Ivan Ponomarev v duelu proti Vítkovicím. Foto: Lukáš Zetek - florbalvitkovice.cz
12. 12. 2020 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

Hrdina Ponomarev: Zafungovala strategie, týmový výsledek je nad vším, dělám pro něj maximum

 Šestatřicetiletý matador se stal nečekaným trumfem proti dosud suveréním Vítkovicím. Brankář Ivan Ponomarev dostal překvapivě šanci od začátku zápasu a nezklamal. Pro ostravskému týmu kryl 34 pokusů a položil také základ nečekané výhry.

Před sezonou se z České Lípy formou hostování vrátil do Liberce, kde s českým florbalem začínal. „V Liberci jsem zatím na hostování. Domluvili jsme se jak v Lípě, tak v Liberci, že to zkusíme, protože ještě pořád chci chytat, ale pro dobrý výkon bylo potřeba v mém mladém věku odstranit z procesu dojíždění z Liberce do Lípy a zpět. Navíc musím brát ohled na svou rodinnou situaci, která aktuálně vyžaduje, abych byl co nejblíže domovu,“ vysvětluje brankář, který si za Rusko zachytal již na mistrovsví světa v roce 2006.

V kádru Liberce tvoří dvojici s Danielem Mückem, který se před sezonou vrátil ze švýcarského Zugu, nicméně na kontě má také mistrovský titul s Chodovem. Působí o čtrnáct let starší gólman také jako mentor? „Nikdy jsem neměl problém své zkušenosti předávat dále, zda na někoho působím jako mentor, tak to přesně nevím. Týmový výsledek je nad vším, pro ten se snažím udělat maximum z toho, co umím, ostatní věci mě moc nezajímají,“ přemítá nad svou pozicí.

O tom, že proti Vítkovicím půjde do branky se dozvěděl těsně před začátkem. „Po rozcvičce, máme to tak nastaveno s trenéry. Příprava na každého soupeře je stejná, a stoprocentní, v rámci našich možností a schopností. Hlavní příprava na Vítkovice pro celý tým proběhla u nás doma 30. listopadu a naštěstí zvolená strategie zafungovala,“ usmívá se.

Sám se tak výborným výkonem podepsal pod export šesti nesmírně cenných bodů, které se budou v konečném účtování vyvažovat zlatem. Co rozhodlo? „Týmová energie a práce jak do obrany, tak do útoku. Musíme toto tempo udržet, jinak nám ostravské body budou k ničemu,“ uzavírá Ivan Ponomarev.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Druha strana mince napsal:

  Ok Liberec vyhral za 3 body proti Vitkovicim a vsichni jim to prejeme 🙂 ale nedelejme z toho nejakou senzaci.. nebyl to zadny florbalovy zazrak, pri kterem by Liberec dominoval.. klasicky betonek a kdyz vedem tak tam poslem frajera ktery bude behat zleva doprava za brankou Vitkovic… wooow totalni florbal,kterym se muzeme prezentovat a chlubit jen v pripade, ze chceme ,aby zustal v telocvicne 🙂

 • Svist17 napsal:

  Co to z Tebe sakra vypadlo za blitky? Proste v kontextu tyden stareho vysledku a historickych vysledku to senzace je.Navic i sami vitkovicti komentatori uznali, ze vitezstvi bylo naprosto zaslouzene a ne nejaka nahoda.

 • Jarda napsal:

  a co to tam proboha měli domácí za brankáře???

 • David napsal:

  Vyhrali…Tak co řešíte…?

Napsat komentář

*