Vítkovice porazily ve šlágru kola Tatran. Foto: Lukáš Zetek - Florbal Vítkovice
28. 12. 2020 Extraliga žen (11) KOMENTÁŘŮ

Krok od restartu? Florbalové vedení schválilo podání žádosti o výjimku pro Extraligu žen

 Livesport Superliga by již zanedlouho nemusela být jedinou florbalovou soutěží, která probíhá. Komise elitního florbalu a medializace, stejně tak, jako Výkonný výbor Českého florbalu totiž v minulých dnech schválily, že florbal požádá o výjimku rovněž pro nejvyšší ženskou soutěž. Informaci pro Florbal.cz potvrdil předseda Komise elitního florbalu a medializace Martin Musil.

V České republice zatím běží jedenáct sportovních soutěží, pro které jejich řídící svazy požádaly o výjimku: nejvyšší dvě fotbalové soutěže mužů, nejvyšší dvě hokejové soutěže mužů, florbalová Livesport Superliga a nejvyšší soutěže mužů a žen v házené, volejbale a basketbale.

Dvanáctou soutěží by mohla být florbalová extraliga žen. Český florbal sice v první vlně požádal pouze o restart Livesport Superligy, v minulých dnech ale Komise elitního florbalu a medializace, společně s Výkonným výborem Českého florbalu odhlasovaly, že Český florbal požádá také o udělení výjimky pro Extraligu žen.

Informaci pro Florbal.cz potvrdil Martin Musil. „Informace je pravdivá, nicméně parametry, kdy žádosti dojde se ladí, vzhledem k epidemiologické situaci,“ řekl předseda Komise elitního florbalu a medializace, člen Výkonného výboru a prezident Bohemians.

Extraliga žen by musela počítat s přísnými hygienickými opatřeními, na druhou stranu podle informací Florbal.cz bylo devět klubů připraveno hrát již o posledním předvánočním víkendu roku 2020.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Simča napsal:

  Nechápu, co jim na tom tak dlouho trvalo.

 • Krůček napsal:

  Zas takovy krucek to teda neni. Shodli se, ze pozadaj, ale zatim to neudelali. A uplne bych neocekavala, ze to v soucasnem stavu ministerstvo schvali. Zvlast kdyz tam neni ten tlak vice sportu jako to bylo u muzu.

 • napsal:

  Určitě ,vždyt i ve volejbale se hraje extraliga žen . A když se hraje superliga chlapů ,proč by se nemohla hrát ženská extraliga.
  Ovšem ,bych byl radši za restart všech soutěží, včetně dětských. Bohužel ,ČUS (Česká Unie sportu) a NSA nemají zájem o toto. Jejich prioritou byl boj za sporty jako je tenis, banbinton ,ale florbal je pro ně na posledním místě.

  • Tom napsal:

   To se musíte zeptat pánů Culky,Nováka atd. proč hlasují proti snaze unie obnovit soutěže.

  • Jižan napsal:

   Proč????
   Škola zavřená, do tělocvičny nikoho nepustí, rodiče velkou část dětí zavírají doma a spustit soutěže? Kdo by to hrál???

 • Míša napsal:

  Jestli je pravda, že zástupce reprezentační komise hlasuje proti tomu,aby se pokusilo o to umožnit hráčkám hrát – podat žádost (přičemž u chlapů hlasoval o stejné věci pro), tak nechápu, jak se takový člověk pak může reprezentantkám podívat do očí.

  • ??? napsal:

   Docela bych tomu tvrzení věřil. Každý na vedoucích postech ve spolku hájí své zájmy a upřímně řečeno jsou mu nějaké ženy úplně u prd..e

 • Jejda napsal:

  Ukázalo se, že se bez ženského florbalu dá být, ženy za plotnu!

  • Tak určitě napsal:

   Jasně, tak hlavně, že ve všech ostatních sportech házená, basket, volejbal dostaly výjimku i ženské soutěže

   • Jejda napsal:

    Co to znamená? Florbal až na druhé, možná třetí koleji, nepodstatný, nafouknutá bublina, nekvalita, nuda. Ve volejbale je aspoň na co koukat, aspoň při podání.

 • Kukys napsal:

  Demente,spíš bukanýři na vojnu!!!

Napsat komentář

*