Vítkovičtí triumfovali na hřišti Sparty. Foto: Vladimír Hodač, ACEMA Sparta Praha Vítkovičtí triumfovali na hřišti Sparty. Foto: Vladimír Hodač, ACEMA Sparta Praha
14. 2. 2021 Superliga (17) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice vyhrály na Spartě. Tatran míří za třetím místem

 V Livesport Superlize se pomalu blíží konec základní části. Další dvě výhry o víkendu přidala Mladá Boleslav, jež se tak zase o něco přiblížila triumfu v základní části. Za druhými Vítkovicemi, které ovládly šlágr na Spartě, je na třetím místě Tatran. Střešovičtí doma porazili Českou Lípu, a pokud už nebudou v závěrečných zápasech klopýtat, solidní umístění udrží.

Tatran zapsal čtvrtou výhru v řadě a po Mladé Boleslavi má nejlepší formu v lize. Třemi body přispěl k vítězství nad Českou Lípou Matěj Havlas (1+2), dva góly zapsal Filip Langer. Střešovice vyhrály 8:2 a na čtvrtý Chodov mají šestibodový náskok. Celek z Jižního Města se dokázal oklepat z porážky právě od Tatranu a doma zvládl získat povinné tři body proti brněnskému Hattricku.

Za prvním místem po základní části kráčí Boleslav. Středočeši nejprve v dohrávce 10. kola zdolali Vinohrady po ne tak výrazném výkonu 7:3 a tři body přidali také po utkání na půdě Liberce. Čtyřmi vstřelenými góly se blýskl Tadeáš Chroust, naopak domácím nestačil ani hattrick Šimona Stránského.

Šlágrem víkendu byl souboj Sparty s Vítkovicemi. Sparťané si v první třetině a na začátku té druhé počínali dobře a vedli 3:1. Dokonce ještě ve 47. minutě to bylo 4:2 pro Pražany. Jenže závěr domácím nevyšel a Vítkovičtí předvedli skvělý obrat. Snížení na rozdíl jednoho gólu obstaral Sidunov a pak se svěřenci trenéra Bruse prosadili v rozmezí od 57. do 60. minuty hned čtyřikrát.

Výsledkem byla důležitá výhra 7:4, která ještě udržela Vítkovické ve hře o první příčku, naopak Sparta zůstává šestá, byť má oproti týmům na vyšších příčkách o zápas méně. „Dvě třetiny jsme nehráli bůhvíco. Bylo to pomalé, utaktizované. Přišlo mi, že od poloviny zápasu jsme měli nad soupeřem navrch,“ hodnotil obrat vítkovický trenér Pavel Brus.

„Vítkovice přidaly na důrazu v našem brankovišti a my jsme je tam nechali dvakrát nebo třikrát pohodlně dorážet. 55 minut to bylo výborné, pak jsme v posledních pěti minutách polevili. Ale já jsem rád, jak se zvedáme a jedna prohra nebude na konci sezony nic znamenat,“ měl kouč Sparty Kašpárek i přes porážku pozitivní přístup k věci.

Výsledky dohrávek Livesport Superligy:

Sparta Praha – Panthers Otrokovice 8:3 (3:0, 2:1, 3:2)
Branky: 13. Zouzal (Bartoš), 16. Ujhelyi (Pažák), 17. Ujhelyi (Křenek), 31. Čermák (Ujhelyi), 38. Zeman (Kolstrunk), 52. D. Beneš (Zeman), 55. D. Beneš (Kolstrunk), 60. Garčar (Juha) – 34. Vykopal (Červenka), 51. Koláčný (Lapinš), 56. Szweda (Koláčný).

1. SC Vítkovice – Sokoli Pardubice 7:5 (4:3, 2:1, 1:1)
Branky: 2. Mirt (Kvasnica), 7. Jan Šebesta (Matejčík), 9. Matejčík (Sidunov), 11. Matejčík (L. Hájek), 28. Gattnar (Šindler), 28. Sidunov (Hubálek), 52. Delong (L. Hájek) – 13. Petržela (Kučera), 20. Petržela (Smola), 20. Velc (Formánek), 32. Prix (Smola), 45. Velc (Žáček).

TJ Sokol Královské Vinohrady – Florbal Mladá Boleslav 3:7 (2:4, 1:2, 0:1)
Branky: 6. Skřivánek (Strachota), 10. Fiala (Z. Stuchlík), 36. Gregor (Z. Stuchlík) – 3. Curney (Krzyžanek), 10. Zoufalý (Tadeáš Chroust), 12. Suchánek, 16. J. Bína (Curney), 32. Tokoš (D. Šebek), 38. J. Bína, 51. Tomáš Chroust (Komárek).

