Florbalistky Chodova slaví druhou výhru nad FBC Ostrava. Foto: Florbal Chodov Florbalistky Chodova slaví druhou výhru nad FBC Ostrava. Foto: Florbal Chodov
27. 3. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Chodov po druhém vítězství nad FBC míří na druhé místo, pražské týmy v boji o play off zabraly

Situace v Extralize žen se ještě více zamotala. Chodov totiž v Ostravě podruhé porazil favorizované FBC Ostrava a míří za druhým místem. Pražské týmy Bohemians a Startu98 navíc zabraly v boji o play off. Klokanky porazily Olomouc, Start98 zase Mladou Boleslav.

Víkendovým šlágrem byl jednoznačně souboj o druhé místo po základní části mezi domácím FBC Ostrava a Chdoovem. A dlužno podotknout, že pro FBC se jednalo po týdnu o nepříjemné déja vu: opět na začátku utkání vedlo, opět vedlo v polovině zápasu o dvě branky, ale přesto odchází s nulovým bodovým ziskem.

Chaloupková totiž bleskově snížila, rozhodlo se během 80 sekund mezi 57. až 59. minutou: Chodov totiž třikrát skóroval a vedení 6:4 již nepustil. Aktuálně má tedy jeden bod navíc a jedno utkání vůči FBC Ostrava k dobru.

V souboji o play off zabraly nejprve florbalistky Bohemians. Ty nepustily Olomouc v průběhu celého utkání do vedení, a nakonec zápas vyhrály 5:2.

Na vítězství Bohemians zareagovaly florbalistky Startu98, které se proti Mladé Boleslavi vrátily do Extraligy ve velkém stylu. Po dvou třetinách vedly 7:0, nakonec v utkání zvítězily 9:3. Hned pět branek vstřelila Kateřina Kovaříková.

O jednu branku méně vstřelila za Vítkovice Sára Seevaldová, přidala ale také jednu asistenci. Vítkovice si bez problémů poradily poměrem 17:1 s Bulldogs Brno a jsou jedno vítězství od toho, aby zakončily základní část bez ztráty bodu.

Přehled sobotních výsledků Extraligy žen:

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno 17:1
branky: 2. Michaela Kubečková, 6. Vendula Maroszová, 9. Eliška Planková, 10. Lina Hägg, 13. Lina Hägg, 16. Michaela Šponiarová, 19. Lina Hägg, 19. Dominika Buczek, 20. Michaela Šponiarová, 22. Sára Seevaldová, 24. Michaela Kubečková, 24. Dominika Buczek, 25. Sára Seevaldová, 33. Denisa Hyršová, 45. Sára Seevaldová, 46. Denisa Hyršová, 60. Sára Seevaldová – 55. Daniela Cihlářová; rozhodčí: Radim Klimecký – Jaromír Kubáč; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 11 – Jana Prátová 49; po třetinách: 9:0, 5:0, 3:1;

FbŠ Bohemians – FBS Olomouc 5:2
branky: 14. Hana Poláková, 25. Hana Poláková, 26. Tereza Havlová, 47. Adéla Bočanová, 48. Gabriela Vaníčková – 24. Eva Barvíková, 34. Tamara Hašová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Karolína Červová 27 – Martina Franková 19; po třetinách: 1:0, 2:2, 2:0;

FBC ČPP OSTRAVA – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:6
branky: 3. Denisa Kotzurová, 18. Veronika Káčová, 28. Michaela Mlejnková, 29. Michaela Mlejnková – 3. Eliška Chudá, 27. Patricie Suchanová, 30. Hana Chaloupková, 57. Vanessa Rebecca Keprtová, 57. Kristýna Lechnerová, 59. Patricie Suchanová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:4; využití: 0:0; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 14 – Jana Christianová 22; po třetinách: 2:1, 2:2, 0:3;

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – MITEL Florbalová akademie MB 9:3
branky: 6. Klára Zelinková, 12. Kristina Zlatníková, 18. Kateřina Kovaříková, 20. Kateřina Kovaříková, 26. Veronika Balejová, 31. Kateřina Kovaříková, 34. Kateřina Kovaříková, 44. Karolína Laura Hornová, 47. Kateřina Kovaříková – 45. Marie Jirková, 47. Petra Beránková, 50. Alena Machačová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 21 – Marie Topolová 4, Eva Klementová 25; po třetinách: 4:0, 3:0, 2:3;