Židenice pro sebe získaly brněnské derby. Foto: Florbal Židenice
14. 2. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Derby pro Židenice, zabral Jičín. Panthers po výhře v Olomouci vybouchly s Vítkovicemi, ty vedou

Sedm víkendových zápasů extraligy žen přineslo několik zajímavých výsledků. Brněnské derby rozhodla v prodloužení branka Kamily Pravcové z Židenic, zabral také Jičín, který porazil Mladou Boleslav. Florbalistky Panthers sice v sobotu porazily v důležitém utkání Olomouc 7:6, o den později ale vybouchly poměrem 3:14 na půdě Vítkovic, které se při shodném počtu zápasů s FBC Ostrava vrátily do čela soutěže.

Brněnské derby potvrdilo známou sportovní pravdu, že „derby nemá favorita.“ Přineslo druhý bodový zisk pro Bulldogs, když jej rozhodla v prodloužení Lucie Romančáková. Skóre otevřela Jahodová, ve druhé třetině srovnala Žáková a na další branky si bylo třeba počkat až do poslední minuty. Nejprve se prosadila Pravcová, srovnala opět Žáková. V prodloužení pak rozhodla zmíněná Romančáková.

Utkáním víkendu byl jednoznačně souboj Panthers Praha s Olomoucí. To bylo vyrovnané do 26. minuty, tehdy za stavu 2:2 začal na hřišti úřadovat pražský tým a během třinácti minut vstřelil čtyři branky. Olomouc sympaticky nesložila zbraně a díky třem zásahům v posledních deseti minutách se dokázala dostat na dostřel, ale prohru 6:7 už neodvrátila.

V ostrém kontrastu pak byl ze strany Panthers výkon v neděli proti Vítkovicím. Pražanky nepotvrdily, že jsou zatím týmem, který je dost možná největším pozitivním překvapením sezony, ale v Ostravě totálně vybouchly. Vůbec jim nefungovala defenzivní činnost a po patnácti minutách prohrávaly 0:6, po dvou třetinách pak dokonce 1:12. Až ve třetí části měl jejich výkon parametry, a také díky nižšímu tempu dokázaly třetinu zakončit dílčím skóre 2:2. Hned šest bodů si zapsala Barbora Husková.

Stejnou výhrou tedy 14:3 si poradily florbalistky FBC Ostrava s Bulldogs Brno, když si Denisa Kotzurová připsala hned šest asistencí. FBC ale o víkendu hrálo pouze jednou, na druhé straně Vítkovice si rovněž v sobotu poradily poměrem 8:1 s Židenicemi a při vyrovnaném počtu zápasů mezi oběma ostravskými soupeři převzaly vedení v Extralize žen, kdy jediný bod rozdílu dělá výhra FBC nad Bohemians po samostatných nájezdech.

Klokanky o víkendu hrály rovněž jednou a poradily si s Jičínem 7:5. Hned čtyři branky si v zápase, ve kterém ani jednou její tým neprohrával, zapsala Hana Poláková. Pražský tým je tak již v kontaktu s šestou Olomoucí.

Přehled výsledků extraligy žen:

K1 Florbal Židenice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:8
branky: 45. Lucie Romančáková – 16. Lucie Cholinská, 18. Lucie Cholinská, 40. Michaela Šponiarová, 43. Denisa Hyršová, 50. Dominika Buczek, 55. Sára Seevaldová, 56. Zuzanna Krzywak, 59. Dominika Buczek; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Lenka Remešová 31 – Nikola Příleská 14; po třetinách: 0:2, 0:1, 1:5;

