Matěj Jendrišák zaznamenal proti Falunu gól a asistenci. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se Matěj Jendrišák zaznamenal proti Falunu gól a asistenci. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se
26. 12. 2020 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Linköping těsně prohrál s Falunem. Nestačily ani dva body Jendrišáka

 Ani jeden gól a jedna asistence českého útočníka Matěje Jendrišáka neodvrátily porážku Linköpingu. Falun zvítězil ve 12. kole 6:5, přesto zůstává v tabulce až na sedmé příčce. Vedoucí Storvreta zaznamenala dvě výhry.

Linköping vstoupil do šlágru s Falunem dobře. Ve čtvrté minutě Jendrišák asistoval u trefy Viktora Palma. Pak se ještě trefil Simon Palmén a domácí vedli 2:0. Jenže ještě do úvodní přestávky o nadějný náskok přišli a ve zbytku duelu už museli jen dotahovat.

Na konci druhého dějství bývalý kapitán české reprezentace snižoval na 4:5, po něm dokázal srovnat Oskar Hovlund, ale poslední slovo měl Falun. Ve 49. minutě vystřelil hostům triumf Malte Lundmark. Hattrickem se blýskl hvězdný Alexander Galante Carlström, který se v kanadském bodování SSL vyšvihl na druhou příčku.

Storvreta po klopýtnutí na hřišti Mullsjö zabrala a vyhrála třikrát za sebou. Poté, co poprvé v sezoně připravila prohru do té doby vedoucímu Kalmarsundu, nyní zdolala i Växjö a Fagerhult Habo. Nováčkovi dokonce nasázela 15 branek. Čtyřmi body se prezentovali Albin Sjögren a Hampuis Ahren.

Výsledek 11. kola švédské superligy:

Storvreta IBK – Växjö IBK 10:7

Výsledky 12. kola švédské superligy:

Jönköpings IK – FBC Kalmarsund 9:1
Växjö IBK – Team Thorengruppen SK 10:5
Fagerhult Habo IBK – Höllvikens IBF 7:9
IK Sirius IBK – FC Helsingborg 4:9
Linköping IBK – IBF Falun 5:6 (za domácí JENDRIŠÁK 1+1)

Předehrávka 13. kola švédské superligy:

Storvreta IBK – Fagerhult Habo IBK 15:3

Tabulka švédské superligy:

Kanadské bodování:

1. Linus Nordgren 31 (21+10) / FC Helsingborg
2. Alexander Galante Carlström 30 (20+10) / IBF Falun
3. Albin Sjögren 30 (16+14) / Storvreta IBK
… Matěj Jendrišák 13+6, Filip Forman 6+8, Marek Beneš 7+4, Josef Rýpar 1+2, Jakub Bína 1+1, Jonáš Kreysa 1+1, Jakub Gruber 0+1


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*