Výsledky 23. kola Livesport Superligy:

FBC Liberec – Florbal Mladá Boleslav 5:9 (0:1, 2:4, 3:4)
Branky: 25. Ferdan (Bitman), 26. Stránský (Valeš), 44. Stránský (Wiener), 57. Ferdan (Kárník), 59. Stránský (Valeš) – 18. Tadeáš Chroust (Tomáš Chroust), 28. Tomašík (Tokoš), 34. Tadeáš Chroust (Komárek), 38. Tokoš (Tomašík), 39. D. Šebek, 43. Tadeáš Chroust (Komárek), 48. Tomašík (Tokoš), 50. Curney (Natov), 59. Tadeáš Chroust (Komárek).

Tatran Střešovice – FBC Česká Lípa 8:2 (2:0, 4:0, 2:2)
Branky: 5. Jak. Kolísko (Meliš), 7. Brautferger (Havlas), 26. Meliš (Novotný), 26. Rod, 27. Langer, 37. Kreysa (Tlapák), 55. Langer (Havlas), 60. Papoušek (Meliš) – 47. Kopič (Štěrba), 58. Ekl (Tichý).

Sparta Praha – 1. SC Vítkovice 4:7 (2:1, 1:1, 1:5)
Branky: 16. Bartoš (Zouzal), 19. Ujhelyi (Pažák), 23. Čermák (Marvánek), 47. Zeman (Krbec) – 13. Hájek (Matejčík), 29. Hájek (Matejčík), 49. Sidunov (Matejčík), 57. Gattnar (Jan Šebesta), 57. Hájek (Jan Šebesta), 60. Delong (Nehera), 60. Šindler.

Florbal Chodov – FBŠ Hattrick Brno 10:7 (1:2, 2:3, 7:2)
Branky: 2. M. Vávra (Majer), 31. Slunečko (Sýkora), 34. M. Vávra (Majer), 42. J. Bauer, 46. Majer (M. Vávra), 48. M. Vávra (Ondrušek), 51. Mikeš (Sýkora), 53. Majer (Vošta), 59. Vošta, 60. Ondrušek – 6. Kostka (Sládeček), 12. Procházka II (Kostka), 29. Dvořák (M. Kůra), 29. Ondráček (TS), 37. Kostka (Ondráček), 45. Martin Nagy (Ondráček), 58. Sládeček (Juhaňák).

Panthers Otrokovice – FbŠ Bohemians 3:8 (1:1, 1:3, 1:4)
Branky: 3. Koláčný (Šmajda), 29. Hrabal (Michal Nagy), 48. Zapletal (Lapinš) – 10. Pěnička (Vojtíšek), 24. Vojtíšek (Pěnička), 31. Krebner, 33. Tomčo (Pěnička), 43. Šárka (Krebner), 46. Šárka (Zezulka), 52. P. Šebek (Krebner), 53. Tomčo (Pěnička).


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • JD napsal:

  Kam míří ten Tatran, když na druhé místo ztrácí 10 bodů?

 • Znalec napsal:

  Další trápení Chodova, ale hlavně hoďte už někdo na Jedličku síť! A propagaci Tatranu se ani nedivím……tohle je koupený!

 • Ooo napsal:

  4 zápasy 10 bodů. To úplně na útok na 2.misto nevidím.

 • Ferda napsal:

  Hlavní bod víkendu je opět Bedla, který těsně před koncem rozhodnutého zápasu opět vystříkl a choval se jak opice. Tohle chceme tolerovat? Takhle chceme prezentovat florbal ven? Tohle má být vzor pro malé děti? Chtěl bych dát své dítko do Bohemky? Za mě jednoznačně ne, ne, ne a ještě jednou ne.

  Sparta dvě třetiny dobrý pohyb, možná i Vítkovice špatný pohyb, ale když jim teklo do bot, přišel vyšší stupeň a Sparta odpadla.

  • Taky Petr napsal:

   Bedla v Bohemce trénuje elitní mládežnické týmy pod DDM Praha 7. U ostatních mládežnických týmů Bohemky Praha 4 a 10 a u děvčat nepůsobí. To jen, aby tady nebyla Bohemka jako klub kvůli Bedlovi tak kategoricky zatracována.

   • Ferda napsal:

    To nebylo myšleno proti Bohemce, spíš obecně, že to asi na Bohemku nevrhá dobré světlo. A vlastně ani na florbal jako takový, tuhle medializaci úplně nepotřebujeme. Ale zase Bohemka to přechází, stejně tak ČF – a to je to, co mi dost vadí.

    • Taky Petr napsal:

     Vedení Fbš florbal živí, tak se nebudou zbavovat zlatého vajíčka, sice zlobivého, ale zlatého. Bohemka dělá v práci s mládeží hodně, ale výsledkové úspěchy jsou spojeny pouze s Bedlovými týmy, které dělají celému klubu promo úspěšného klubu.

 • Bootham napsal:

  Chodov utrpěl vítězství, mdlý výkon a Hattrick si to ke konci prohrál sám díky své nekoncentrovanosti. Otrokovice: „Dovolujeme si panu Jedličkovi poděkovat za rozbité dveře. :-)“ :D:D:D F. Forman jasná dvojka za ruku v obličeji, nevím proč Bedla kvůli tomu tak vyraplil.

