Tereza Hanzlíková míří na čas do Švýcarska. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal Tereza Hanzlíková míří na čas do Švýcarska. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal
6. 1. 2021 Ženský florbal - Zahraničí (3) KOMENTÁŘŮ

Čtvrtá Češka v Zugu! Do tradiční české destinace míří krátkodobě Tereza Hanzlíková

 Už čtvrtá Češka si zahraje za švýcarský ženský tým Zug United. Po Kamile Paloncyové, Ivaně Šupákové a Elišce Trojánkové, které v něm působí od začátku sezony, je krátkodobě doplní také Tereza Hanzlíková. Ta bude ve Švýcarsku působit do zahájení Extraligy žen.

Pro dvaadvacetiletou florbalistku se jedná o první zahraniční angažmá, v minulosti působila také ve Vítkovicích a dnešním Startu98. „Vzhledem k tomu, že škola je z větší části on-line, tak je to ideální příležitost odjet na chvíli ven do zahraničí. Taky se těším, že si po delší odmlce opět zahraji zápasy. Zug jsem si vybrala kvůli jejich obrovskému zájmu a rychle dohodnutým podmínkám,“ popisuje sama útočnice na stránkách Chodova.

Hanzlíková je současně první chodovskou hráčkou, kterou její kmenový tým uvolnil. „I když se nám daří udržet elitní ženský tým v kvalitní kontinuální přípravě, tak nemožnost hrát zápasy je už značně limitující. Současně jsme dlouhodobě na Chodově nikdy nebránili hráčům a hráčkám v zahraničních angažmá, pokud dávala smysl. Proto jsme se s Terkou dohodli na tom, že krátkodobé působení v Zugu jí umožníme a budeme věřit, že jí přinese novou zkušenost a impuls,“ řekl sportovní manažer Chodova Ondřej Neuman.

Tereza Hanzlíková krátkodobě opustí Chodov. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Tereza Hanzlíková krátkodobě opustí Chodov. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Zug je zatím po sedmi odehraných kolech na sedmé pozici v desetičlenné tabulce soutěže. Zatím dokázal třikrát zvítězit, když porazil po základní hrací době Frauenfeld a Bern-Burgdorf, po nájezdech pak zvítězil také nad Laupenem. Po sportovním lockdownu se švýcarská sezona opět rozjede již o následujícím víkendu, kdy Zug čekají zápasy s Riders a Oberlandem.

Tranfer Terezy Hanzlíkové je možný také proto, že Zug nepodepsal gentlemanskou dohodu mezi týmy z nejvyšších soutěží o omezení počtu zahraničních hráčů a hráček v kádru.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Dejv napsal:

  Je vidět, že agent Saša zase úřaduje.

  • Don Juan napsal:

   Hráčky jsou díky trapnému jednání unie pod tlakem. Trénují už dva měsíce, stejně jako chlapi, denně se s nimi potkávají na hale, ale hrát nemohou. Je to ponižující a nedivím se, že ty kterým navíc sedí na krku repre trenér (agent – v tomto případě se mu ale moc nedivím, že vyžaduje, aby hráli, když je letos MS a zbytek čtyřky hraje) už tomu podléhají. Bohužel unie v tomto ukázala, že si jen mastí triko a už se „těším“, jak bude zase MS bohatě v TV propagovat jak útočíme na medaili a děláme to u nás skvěle, přitom vlastní českou ligu totálně sestřelila. Je to plivnutí do tváře všem, co se roky pro zvednutí ženského florbalu snažili makat, obětovali čas a nemalé finanční prostředky.

 • Fan 2 napsal:

  Hodně zdaru v Zugu, Hanzlíku!

Napsat komentář

*