Hráčky Tatranu slaví vítězství nad Mladou Boleslaví. Foto: Flickr Mladá Boleslav
8. 3. 2021 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Tatran porazil Bohemians, do boje o play off se přihlásila Boleslav. Panthers zatopily Vítkovicím

Pouze čtyři duely zůstaly nakonec v nedělním programu nejvyšší ženské soutěže. Už v sobotu vešlo ve známost, že se neodehraje zápas mezi FBC Ostrava a Chodovem, nakonec nehrál ani Start proti Olomouci. Do boje o play off se tak přihlásila Mladá Boleslav po vítězství nad Jičínem, Tatran pak porazil Bohemians. Naději na bodový zisk dlouho držely florbalistky Panthers proti Vítkovicím.

Jičín začal utkání proti Boleslavi velmi dobře, hned dvakrát se prosadila Karolína Erbanová a po 23. minutách vedl 4:2. Poté ale extraligový nováček zavelel k velkému obratu: V průběhu dvaceti minut totiž nastřílel šest branek a rázem vedl 8:4. Jičín už dokázal v přesilové hře pouze korigovat díky Kuchařové. Boleslav se tak na poslední chvíli přihlásila do boje o play off.

Jestliže se Boleslav do bojů o play off přihlásila, tak hráčky Bohemians si v průběhu víkendu v boji o play off rozhodně nepomohly. V neděli padly také ve druhém víkendovém zápase, tentokráte podlehly Tatranu 2:6. Sympatické na výkonu Střešovic je to, že o šest branek se podělilo šest různých hráček.

Tomáš Martiník si v sobotu posteskl, že výkony Vítkovic od vítězství v derby nejsou optimální no a v neděli se málem zdramatizovala základní část: ostravskému týmu se totiž srdnatě postavily hráčky Panthers, které předvedly diametrálně odlišný výkon od toho, jakým se prezentovaly v prvním vzájemném utkání.

Proti favoritovi vlastně až do poslední minuty držely naději na bodový zisk, na konečných 6:4 totiž až 55 sekund před koncem upravila Ďuríková, když se předtím dvakrát prosadila Seevaldová.

Hráčky Bulldogs Brno dostaly impuls v podobě Davida Kyzlinka, který tým dočasně vede při absenci Jiřího Uhra ze zdravotních důvodů. Přesto ani on nedokázal zabránit vysoké porážce ve druhém brněnském derby. Židenice jej na svou stranu získaly poměrem 10:3, když si hned čtyři kanadské body připsala Lucie Romančáková.

Přehled nedělních výsledků extraligy žen:

MITEL Florbalová akademie MB – KM automatik FBK Jičín 8:5
branky: 3. Marcela Urbanová, 13. Marie Jirková, 26. Eliška Pivoňková, 28. Barbora Doležálková, 33. Karolína Janatková, 41. Eliška Horáková, 44. Karolína Janatková, 46. Barbora Doležálková – 2. Karolína Erbanová, 7. Gabriela Žůrková, 14. Karolína Erbanová, 23. Gabriela Žůrková, 50. Nikola Kuchařová; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 4:2; využití: 1:1; zásahy brankářů: Eva Klementová 20 – Alena Vokatá 21; po třetinách: 2:3, 3:1, 3:1;

FbŠ Bohemians – Tatran Střešovice 2:6
branky: 38. Hana Poláková, 58. Gabriela Vaníčková – 4. Mariana Býčková, 24. Kateřina Seemannová, 28. Markéta Prontekerová, 35. Karolína Judová, 37. Katka Nádeníková, 50. Lucie Želízková; rozhodčí: Josef Monzer – Lukáš Procházka; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; zásahy brankářů: Karolína Červová 21 – Eliška Drbalová 5; po třetinách: 0:1, 1:4, 1:1;

Panthers Praha – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:6
branky: 3. Dominika Tůmová, 8. Lucie Retová, 9. Anežka Slaná, 28. Anežka Slaná – 4. Barbora Husková, 7. Sára Seevaldová, 9. Michaela Kubečková, 30. Lina Hägg, 43. Sára Seevaldová, 60. Alžbeta Ďuríková; rozhodčí: Luděk Franc – Václav Patera; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 33 – Viktorie Karasová 14; po třetinách: 3:3, 1:1, 0:2;

K1 Florbal Židenice – Bulldogs Brno 10:3
branky: 4. Natálie Janečková, 5. Monika Jahodová, 17. Martina Valehrachová, 22. Andrea Dernerová, 28. Martina Indrová, 30. Barbora Sedláčková, 33. Lucie Romančáková, 35. Lucie Romančáková, 44. Jitka Drápalová, 55. Eva Urbášková – 33. Magdaléna Bašová, 38. Aneta Koláčková, 39. Yvona Dostálová; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; zásahy brankářů: Alena Večeřová 12 – Sabina Dvořáčková 9, Markéta Marková 10; po třetinách: 3:0, 5:3, 2:0;