Filip Forman a Matyáš Krebner řídili obrat duelu s Chodovem. Foto: Otakar Prášek Filip Forman a Matyáš Krebner řídili obrat duelu s Chodovem. Foto: Otakar Prášek
2. 3. 2021 Superliga (19) KOMENTÁŘŮ

Obrat v závěru a Bohemka porazila Chodov! Forman urazil soupeře a byl vyloučen

 Příprava na play off jako víno! Derby mezi Chodovem a Bohemians bylo plné gólů i emocí. Chodovští prohrávali už 1:3, ale skóre dokázali zvrátit a ještě čtvrt hodiny před koncem vedli o jednu branku. Jenže pak svěřenci Michala Jedličky zaveleli k obratu a zvítězili 6:4. Jejich výhru však zastínil fakt, že se Filip Forman nechal vyloučit a „klokanům“ bude zřejmě chybět.

Gólový účet střetnutí otevřel chodovský bek Jiří Bauer, který vymetl šibenici. Následující minuty patřily hostům. Jednou se prosadil Ivan Tomčo a dvakrát ze svého oblíbeného místa Matěj Pěnička. Do konce úvodní části ještě skóre zkorigoval pokusem na přední tyč Tom Ondrušek a na duel plný emocí bylo zaděláno.

Prostřední dějství pro sebe uzmuli domácí. Celek z Jižního Města využil už svou druhou přesilovku, když se po šikovné akci prosadil Petr Majer. Mladý kanonýr Chodova měl prsty i v dalším gólu. Po jeho nápadité akci míček dorazil do sítě Daniel Eremiáš. Svěřenci Davida Podhráského šli do třetí části s jednogólovým náskokem.

A pak přišly klíčové momenty Matyáše Krebnera. Útočník „klokanů“ se nejprve prosadil na konci 49. minuty, kdy si poradil s obležením soupeřů a srovnal na 4:4. Devět vteřin před koncem mu narýsoval krásnou přihrávku z rohu Filip Forman a Krebner se prosadil podruhé. Bohemians tak těsně před koncem strhli vedení na svou stranu. Jejich výhru ihned po buly pojistil trefou do prázdné branky Filip Forman.

Ten tak svůj skvělý výkon korunoval třemi kanadskými body. Jenže po šestém gólu přišla oslava, která bude zelenobílé mrzet. Filip Forman v klubku spoluhráčů zakřičel „Z****nej Chodov!“, rozhodčí si toho všimli a českému reprezentantovi udělili červenou kartu 3. Forman bude Bohemce chybět minimálně na začátku play off. O délce trestu rozhodne disciplinární komise.

Výsledek dohrávky Livesport Superligy:

Florbal Chodov – FbŠ Bohemians 4:6 (2:3, 2:0, 0:3)
Branky: 7. J. Bauer (M. Vávra), 20. Ondrušek (Mikeš), 28. Majer (Sýkora), 37. Eremiáš (Majer) – 8. Tomčo (Čihák), 8. Pěnička (P. Šebek), 11. Pěnička (F. Forman), 49. Krebner (Pěnička), 60. Krebner (F. Forman), 60. F. Forman. Červená karta 3: 60. F. Forman.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • CK3 napsal:

  Solidní zkrat, za rozhodnutého stavu předvést tohle. To týmu vyloženě pomohlo

 • SKV napsal:

  Chodov: nesourody slepenec, zoufaly trenersky stab, cely zapas celici statecne LEPSIMU tymu = Bohemce. Ta prebira postupne vladu a Chodov je az za nimi…

 • Jejda napsal:

  Ale v pořvávání a počtu decibelů na střídačce nejlepší v lize.

  • JS23 napsal:

   Je to nechutné, nesportovní, ale minimálně na mně funkční, když metr za mnou při špatné střele spustila banda opic YEEEEEES, soustředěnost nebyla úplně OK.

  • Taky Petr napsal:

   Infantilní a za mne směšné chování dvoumetrového chlapa na střídačce nešlo přehlédnout. Naštěstí se časem unavil…

 • včelka napsal:

  No nic…každoroční klasika

  Play off čtvrtko:

  Boleslav – Bleci
  Vítky – Ostrava
  Bohemka – Sparta
  Tatran – Chodov

  Bolka a Vítky jasně v semíčku.
  Další dva postupující týmy se v zápasech hodně nadřou 🙂

  • Taky Petr napsal:

   Pokud bude mít Bohemka právo volby, tak jsem přesvědčen, že si Spartu nevybere. Prázdná okénka v bohemácké obraně umí Sparta trestat v tuto chvíli efektivněji. Chodov má aktuálně Majera, jiné rozdílové hráče tam teď nevidím. U Sparty hráčů, rychlých a nebezpečných pro Bohemku, je víc.

  • Lukys napsal:

   Otázka je jestli ve Vítkovicích budou chtít FBC, protože takové Ostravské derby ve finále zní určitě zajímavě pro obě strany, samozřejmě za předpokladu, že oba týmy postoupí, ale to už je faktor, který nikdo neovlivní.

  • Ferda napsal:

   Z pohledu Bolky bych klidně volil i odvážněji jiný pražský klub. Otázkou je, jestli chtějí pomáhat ostatním v TOP4.

 • Krakora napsal:

  Dobře Bedla: nemaj koule (o Chodovu). To sedí. Jediný, kdo má koule je mladý Majer a v něčem Bauer.

