Lina Hägg nastřílela FBC pět branek. Foto: Florbal Vítkovice Lina Hägg nastřílela FBC pět branek. Foto: Florbal Vítkovice
20. 3. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Hägg vystřílela Vítkovicím korunu Ostravy a Prezidentský pohár, Jičín zabojoval, Boleslav zhasla

Vítkovice sice v ostravském derby dvakrát prohrávaly, především díky pěti brankám švédské střelkyně Liny Hägg ale nakonec porazily FBC Ostrava 9:6 a vyhrály tak Prezidentský pohár. Naději na play off udržel Jičín, který má ale nesmírně těžký los. Naopak Mladá Boleslav podlehla Panthers, za to Olomouc má po výhře nad Bulldogs jistotu postupu.

Vítkovice sice v utkání s FBC prohrávaly 0:2 a 2:4, nicméně utkání nakonec dovedly do vítězného konce. Zasloužila se o to především švédská střelkyně Lina Hägg, která dala hned pět branek. Prakticky sama tak otočila ze stavu 2:4 na 5:4 a Vítkovice se tak ve 43. minutě dostaly poprvé do vedení.

Další průběh zápasu si již, také díky dvěma trefám Seevaldové, kontrolovaly a dovedly utkání do vítězného konce poměrem 9:6.

Vítkovice tak zvýšily náskok v čele tabulky na 10 bodů a ve zbývajících třech kolech již nemohou být bodově předstiženy, protože se třetím Chodovem vyhrály rovněž oba zápasy v základní části. Získaly Prezidentský pohár.

Jičín zabojoval o play off a porazil Židenice poměrem 7:4. Na výhru založil už v první třetině, když vedl už 3:0. Židenice se držely na dostřel až do stavu 5:3, poté ale Jičín dvakrát udeřil a Židenice již korigovaly pouze Lucií Romančákovou.

Olomouc porazila Bulldogs Brno 6:3. Brněnský tým se držel do 24. minuty, od té doby ale Olomouc dominovala. Sérií čtyř branek dovedla utkání k vítězství, dvakrát se prosadila Kateřina Peterková, doplnily ji Kacelová s Hašovou.

Jestliže Olomouc má jistotu, že si vyřazovací část zahraje, tak Mladá Boleslav zřejmě o naději na účast ve vyřazovacích bojích definitivně přišla. Podlehla totiž Panthers 4:8, přičemž hned šest bodů za zápis 5+1 zapsala Veronika Zittová. Rozhodlo se sérií šesti branek od stavu 1:1.

Sobotní přehled výsledků Extraligy žen:

Bulldogs Brno – FBS Olomouc 3:6
branky: 2. Magdaléna Bašová, 19. Michaela Žáková, 24. Michaela Žáková – 10. Denisa Ondáková, 17. Barbora Suchánková, 24. Kateřina Peterková, 25. Michaela Kacelová, 37. Kateřina Peterková, 46. Tamara Hašová; rozhodčí: Tomáš Brus – Roman Sladký; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Markéta Marková 16 – Martina Franková 21; po třetinách: 2:2, 1:3, 0:1;

K1 Florbal Židenice – KM automatik FBK Jičín 4:7
branky: 20. Kamila Pravcová, 34. Andrea Dernerová, 41. Martina Indrová, 60. Lucie Romančáková – 10. Nikola Kuchařová, 10. Gabriela Žůrková, 19. Karolína Erbanová, 25. Kristýna Bachmaierová, 39. Lucie Růžičková, 49. Lucie Paulovičová, 51. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Alena Večeřová 18 – Alena Vokatá 32; po třetinách: 1:3, 1:2, 2:2;

FBC ČPP OSTRAVA – 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:9
branky: 6. Nela Kapcová, 9. Kristýna Pospíšilová, 19. Denisa Kotzurová, 27. Michaela Mlejnková, 40. Veronika Rybičková, 59. Paulína Hudáková – 14. Michaela Šponiarová, 19. Lenka Novotná, 28. Lina Hägg, 31. Lina Hägg, 40. Lina Hägg, 43. Lina Hägg, 44. Sára Seevaldová, 53. Sára Seevaldová, 53. Lina Hägg; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 21 – Viktorie Karasová 13; po třetinách: 3:2, 2:3, 1:4;

MITEL Florbalová akademie MB – Panthers Praha 4:8
branky: 16. Barbora Doležálková, 52. Klára Hukalová, 59. Karolína Janatková, 60. Barbora Doležálková – 1. Veronika Zittová, 22. Veronika Zittová, 24. Veronika Zittová, 30. Veronika Zittová, 33. Markéta Žbánková, 38. Dominika Tůmová, 49. Markéta Žbánková, 60. Veronika Zittová; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 4:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Eva Klementová 32 – Kristýna Horňáková 26; po třetinách: 1:1, 0:5, 3:2;