Natálie Martináková po sezoně ukončí kariéru
15. 1. 2021 Ženský florbal - Zahraničí (3) KOMENTÁŘŮ

Martináková po sezoně ukončí kariéru. Mé koleno je v neuvěřitelně hrozném stavu, říká

 Reprezentační útočnice Natálie Martináková po sezoně ukončí kariéru. Navzdory tomu, že v listopadu podepsala se svým týmem Klotenem-Dietlikonem Jets smlouvu na dobu neurčitou, nyní oznámila svůj florbalový konec. Na vině je zničené koleno, které ji nedovolí pokračovat s vrcholovým sportem. V organizaci Jets ale může zůstat.

Kloten-Dietlikon Jets prodloužil v listopadu smlouvu s Natálií Martinákovou na dobu neurčitou. Jak to ale bývá, člověk míní a osud mění. Na začátku roku 2021 musí oznámit konec kariéry. Na vině je zničené koleno, se kterým měla problémy dlouhodobě. „Začalo mi zase vyskakovat, naposledy před dvěma týdny při yo-yo testu, což mi brání stabilně hrát, protože koleno vždy potřebuje tak týden na regeneraci,“ popisuje své problémy.

Klubový lékař Klotenu poslal Martinákovou na magnetickou rezonanci a poté, co se podíval na výsledky, měl jasno: „Přetržený křížový vaz, což by sice nemuselo být kariéru ničící, ale pokračoval dále a řekl mi, že koleno je v neuvěřitelně hrozném stavu: už od čtrnácti let nemám menisky a plastika prý nebyla provedena dobře, protože vaz se přetrhl již před nějakou dobou. Tudíž koleno po několik let podstupovalo velké poškození, protože jej nic nechránilo. Doporučil mi, abych dohrála sezonu a šla na plastiku křížového vazu. No a následně skončit s vrcholovým sportem, protože stop and go pohyby mi zničily obaly a chrupavku, tudíž mi hrozí artróza,“ říká.

O rozhodnutí tak měla jasno. „V tuto chvíli hraji poslední sezonu v kariéře. Nyní nehraji proto, jelikož v tuto chvíli koleno stabilizuji s doktory. Dostanu vždy pár minut tak, abych byla na play off na 100% připravená,“ vysvětlila Natálie Martináková.

Ve Švýcarsku ale plánuje dlouhodobě zůstat, pokračovat by mohla také v organizaci Jets. „Byly mi nabídnuty trenérské a organizační pozice v klubu,“ zakončila stále ještě česká reprezentační útočnice.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • smutný napsal:

    špatná zpráva pro repre, hodně štěstí do nové kapitoly života

  • Fan 2 napsal:

    Přetěžování organismu od velmi mladého věku má své negativní stránky a budiž varováním pro ostatní. Bylo jistě těžké dospět k takovému rozhodnutí, zvláště pro tak velkou srdcařku, ale je určitě správné. Přes mladý věk zanechává ve florbalovém světě krásnou stopu Hodně zdaru a hlavně zdraví, Naty!

Napsat komentář

*