 • trener napsal:

  co jiného může vyrůst pod „magorem“ jako je bedla? pokud bych měl být korektní, mladý forman umí, ale platí, že každý hráč se dá eliminovat a navíc tímto incidentem dokázal jedinou věc – že je ještě „blbej“ a že teprve dozrává…

  • Taky Petr napsal:

   Souhlas až na první větu. Osobně neznáte ani Bedlu ani Formana a tréninkové poměry v Bohemce a děláte možná logický, ale nesprávný názor. Na osobnost Formana nemá vliv Bedlovo chování a ani jím nebyla nijak formována. Nechci se vyjadřovat dvakrát, tak si mé zdůvodnění přečtěte v diskuzi pod článkem o disciplinárním jednání.

   • rv napsal:

    Pokud se trenér chová jako hulvát a je vidět, tak prostě hráče ovlivňuje. Některé více, některé třeba méně. Ale přísáhám „na zkurvneje Chodov“, že těch odchovanců, co si z vulgarit udělají automatismy bude určitě více než vychovaných Mirků Dušínů. Navíc Jedlička neformuje jen své svěřence, ale i jiné hráče či diváky, kteří to díky médiím vidí či slyší.

    • Taky Petr napsal:

     „Ale přísáhám „na zkurvneje Chodov“, že těch odchovanců, co si z vulgarit udělají automatismy bude určitě více než vychovaných Mirků Dušínů.“

     Nepřísahejte a raději se zeptejte těch odchovanců, i bývalých. Kontaktní sport žádné Mirky Dušíny ani vychovat nemůže, ale dává jim jiná pozitiva. Anebo mi vyjmenujte konkrétně, kteří hráči Bohemky jsou takto negativně postiženi.

     Já jsem se tréninků s Bedlou pár let účastnil a věřte mi, že jsem nezaznamenal, že by měl někdo chuť se po něm slovně opičit, to on netoleroval. Zatímco veřejnost Bedlu zná jen z jeho výlevů, naprostou většinu času se vyskytoval v klidové fázi. Jak už jsem několikrát psal, nesnáší, když dělá někdo něco špatně a práh naštvanosti a následného emočního výbuchu má hodně nízko.

     Jistě, byli hráči, kteří to řvaní na hráče špatně snášeli, a tak odešli. Ti co zůstali, to berou jako nutný kolorit, uznávají Bedlovy trenérské schopnosti a taktiku.

     Negativní obraz Bedly se šíří ve veřejnosti a může si za to svými nezvladatelnými emocemi. Hráče Bohemky ale do tohoto obrazu netahejte, ti jsou obětí, nikoliv produktem jeho emocí.

     • trener napsal:

      to, jakým způsobem o tom píšete, jaké argumenty snášíte, to jak si vzájemně odporujete jenom podporuje moje stanovisko, že bedla je magor a měl by s tím předváděním nebo v horším případě diagnozou něco dělat…

     • Taky Petr napsal:

      V čem si vzájemně odporuji? Prosím konkrétní argumenty.

      Já přece nepopírám, že Bedla je případ hodný psychologického řešení, o tom jsme už spolu diskutovali. Ale spojovat jeho emoční výlevy s Formanovým gestem nebo tvrdit, že jaký trenér, takoví hráči, v případě Bohemky neplatí. Navíc tam má dva schopné asistenty a ti nemají podobný psycho problém.

     • trener napsal:

      podívejme se na vaše naprosto striktní konstatování faktu, že kontaktní sport nemůže vychovávat žádné mirky dušíny….to je kravina, kde jste k tomu, proboha, přišel? nebo to , že většinu času je naprosto klidný…na tréninku mu snad hráči plní všechno do puntíku a bedla se nemusí rozčilovat? tomu snad nevěříte ani sám a já se tedy ptám, proč tento herec nebo chcete li magor vybuchuje na veřejném prostoru a ne na tréninku? kde je ta objektivní pravda? nepotřebuji toho člověka znát, vidím co, za jakého předpokladu a jakým způsobem páchá na veřejnosti a to mi stačí…filip forman je pro mě hodně talentovaný florbalista a sleduji jej velmi pečlivě. na jedné straně je možné na některé činnosti použít hodnocení v superlativech, na druhé straně i on má svoje slabé stránky. mezi ně patří i jeho nabobtnalé ego, předčasná ejakulace v podobě mediální pozornosti mu spíše škodí než prospívá a strašně se těším na jeho působení ve čtvrtfinále, kdy jemu osobně bude možná věnována ze strany soupeře zvláštní pozornost

     • Taky Petr napsal:

      Nevím, že by Mirek Dušín někoho uhodil nebo by se s ním pral. Myslel jsem to tak. že florbal se bez silového kontaktu mezi hráči neobejde, i když samozřejmě při zachování fair-play a slušnosti. I jinak slušnému hráči občas něco z pusy ujede nebo někoho fauluje. Možná nepochopené přirovnání, které nelze vykládat absolutně, ale o to tu nejde.

      Nikde jsem nepsal, že by Bedla byl zlý na zápasech a hodný na trénincích, nevím, kde jste na to přišel. Emoční výlevy má pokaždé, když je s něčím nespokojen, a to včetně tréninků. Nicméně nerozčiluje se po většinu tréninku, ale pouze v konkrétních situacích, stejně jako při zápasech, tam mu záminku vytvářejí nejen jeho hráči, ale navíc i rozhodčí. To samozřejmě nic nemění na věci, že takové chování a křičení na hráče je nepříjemné a občas neadekvátní. Plně souhlasím s tím, že to navenek působí velmi špatně a nepřijatelně.

      Pokud jde o Formana, tak souhlasím, s ohledem na jeho sebevědomí a mediální zájem má problém se s tím srovnat.

Napsat komentář

*