Florbalistky Olomouce slaví výhru nad Židenicemi. Foto: Flickr FBS Olomouc
6. 3. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Důležitý souboj o play off pro Olomouc, Jičín porazil Bohemians i díky první brance Erbanové

Florbalistky Olomouce udělaly důležitý krok do play off. V přímém souboji totiž po nájezdech porazily soupeřky z Panthers 4:3. Situaci si zkomplikovaly hráčky Bohemians, které neudržely vedení 2:0 a Jičínu podlehly 3:6, přičemž první extraligovou branku vstřelila bývalá rychlobruslařka Karolína Erbanová. Vysokou výhru nad Startem si připsal Tatran.

Sobotní program začal důležitým duelem Bohemians a Jičína. Pražský tým do něj vstoupil lépe a brzy vedl 2:0, domácí Jičín ale třemi brankami utkání otočil. Ve 47. minutě srovnala Divišová, následovaly ale tři zásahy Jičína, které určily konečné skóre. Svou první branku v Extralize žen vstřelila bývalá rychlobruslařka Karolína Erbanová.

Zaváhání Bohemians je vodou na mlýn všech týmů od 5. místa dolů. Ve vzájemném na to dokázala reagovat Olomouc, která porazila Panthers 4:3 po prodloužení, když o extra bodu rozhodla v nájezdech Reimerová.

Pro Panthers je ztráta o to krutější tím, že ještě v 51. minutě vedl pražský tým 3:1, kdy všechny jeho branky vstřelila Nela Havlíková.

Už po první třetině bylo rozhodnuto mezi Tatranem a Startem98. Tatran nastoupil skutečně ve velkém stylu a po první třetině vedl 7:0. Druhou sice prohrál, v té třetí ale opět dominoval a zvítězil tak 12:2. Hned na polovině branek se podílela Kateřina Seemannová.

Tereza Hanzlíková po kolapsu nenechala spoluhráčky na svůj návrat čekat a zapojila se hned do zápasu Chodova proti Mladé Boleslavi. Favorit se dvě třetiny trápil, v té třetí ale ukázal kvalitu a zvítězil 6:2. Hanzlíková si po kolapsu připsala jednu asistenci.

V jednoznačnou záležitost se proměnil zápas mezi FBC Ostrava a Bulldogs. Buldočky na svého soupeře nestačily a už po první části prohrávaly 0:5. Celé utkání skončilo poměrem 12:3, která se ovšem v neděli neutká s Chodovem, vzájemný duel byl po dohodě obou týmů odložen.

Vedoucí Vítkovice si poradily poměrem 4:0 s Židenicemi. V utkání, které nenabídlo příliš emocí byly celý zápas lepší, Židenice si pak dojem ze zápasu zkazily špatnou koncovkou. Brankářka Viktorie Karasová se ve svém druhém startu v tomto týdnu dočkala čistého konta, když o to proti Olomouci přišla pět sekund před koncem. Dva body zaznamenala Lina Hägg.

Přehled sobotních výsledků Extraligy žen

KM automatik FBK Jičín – FbŠ Bohemians 6:3

branky: 20. Gabriela Žůrková, 22. Karolína Erbanová, 31. Lucie Paulovičová, 50. Gabriela Žůrková, 55. Kristýna Bachmaierová, 56. Kristýna Bachmaierová – 10. Klára Minářová, 15. Hana Poláková, 47. Anna – Marie Divišová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 4:3; využití: 2:0; zásahy brankářů: Alena Vokatá 30 – Karolína Červová 27; po třetinách: 1:2, 2:0, 3:1;

Bulldogs Brno – FBC ČPP OSTRAVA 3:12

branky: 39. Michaela Žáková, 43. Anna Machálková, 60. Veronika Pohlodková – 5. Nikola Chalupová, 8. Nela Škopková, 10. Pavlína Bačová, 11. Malwina Zagórska, 14. Kristína Hudáková, 21. Nikola Chalupová, 24. Denisa Kotzurová, 32. Karin Vavrečková, 47. Nikola Chalupová, 50. Nela Škopková, 57. Denisa Kotzurová, 59. Malwina Zagórska; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Markéta Marková 23 – Jana Dupčáková 10; po třetinách: 0:5, 1:3, 2:4;

1. SC TEMPISH Vítkovice – K1 Florbal Židenice 4:0

branky: 12. Michaela Šponiarová, 22. Sára Seevaldová, 36. Barbora Husková, 47. Lina Hägg; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 14 – Alena Večeřová 25; po třetinách: 1:0, 2:0, 1:0;

FBS Olomouc – Panthers Praha 4:3pn

branky: 31. Michaela Kacelová, 53. Petra Grufíková, 58. Karolína Sigmundová, N Tereza Reimerová – 24. Nela Havlíková, 29. Nela Havlíková, 51. Nela Havlíková; rozhodčí: Tomáš Brus – Roman Sladký; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Martina Franková 26 – Kristýna Horňáková 30; po třetinách: 0:0, 1:2, 2:1, 0:0;

Tatran Střešovice – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 12:2

branky: 10. Lucie Želízková, 10. Barbora Zabavská, 11. Veronika Kopecká, 15. Daniela Kvasková, 15. Kateřina Seemannová, 17. Barbora Zabavská, 18. Veronika Kopecká, 39. Kateřina Vachudová, 45. Kateřina Seemannová, 49. Adéla Košvancová, 51. Michaela Mechlová, 54. Kateřina Seemannová – 28. Kateřina Fousová, 40. Kateřina Fousová; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Markéta Antalová 5 – Lucie Špačková 18; po třetinách: 7:0, 1:2, 4:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – MITEL Florbalová akademie MB 6:2

branky: 14. Eliška Chudá, 38. Kristína Belicová, 46. Adriana Hýsková, 48. Hana Chaloupková, 57. Patricie Suchanová, 60. Patricie Suchanová – 27. Kateřina Kvapilová, 48. Alena Machačová; rozhodčí: David Kytler – Vojtěch Typl; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; zásahy brankářů: Jana Christianová 12 – Eva Klementová 35; po třetinách: 1:0, 1:1, 4:1;