Florbalistky Olomouce slaví výhru nad Židenicemi. Foto: Flickr FBS Olomouc
31. 1. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Olomouc porazila v moravském derby Židenice, sedmnáctiletá Mídová pálila za Panthers

Florbalistky Olomouce se postaraly o největší překvapení sobotního programu Extraligy žen. V prodloužení totiž dokázaly porazit Židenice a radují se tak z výhry v poměru 4:3. Ostatní zápasy dopadly podle předpokladů: zvítězily týmy Panthers, Bohemians a Chodova. Úspěšný debut prožila Eliška Mídová, která ve svých sedmnácti letech dvakrát skórovala za Panthers.

Největším překvapením je jednoznačně vítězství Olomouce nad Židenicemi, navíc, přihlédneme-li k tomu, že v minulém kole Olomouc tvrdě narazila proti Tatranu. Sobotní zápas ale začala velmi dobře, už v první minutě otevřela svůj obnovený střelecký účet Hašová, v jedenácté pak zvýšila Ondráková.

Židenicím se povedlo snížit v přesilové hře zásluhou Bílé, za 45 sekund ale opět zvýšila Suchánková. Na konci druhé třetiny pak snížila Pravcová. Jedinou brankou třetí části byl úspěch Urbáškové, po několika dalších šancích na obou stranách se šlo do prodloužení. To rozhodla už po 47 sekundách ranou z poloviny hřiště Barvíková. „Dnes to bylo vítězství vůle, soupeř byl kvalitní a hrál dobře. V prodloužení jsme hned z první střely dali gól, s Židenicemi máme pět bodů, to je super. Jsem spokojen s vůlí a chutí jít za vítězstvím,“ řekl trenér Olomouce Radek Řehák, který zároveň prozradil, že Olomouc čeká v neděli zápas s Bulldogs.

Na zisk bodu s Ostravou dokázaly správně zareagovat florbalistky Bohemians. Ty šly zásluhou Bočanové v osmé minutě proti Bulldogs do vedení, ve 33. minutě zvýšila Vaníčková, ještě v průběhu první třetiny neproměnila trestné střílení Žáková. Bulldogs se povedlo snížit Brucháčkové, ale do konce druhé třetiny Bohemians ještě dvakrát.

Ve třetí třetině narostlo vedení Bohemians až do stavu 8:2, poslední slovo měla v 55. minutě Žáková. Bulldogs tak zůstávají poslední, naopak Bohemians již jsou v elitní osmičce pro play off.

Povedený debut v nejvyšší ženské soutěži předvedla Eliška Mídová za Panthers Praha. Už v průběhu první části vstřelila dvě branky a přispěla tak k dílčímu vedení svého týmu 4:1 po dvaceti minutách. Jičín se dokázal dostat na rozdíl dvou branek, nicméně poslední slovo měl opět pražský tým, který vyhrál 7:3.

V jednoznačnou záležitost se změnilo derby mezi Chodovem a Startem98. Zápas skončil výsledkem 7:1, když Start díky Zlatníkové zaznamenal první branku až ve třetí třetině za stavu 0:6. Chodov v průběhu zápasu dvakrát dokázal využít přesilovou hru, Karolíně Suché se pak ve druhé části povedlo skórovat také při oslabení.

Přehled sobotních výsledků extraligy žen:

FBS Olomouc – K1 Florbal Židenice 4:3p
branky: 1. Tamara Hašová, 11. Denisa Ondáková, 28. Barbora Suchánková, 61. Eva Barvíková – 28. Petra Bílá, 38. Kamila Pravcová, 49. Eva Urbášková; rozhodčí: Tomáš Brus – Roman Sladký; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; zásahy brankářů: Martina Franková 24 – Alena Večeřová 28; po třetinách: 2:0, 1:2, 0:1, 1:0;

Bulldogs Brno – FbŠ Bohemians 3:8
branky: 34. Ema Brucháčková, 48. Yvona Dostálová, 55. Michaela Žáková – 8. Klára Minářová, 33. Gabriela Vaníčková, 38. Anna – Marie Divišová, 39. Veronika Štajnerová, 47. Klára Minářová, 53. Hana Poláková, 53. Gabriela Vaníčková, 54. Hana Poláková; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; zásahy brankářů: Jana Prátová 25, Markéta Marková 4 – Karolína Červová 18; po třetinách: 0:1, 1:3, 2:4;

KM automatik FBK Jičín – Panthers Praha 3:7
branky: 6. Kristýna Bachmaierová, 34. Adéla Kmošková, 51. Nikola Kuchařová – 5. Eliška Mídová, 7. Lucie Florianová, 10. Anna Bartušková, 18. Eliška Mídová, 46. Karolína Nováková, 57. Nela Havlíková, 60. Viktorie Novotná; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Alena Vokatá 23 – Kristýna Horňáková 33; po třetinách: 1:4, 1:0, 1:3;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 7:1
branky: 6. Vendula Štolbová, 8. Eliška Poláková, 12. Ivana Vachovcová, 24. Kristýna Lechnerová, 31. Tereza Hanzlíková, 39. Karolína Suchá, 57. Kristína Belicová – 41. Kristina Zlatníková; rozhodčí: Jan Čadek – Jan Strnad; vyloučení: 3:2; využití: 2:0; zásahy brankářů: Hana Ranochová 15 – Lucie Špačková 31; po třetinách: 3:0, 3:0, 1:1;