FBC ČPP OSTRAVA – Bulldogs Brno 14:3
branky: 1. Michaela Mlejnková, 6. Malwina Zagórska, 9. Natálie Hurníková, 13. Michaela Mlejnková, 32. Michaela Mlejnková, 48. Pavlína Bačová, 50. Malwina Zagórska, 50. Michaela Mlejnková, 50. Veronika Káčová, 53. Kristína Hudáková, 53. Malwina Zagórska, 55. Veronika Káčová, 60. Veronika Rybičková, 60. Veronika Rybičková – 31. Petra Hložanková, 40. Ema Brucháčková, 44. Yvona Dostálová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:4; využití: 2:0; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 9 – Sabina Dvořáčková 16, Markéta Marková 27; po třetinách: 4:0, 1:2, 9:1;

Panthers Praha – FBS Olomouc 7:6
branky: 3. Markéta Valešová, 25. Kristýna Gocová, 28. Tereza Pitterlingová, 40. Markéta Žbánková, 40. Karolína Nováková, 41. Dominika Tůmová, 52. Tereza Syslová – 2. Kateřina Peterková, 26. Denisa Ondáková, 43. Kateřina Peterková, 54. Eva Barvíková, 56. Eva Barvíková, 57. Barbora Suchánková; rozhodčí: David Kytler – Vojtěch Typl; vyloučení: 3:1 + Zdeněk Frank ČK2 + Adéla Střídová 5; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 15 – Martina Franková 13, Lenka Dvořáková 14; po třetinách: 1:1, 4:1, 2:4;

FbŠ Bohemians – KM automatik FBK Jičín 7:5
branky: 7. Hana Poláková, 22. Hana Poláková, 30. Veronika Štajnerová, 34. Anna – Marie Divišová, 40. Gabriela Vaníčková, 41. Hana Poláková, 42. Hana Poláková – 22. Kristýna Bachmaierová, 32. Gabriela Žůrková, 37. Gabriela Žůrková, 48. Kristýna Bachmaierová, 57. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Jan Čadek – Jan Strnad; vyloučení: 3:5; využití: 0:2; zásahy brankářů: Karolína Červová 17 – Alena Vokatá 16; po třetinách: 1:0, 4:3, 2:2;

1. SC TEMPISH Vítkovice – Panthers Praha 14:3
branky: 4. Michaela Šponiarová, 8. Michaela Šponiarová, 9. Barbora Husková, 10. Zuzanna Krzywak, 14. Barbora Husková, 15. Lucie Cholinská, 22. Barbora Husková, 22. Barbora Husková, 24. Denisa Ferenčíková, 31. Michaela Šponiarová, 33. Lina Hägg, 39. Denisa Hyršová, 42. Michaela Šponiarová, 46. Eliška Planková – 23. Veronika Zittová, 44. Nela Havlíková, 48. Lucie Florianová; rozhodčí: Dominik Prosický – Matěj Vráblík; vyloučení: 2:3; využití: 2:1; zásahy brankářů: Nikola Příleská 15 – Kristýna Horňáková 35; po třetinách: 6:0, 6:1, 2:2;

KM automatik FBK Jičín – MITEL Florbalová akademie MB 8:4
branky: 1. Michaela Pavlíková, 5. Kristýna Bachmaierová, 15. Denisa Fischerová, 16. Nikola Kuchařová, 19. Kristýna Bachmaierová, 23. Kristýna Bachmaierová, 38. Lucie Paulovičová, 43. Kristýna Bachmaierová – 12. Marie Jirková, 16. Petra Pavlíková, 25. Daniela Švejdová, 56. Daniela Švejdová; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 5:1; využití: 1:2; zásahy brankářů: Alena Vokatá 24 – Kateřina Kočová 4, Kateřina Valečková 20; po třetinách: 5:2, 2:1, 1:1;

Bulldogs Brno – K1 Florbal Židenice 2:3p
branky: 26. Michaela Žáková, 60. Michaela Žáková – 20. Monika Jahodová, 60. Kamila Pravcová, 64. Lucie Romančáková; rozhodčí: Radim Klimecký – Jaromír Kubáč; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Sabina Dvořáčková 28 – Alena Večeřová 18; po třetinách: 0:1, 1:0, 1:1, 0:1;