Vítkovice dokázaly zvítězit ve šlágru kola. Foto: Michal Chadim
23. 1. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Šlágr kola pro Vítkovice, Panthers rozstřílely Bulldogs. Boleslav a Bohemians předvedly drama

Extraliga žen se vrátila podle očekávání velmi výživným sobotním 12. kolem, které bylo šesté hrací. Šlágr kola mezi Vítkovicemi a Chodovem skončil výhrou Ostravanek, které tak dosud neztratily ani bod, steně jako Ostrava. Vysokou výhru 9:1 si připsaly florbalistky Panthers Praha nad Bulldogs, naopak pouze tři branky padly v zápase Židenic s Tatranem, pražský tým vyhrál 3:1.

Vítkovice potvrdily svou kvalitu, Chodov ale opět ukázal, že se s ním musí počítat. Dvakrát dokázal vyrovnat jednobrankové manko, Vítkovice se dokázaly odpoutat až na konci druhé třetiny. Ještě dvě minuty před koncem dokázala dostat Chodov na kontakt autorka hattricku Chudá, do prázdné branky ale vítězství Vítkovic jiistila 40 sekund před koncem dvougólová Maroszová.

Ve velké drama vyústil zápas mezi Bohemians a Boleslaví. Přitom tomu nic nenasvědčovalo: po dvou třetinách vedly Pražanky š:1, ale během první poloviny třetí části se Boleslavi povedlo zápas otočit. Poslední slovo nakonec měla 28 sekund před koncem Bočanová a Bohemka zvítězila 6:5.

Pouze tři branky viděli diváci v utkání Židenic s Tatranem: skóre otevřela ve třetí minutě Kopecká, na což odpověděla o čtyři minuty později Urbášková. Poslední branku zápasu dala opět Kopecká, nový Židenický trenérský realizační tým tak neprožil úspěšnou premiéru.

Další velmi nepodařený zápas mají za sebou florbalistky Bulldogs Brno. Ty sice díky Halaštové téměř okamžitě po začátku utkání vedly, nicméně v dalším průběhu na Panthers vůbec nestačily: inkasovaly devět branek v řadě a odešly tak poraženy vysoko 1:9.

Devět branek padlo také v duelu mezi domácím Jičínem a Olomoucí. Jičínu se podařilo vstřelit první branku díky Müllerové, jeho nová brankářská akvizice Kristýna Provázková ale do první sirény ještě dvakrát inkasovala a Olomouc již otěže zápasu nepustila. Dovedla jej do vítězného konce poměrem 6:3 a slaví cenné tři body.

Start98 sice v Ostravě vedl, ale FBC bez větších obtíží potvrdilo roli favorita a zvítězilo 11:4. Po delším zranění se představila Nela Kapcová, která si hned zapsala pět bodů za čtyři branky a asistenci.

Přehled sobotních výsledků extraligy žen

FBC ČPP OSTRAVA – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 11:4
branky: 8. Nikola Chalupová, 19. Nela Kapcová, 20. Michaela Mlejnková, 40. Nela Kapcová, 43. Denisa Kotzurová, 45. Nikola Chalupová, 48. Michaela Mlejnková, 51. Michaela Mlejnková, 52. Nikola Chalupová, 52. Nela Kapcová, 54. Nela Kapcová – 4. Kristina Zlatníková, 41. Kristina Zlatníková, 52. Veronika Balejová, 55. Kateřina Kovaříková; rozhodčí: Tomáš Brus – Roman Sladký; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 14 – Kristýna Janglová 25; po třetinách: 3:1, 1:0, 7:3;

Bulldogs Brno – Panthers Praha 1:9
branky: 2. Tereza Halaštová – 5. Lucie Florianová, 9. Anežka Slaná, 16. Lucie Retová, 28. Karolína Nováková, 35. Lucie Florianová, 38. Veronika Zittová, 47. Karolína Vlachová, 49. Lucie Retová, 57. Markéta Žbánková; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Jana Prátová 23 – Nicol Götzová 22; po třetinách: 1:3, 0:3, 0:3;

KM automatik FBK Jičín – FBS Olomouc 3:6
branky: 11. Leona Müllerová, 46. Nikola Kuchařová, 55. Simona Matušková – 13. Kateřina Peterková, 14. Michaela Kacelová, 30. Denisa Ondáková, 32. Denisa Ondáková, 35. Eliška Pešavová, 43. Kateřina Peterková; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kristýna Provázková 27 – Martina Franková 29; po třetinách: 1:2, 0:3, 2:1;

MITEL Florbalová akademie MB – FbŠ Bohemians 5:6
branky: 14. Karolína Janatková, 44. Daniela Švejdová, 48. Karolína Janatková, 51. Marie Jirková, 59. Marie Jirková – 1. Andrea Kadidlová, 2. Hana Poláková, 17. Adéla Bočanová, 52. Hana Poláková, 58. Andrea Kadidlová, 60. Adéla Bočanová; rozhodčí: Jan Čadek – Jan Strnad; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; zásahy brankářů: Eva Klementová 30 – Karolína Červová 28; po třetinách: 1:3, 0:0, 4:3;

Tatran Střešovice – K1 Florbal Židenice 2:1
branky: 3. Veronika Kopecká, 38. Veronika Kopecká – 7. Eva Urbášková; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 8 – Lenka Remešová 29; po třetinách: 1:1, 1:0, 0:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:6
branky: 7. Eliška Chudá, 22. Eliška Chudá, 47. Denisa Ferenčíková, 58. Eliška Chudá – 4. Vendula Maroszová, 19. Lina Hägg, 38. Lucie Cholinská, 40. Dominika Buczek, 49. Zuzanna Krzywak, 60. Vendula Maroszová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Jana Christianová 29 – Nikola Příleská 22; po třetinách: 1:2, 1:2, 2:2;