16. 1. 2011 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Warberg padl po třinácti zápasech

Po sérii dlouhé třináct zápasů skončila vítězná série Warbergu. Tým, za který hraje i český forvard Aleš Zálesný podlehl finalistovi posledního ročníku ligy Caperiotäby vysoko 3:7.

Podle hodnocení serveru innebandymagazinet byl Zálesný společně s gólmanem Peterem Sjörgenem a útočníkem Martinem Emanuelssonem jedním z nejlepších hráčů domácích.

Pixbo se konečně dočkalo vítězství a pomohl mu také navrátivší se střelec Jerker Lundgren. Toho vedení požádalo, aby v době krize, kdy tým sužují zranění, nastoupil po dvou letech opět v nejvyšší soutěži. A Lundgrenovi comeback vyšel. Skóroval už po 58 sekundách a přispěl k vítězství nad KAIS Mora v poměru 7:1 dvěma góly.

Na vítězství se natrápil Helsingborg. Borci z jihošvédského přístavu prohrávali s nováčkem z Linköpingu v poslední třetině 2:5, přesto stačili v poslední sekundě srovnat na 5:5 a ve druhé minutě prodloužení dal Fin Santtu Manner vítězný gól.

Derby v Umea sledovalo 1764 diváků. Dalen v něm splnil roli favorita a porazil City i díky hattricku Maxe Wahlgrena.

Švédská liga
Helsingborg – Linköping 6:5 pp (0:2, 1:2, 4:1 – 1:0)
Branky: 54. a 62. Manner, 38. Johnsson, 42. Anderberg, 48. Kivilehto, 60. Midtsveen, – 7. Abstrandt, 17. 31. Järnerfelt, 40. Karlsson, 45. Kjellman.

Pixbo – KAIS Mora 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)
Branky: 1. a 18. Lundgren, 2. a 31. Rosén, 16. L.-G. Nilsson, 56. Julkunen, 52. Henriksson – 48. Edberg.

Warberg – Caperiotäby 3:7 (1:0, 1:3, 1:4)
Branky: 20. M. Svensson, 31. Canerstam, 60. Larsson – 24., 52. a 55. Sundstedt, 35. a 46. Bron-Sundbom, 39. Hyvärinen, 45. K. Svensson.

Umea City – Dalen 2:6 (1:0, 1:3, 0:3)
Branky: 8. Radström, 33. Pettersson – 41., 48. a 59. Max Wahlgren, 30. a 38. J. Samuelsson, 33. Hjort.