 • trener napsal:

  k bedlovi – už jako hráč se choval tak, že i přes jeho nesporné kvality jsem jej nesnášel…co je důvodem jeho divadelních vložek či jeho nevyrovnané psychiky nevím. v každém případě bych se přimlouval za jeho eliminaci ve florbale, nic totiž nemůže vyvážit jeho poněkud labilní psychiku či možná teatrální nadání…napadá mě však jeden důvod – chystá si půdu pro play off…?!ke spartě – ta si zase myslela, že se ji nic nemůže stát a jak říká můj předřečník, vítky zaply na vyšší stupeň a sparta koukala cože se to s nimi ten kolotoč tak točí…poněkud nezvládnutý závěr ze strany některých sparťanů byl už jenom důsledkem halucinace – garčar se probral

  • Fbc napsal:

   A to nebudu vypisovat absolutně nemorální chování p.Kašpárka a p. Berky !!!!zavadi mezi kluby nevražive chování !!!!

  • Taky Petr napsal:

   Za Bedlovým chováním hledejte neschopnost udržet emoce. Dokáže si dělat z lidí někdy dost nepříjemnou legraci, ale že by uvažoval v kategorii nějakého chystání si půdy pro play-off, tak to nikoliv. On reaguje impulzivně na vzniklé situace, ale křivák není. Jinak samozřejmě má u rozhodčích specifické postavení, řada z nich ho ignoruje, pokud to neovlivňuje průběh hry. Svými excesy trestá především své hráče.

   • trener napsal:

    díval jsem se na to několikrát a mám jasno – k takovému výbuchu emocí nebyl absolutně žádný důvod takže buď je magor, který potřebuje lékařskou péči nebo talentovaný komediant a hochštapler sledující nějaký zájem s cílem připravit si půdu pro nějaké jednání v budoucnosti. jeho reakce mi navíc připadá vykonaná s rozmyslem, podle scénaře, vědomá, to nebylo spontánní, to bylo hrané, chladnokrevně zvládnuté, utnuté nápadně rychle a s pokorným odchodem…pro mě nechutná komedie, zbytečná, odsouzeníhodná. pro mě magor, kterého bych nenechal působit na děti i kdyby byl geniální. doufám, že dostane flastr takového rozsahu, že jej tyhle výstupy přestanou zajímat. jsem pro trest opravdu exemplární, ze všeho ostatního má bedla srandu

    • Taky Petr napsal:

     A) je správně. A to na základě toho, že jsem ho měl možnost poznat a několik let se s ním několikrát týdně setkávat. Takže ne úplně bezchybně, ale přece, umím posoudit jeho kladné i záporné stránky. V každém případě na jeho „osobnosti“ by mohli studenti psychologie dělat diplomové práce.
     Já jeho chování neomlouvám, sám jsem měl možnost se za něj kolikrát stydět. Ale tak jako vše v životě, ani zde není vše černobílé. Bohužel viditelná je jen ta expresivní a společensky neakceptovatelná tvář.

 • trener napsal:

  myslím, že se schyluje k velké konfrontaci…peloton se poněkud vyrovnal, máme v něm několik ambiciozních adeptů na titul, pro titul jsou ochotni a schopni udělat cokoliv. bohemka vedená magorem bedlou a namistrovanou hvězdičkou formanem, hladová sparta myslící si, že je lepší než ve skutečnosti je, v současné době tápající chodov, střešky -další adept v jehož středu působí další supertalent langer vedle tolik chváleného němečka bohužel dlouhé roky čekající na titul…no a potom ekonomicky silná bolka se super kádrem a nakonec vítky – všemi nenáviděný celek z ostravy jehož vede několik super zkušených mazáků…bude to boj

  • Cože? napsal:

   Všemi nenáviděný celek z Ostravy? Na tohle jste přišel kde? Za mě jsou teda v regionu jiné, méně sympatické týmy.

 • Pavel napsal:

  Vítkovice se od koronavirové pauzy trápí. Začalo to s Bolkou, pak dost mizerné výkony s Otrokovicemi a Pardubicemi. A teď se Spartou taky nebyli lepší. Přijde mě, že se jejich první lajna trápí a táhne je druhá lajna. Snad se to do playoff zlepší. Momentálně Bolka nemá konkurenci.

  • Jakub napsal:

   Já bych neřekl, že se trápí. Prvních pár střídání Sparta vůbec nevěděla, kde je. Pak si Vítkovice řekly, že to bude v klidu a dalších 50 minut tam kluci odklusali. Zapli zase na konci, když jim teklo do bot. Asi se nechtěli unavit na tu 4 hodinovou cestu domů. Přijde mi to škoda, ale zajíci se budou počítat až po play-off.

Napsat komentář

*