Vítkovice a Chodov mohou slavit. Ostravský tým vede o 7 bodů, Chodov porazil FBC. Foto: Flickr Florbal Vítkovice
3. 3. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

FBC padlo s Chodovem, Vítkovice tak po výhře nad Olomoucí vedou o 7 bodů.

V ženské Extralize se dnes velmi zkomplikovala cesta FBC Ostrava za vítězstvím v základní části, naopak se dokořán otevřela pro Vítkovice. Po prohraném derby totiž ve středu svěřenkyně trenéra Jakuba Robenky podlehly také Chodovu, což při souběžné výhře Vítkovic nad Olomoucí znamená, že Vítkovice vedou nejvyšší soutěž již o sedm bodů. Divoký duel mezi Startem a Tatranem skončil výhrou Střešovic 8:6.

Byl to očekávaný duel a rozhodně nezklamal. Chodov se dokázal zmobilizovat z prohry s Tatranem lépe než Ostrava, která podlehla Vítkovicím. Pražský tým začal lépe a už ve druhé minutě vedl díky Adéle Polívkové. Ostravě se povedlo otočit na 2:1, ale úsek mezi 13. a 14. minutou je tím jediným, kdy v zápase FBC vedlo.

Ve 14. minutě totiž srovnala Suchá a Chodov převzal otěže zápasu. O jeho osudu se rozhodlo v šestiminutovém úseku mezi 28. až 34. minutou, kdy Chodov hned čtyřikrát skóroval.

Na to již Ostrava nenašla odpověď. Ve 36. minutě sice snížila Rybičková, na začátku třetí třetiny ale skórovala Suchanová a FBC již pouze Nelou Kapcovou korigovalo na konečných 7:4 pro Chodov. Čtyřmi body se o to zasloužila Eliška Chudá.

V téměř souběžně hraném zápase na toto okamžitě reagovaly Vítkovice. Ty nastoupily proti Olomouci a už po první třetině vedly 3:0. Od druhé části se sice výkon týmu z metropole Hané výrazně zlepšil, avšak na Vítkovice to nadále nestačilo.

Po dvou třetinách vedly domácí hráčky 5:0, nakonec zvítězily 9:1, když brankářka Viktorie Karasová přišla o čisté konto pouhých 5 sekund před koncem zápasu. Čtyři body si v tomto zápase připsala Veronika Enenkelová. Stínem utkání je zranění Pejzlové.

Utkání s Tatranem může v konečném účtování velmi mrzet florbalistky Startu98. Ty po sedmnácti minutách vedly proti favoritovi 4:2 a hrály velmi dobrou partii, nezvládly ale závěr druhé třetiny, kdy poprvé pustily Tatran do vedení 5:4.

Ještě v 57. minutě dokázaly odpovědět vyrovnávací brankou na 6:6, nakonec ale ze zápasu odešly bez bodu, když se v posledních minutách prosadily Kopecká s Býčkovou a Tatran tak vyhrál přestřelku 8:6.

Přehled středečních výsledků Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc 9:1

branky: 7. Alžbeta Ďuríková, 14. Lina Hägg, 15. Veronika Enenkelová, 25. Dominika Buczek, 39. Lucie Cholinská, 47. Zuzanna Krzywak, 49. Eliška Planková, 50. Lucie Cholinská, 55. Michaela Šponiarová – 60. Kateřina Peterková; rozhodčí: Dominik Prosický – Matěj Vrablík; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 12 – Karolína Štamfestová 44; po třetinách: 3:0, 2:0, 4:1;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP OSTRAVA 7:4

branky: 2. Adéla Polívková, 14. Karolína Suchá, 28. Tereza Hanzlíková, 31. Adriana Hýsková, 32. Kristýna Lechnerová, 34. Eliška Chudá, 44. Patricie Suchanová – 9. Nela Škopková, 13. Pavlína Bačová, 36. Veronika Rybičková, 60. Nela Kapcová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; zásahy brankářů: Hana Ranochová 14 – Veronika Tomšová 21; po třetinách: 2:2, 4:1, 1:1;

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – Tatran Střešovice 6:8

branky: 8. Kateřina Kovaříková, 10. Barbora Špačková, 12. Kristýna Vejvodová, 17. Kateřina Fousová, 46. Barbora Špačková, 58. Kristina Zlatníková – 9. Barbora Zabavská, 12. Lucie Želízková, 33. Kateřina Seemannová, 36. Kateřina Seemannová, 39. Mariana Býčková, 51. Vendula Beránková, 59. Veronika Kopecká, 60. Mariana Býčková; rozhodčí: Václav John – Lukáš Starý; vyloučení: 4:5; využití: 5:3; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 41 – Eliška Drbalová 3, Markéta Antalová 4; po třetinách: 4:2, 0:3, 2:3;