek) – 7. Šindler (Delong), 8. L. Hájek, 8. Choma (Švajný), 17. Gattnar (Delong), 23. Choma (Kaleta), 23. Gattnar (Šindler), 27. Delong (Gattnar), 30. Delong (Gattnar), 30. Matejčík (L. Hájek), 31. Besta (Šindler), 33. Delong (Šindler), 35. Choma (Kuczera), 37. L. Hájek (Matejčík), 45. Delong (Šindler), 45. Hájek (Matejčík).

Florbal Mladá Boleslav – Florbal Chodov 4:3 (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0) po sam. náj.
Branky: 17. Natov (Krzyžanek), 42. Curney (TS), 53. Krzyžanek (Natov), rozh. náj. J. Bína – 9. M. Vávra (Sýkora), 40. Zakonov (vla.), 50. Ondrušek.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Pavel napsal:

  Na českou ligu docela dobrý zápas. Jen mě trochu zklamala Bolka a jejich standartky, nevím jestli měli něco nacvičené, ale téměř každá končila během 2 vteřin na vlastní půlce. Až teda na jeden „průstřel“.

 • Pavel napsal:

  Jo a rozhodčí taky neměli svůj den, docela zásadní chyby.

 • Pavel napsal:

  Myslím, že to nejsou špatní rozhodčí, ale taky už to byl prý třetí zápas během tří dnů. Ale ten gól v brankovišti byl hodně viditelný. U Natovova skoku to bylo asi těžší na rozhodování. Dost to ale Bolku poškodilo.

  • Taky Petr napsal:

   U gólu z brankoviště stál rozhodčí protilehle mírně za bránou, podle mne ne úplně dobře viděl přes branku, síť a částečně i brankáře Bauera. Správně si stoupnout je ale u rozhodčího základ. Také ale mohl nohy vidět u útočníka i obránce (i když podle záběrů TV obránce v rozhodujícím momentu v brankovišti nebyl) a situaci pustit.
   Regulérnost Natovova zákroku v pádu nešlo lidským okem vůbec vyhodnotit. To dokázal až rozfázovaný TV záznam.
   Na daných případech se ukazuje užitečnost využití záznamu. V nejvyšší lize jsou kamery povinné a pokud fungují, tak přoč je nevyužít. Námět na změnu předpisu (neobjevil jsem Ameriku, jistě se na toto téma již diskutovalo).

Napsat komentář

*