Lucie Romančáková (17) zazářila proti Panthers hattrickem. Foto: Flickr Florbal Židenice
20. 2. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Židenice daly Panthers deset branek, jinak vítězili favorité. Žůrková ukázala proti Ostravě fair play

Šlágrem sobotního programu extraligy žen byl jednoznačně duel mezi Židenicemi a Panthers, který ale měl jednoznačného vítěze: brněnský tým totiž zabral a svému soupeři dal hned deset branek, přičemž inkasoval pouze třikrát. Jinak vítězili favorité. Těžší to ale měla Ostrava, která se trápila proti Jičínu. Nakonec zvítězila i díky fair play gestu kapitánky Jičína Gabriely Žůrkové.

Nejvíce očekávané utkání sobotního programu se změnilo v jednoznačnou záležitost. Židenice totiž od začátku utkání s Panthers tahaly za delší konec provazu a už po první třetině vedly 4:1. Ve druhé části padlo po jedné brance na obou stranách, ve třetí třetině se ale domácí florbalistky opět nadechly a také díky dokončenému hattricku Lucie Romančákové zvítězily 10:3.

Ve zbývajících čtyřech střetnutích vyhráli papíroví favorité. Těžší to ale měla Ostrava, které hrubě nevyšla především druhá třetina zápasu s Jičínem, tu totiž prohrála 1:3 a po čtyřiceti minutách tak svítilio na ukazateli skóre 5:4 pro domácí. O to více vynikne fair play gesto Gabriely Žůrkové. Jičinská hrající kapitánka totiž za tohoto stavu odvolala rozhodčími uznanou branku, jelikož se jednalo o tyč. Ostrava nakonec zvítězila poměrem 9:4.

Problémy neměly ani týmy Vítkovic a Chodova. Ostravský tým si poradil poměrem 15:1 se Startem98, které podruhé v řadě předvedly drtivý nástup do zápasu a v 11. minutě vedly 5:0. Pět bodů si připsala Barbora Husková, čtyři přesné zásahy pak Vendula Maroszová a čtyři body Dominika Buczek s Michaelou Šponiarovou. Čestný úspěch domácích zaznamenala Kovaříková.

V podobném duchu začal také Chodov, který nakonec zvítězil proti Bulldogs Brno 9:1, ale již první třetinu vyhrál 5:0. Herní převahu měl po celou dobu zápasu, soupeři ale ke cti slouží, že dokázal uhrát úsek 25 minut bez inkasované branky. Brněnský čestný úspěch pak zaznamenala Šípková.

Čisté konto se povedlo udržet Tatranu. Ten měl sice s Mladou Boleslaví určité problémy, nakonec ale postupně dokázal navyšovat svůj náskok až na konečných 6:0, přičemž dvě branky vstřelila Kateřina Seemannová.

Přehled sobotních výsledků extraligy žen:

FBC ČPP OSTRAVA – KM automatik FBK Jičín 9:4
branky: 9. Nikola Chalupová, 10. Nela Škopková, 11. Denisa Kotzurová, 16. Michaela Mlejnková, 26. Pavlína Bačová, 45. Nela Kapcová, 48. Michaela Mlejnková, 60. Veronika Rybičková, 60. Kristína Hudáková – 9. Michaela Pavlíková, 26. Gabriela Žůrková, 31. Nikola Kuchařová, 36. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Radim Klimecký – Jaromír Kubáč; vyloučení: 1:3; využití: 2:0; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 20 – Alena Vokatá 22; po třetinách: 4:1, 1:3, 4:0;

K1 Florbal Židenice – Panthers Praha 10:3
branky: 5. Klára Procházková, 9. Klára Jahodová, 20. Eva Nečasová, 20. Lucie Romančáková, 27. Eva Urbášková, 41. Šárka Staňková, 47. Lucie Romančáková, 48. Lucie Romančáková, 52. Eva Smutná, 55. Eva Urbášková – 14. Dominika Tůmová, 27. Veronika Zittová, 49. Anežka Slaná; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; zásahy brankářů: Lenka Remešová 21 – Kristýna Horňáková 14, Nicol Götzová 7; po třetinách: 4:1, 1:1, 5:1;

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:15
branky: 45. Kateřina Kovaříková – 4. Barbora Husková, 7. Veronika Enenkelová, 7. Denisa Hyršová, 8. Vendula Maroszová, 11. Vendula Maroszová, 17. Barbora Husková, 26. Lucie Cholinská, 30. Vendula Maroszová, 31. Alžbeta Ďuríková, 33. Sára Seevaldová, 40. Lenka Lenčéšová, 41. Vendula Maroszová, 48. Barbora Husková, 54. Dominika Buczek, 58. Barbora Husková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kristýna Karli 47 – Nikola Příleská 15; po třetinách: 0:6, 0:5, 1:4;

Bulldogs Brno – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:9
branky: 23. Tereza Šípková – 3. Tereza Hanzlíková, 4. Eliška Chudá, 6. Karolína Suchá, 17. Ivana Vachovcová, 19. Eliška Chudá, 50. Vanessa Rebecca Keprtová, 50. Kristína Belicová, 51. Adriana Hýsková, 53. Tereza Hanzlíková; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Markéta Marková 16, Sabina Dvořáčková 15 – Jana Christianová 9; po třetinách: 0:5, 1:0, 0:4;

MITEL Florbalová akademie MB – Tatran Střešovice 0:6
branky: 18. Michaela Mechlová, 29. Michaela Mechlová, 33. Kateřina Pisárová, 34. Kateřina Seemannová, 41. Vendula Beránková, 56. Kateřina Seemannová; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; zásahy brankářů: Eva Klementová ? – Markéta Antalová ?; po třetinách: 0:1, 0:3, 0:2;