Florbalistky Bohemians si zkomplikovaly situaci. Foto: FbŠ Bohemians Florbalistky Bohemians si zkomplikovaly situaci. Foto: FbŠ Bohemians
21. 3. 2021 Extraliga žen (5) KOMENTÁŘŮ

Cestu Bohemians komplikuje vysoká porážka s Panthers, vysoké výhry favoritů

Florbalistky Bohemians si zkomplikovaly cestu do play off, když podlehly Panthers v pražském derby 2:7. Vysoké výhry naopak zaznamenali favorité: Vítkovice porazily Boleslav 17:3, FBC Ostrava pak zvítězilo na hřišti Olomouce 13:0, přičemž brankářka Jana Dupčáková si připsala čisté konto.

Florbalistky Bohemians se proti Panthers mohly přiblížit účasti v play off, v utkání proti Panthers ale totálně selhaly. Během 44 minut dostaly šest branek a za stavu 6:0 pro Panthers už prakticky nebylo co řešit. Až poté se prosadily Loudová s Kadidlovou, mezitím se prosadila také Lucie Retová z Panthers, což znamená, že konečný výsledek utkání byl 7:2.

Osmý Jičín si zkomplikoval situaci v utkání proti Chodovu, byť podal velmi sympatický výkon. Dokonce necelou minutu vedl, poté ale čtyřikrát v řadě inkasoval a od 38. minuty prohrával 1:4. Bleskově sice snížila Pavlíková, ale ve třetí třetině, která skončila 1:1, už Chodov drama nepřipustil. Vyhrál tak 5:3 a stále bojuje o druhé místo.

Ostrava si po prohraném derby zlepšila náladu vítězstvím 13:0 nad Olomoucí. Ta prožila jedno z nejméně povedených utkání, zažila nejtěžší porážku v sezoně. Slovenské brankářce ve službách FBC Janě Dupčákové pak k čistému konto pomohlo 26 zákroků.

Vítkovice si poradily s Mladou Boleslaví poměrem 17:3. Ve značně kombinované sestavě, ve které dostaly příležitost především hráčky širšího kádru, si utkání na domácí palubovce v poklidu kontrovaly. V utkání, ve kterém se do branky domácích vrátila legendární Lenka Kubíčková, si připsala čtyři body hned trojice hráček: Michaela Šponiarová, Dominika Buczek a Lucie Cholinská.

Přehled nedělních výsledků Extraligy žen:

1. SC TEMPISH Vítkovice – MITEL Florbalová akademie MB 17:3
branky: 9. Dominika Buczek, 12. Michaela Šponiarová, 18. Sára Seevaldová, 21. Sára Seevaldová, 24. Alžbeta Ďuríková, 29. Michaela Kubečková, 37. Zuzanna Krzywak, 37. Vendula Maroszová, 42. Veronika Enenkelová, 48. Vendula Maroszová, 48. Zuzana Halfarová, 49. Lucie Cholinská, 50. Michaela Kubečková, 50. Denisa Ferenčíková, 56. Lina Hägg, 58. Michaela Šponiarová, 59. Zuzanna Krzywak – 16. Petra Pavlíková, 32. Karolína Janatková, 59. Petra Pavlíková; rozhodčí: Dominik Prosický – Matěj Vrablík; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 7 – Kateřina Valečková 20, Eva Klementová 9; po třetinách: 3:1, 5:1, 9:1;

FBS Olomouc – FBC ČPP OSTRAVA 0:13
branky: 3. Denisa Kotzurová, 12. Michaela Mlejnková, 18. Malwina Zagórska, 21. Nela Škopková, 22. Veronika Rybičková, 29. Natálie Hurníková, 30. Michaela Mlejnková, 30. Veronika Rybičková, 30. Vendula Schindlerová, 49. Alena Zuzaníková, 54. Terezie Gálová, 57. Michaela Mlejnková, 58. Markéta Vrlíková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 2 + Eva Barvíková OS:1; využití: 0:2; zásahy brankářů: Martina Franková 6, Karolína Štamfestová 9 – Jana Dupčáková 26; po třetinách: 0:3, 0:6, 0:4;

Panthers Praha – FbŠ Bohemians 7:2
branky: 3. Anna Bartušková, 15. Markéta Žbánková, 23. Anežka Slaná, 38. Dominika Tůmová, 43. Anežka Slaná, 45. Nela Havlíková, 52. Lucie Retová – 47. Veronika Loudová, 54. Andrea Kadidlová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 20 – Karolína Červová 20; po třetinách: 2:0, 2:0, 3:2;

KM automatik FBK Jičín – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:5
branky: 13. Gabriela Žůrková, 39. Michaela Pavlíková, 60. Nikola Kuchařová – 13. Patricie Suchanová, 25. Hana Chaloupková, 36. Vanessa Rebecca Keprtová, 38. Eliška Chudá, 55. Eliška Poláková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 0 + Sára Čelišová 5:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Alena Vokatá 26 – Hana Ranochová 28; po třetinách: 1:1, 1:3, 1:1;