Mladá Boleslav demonstrovala proti Black Angels hlavně svou ofenzivní sílu. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav Mladá Boleslav demonstrovala proti Black Angels hlavně svou ofenzivní sílu. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav
28. 3. 2021 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Bohemka i Tatran po úvodní prohře zabraly, Boleslav dala za víkend 25 branek

 Dvě série vyrovnané, ve zbývajících dvou jsou favorité napřed. Play off Livesport Superligy se po třítýdenní přestávce konečně rozjelo! A Chodov se Spartou do něj vstoupily ve velkém stylu, hned v úvodním utkání totiž ukořistily na hřišti soupeře výhru. Ve druhých zápasech pak Bohemka a Tatran dokázaly srovnat krok. Mladá Boleslav demonstrovala svou útočnou sílu a vyhrála oba dva domácí duely, dobře si vedly také Vítkovice.

Vítěz základní části Mladá Boleslav vkročila do vyřazovací fáze letošního ročníku velmi razantně. Už po první třetině úvodního utkání to bylo 4:0 a do poloviny duelu Středočeši nasázeli do sítě Black Angels devět zásahů. Ačkoliv „andělé“ pak dokázali výsledek zkorigovat, Boleslav nepolevila a nakonec zvítězila vysoko 16:6. Sedm bodů (2+5) zapsal nezastavitelný Jiří Curney.

Také druhé utkání ovládli svěřenci Petra Novotného, byť tentokrát byli Black Angels mnohem více ve hře. V desáté minutě dokonce Hromada srovnával na 2:2 a na začátku druhé části se stejný počin podařil Tomáši Hanákovi, který dával na 3:3. Jenže ve zbývajícím průběhu druhé části si domácí vytvořili klíčový náskok, který sice ještě stihli snaživí hosté snížit, na obrat ale nestačili. Boleslav ve druhém utkání vyhrála 9:5, pěti body (2+3) zazářil Daniel Šebek.

Dva triumfy mají na kontě také Vítkovice, které si v obou dvou případech poradily s ostravským FBC. V sobotním střetnutí se třemi asistencemi blýskl Matyáš Šindler, který do vítkovického kádru přišel před sezonou právě z FBC. Ve druhém klání brankář Vítkovic Souček zapsal čisté konto, když zneškodnil všech 26 střeleckých pokusů soupeře.

Hned od první minuty je podle předpokladů série mezi Bohemians a Chodovem plná soubojů, emocí i pěkných florbalových momentů. V prvním duelu sice Šárka otevřel skóre za „klokany“, Chodov se však následně postaral o obrat a byli to hráči Bohemky, oslabení o potrestaného Filipa Formana, kteří museli ve zbytku zápasu pokaždé dotahovat.

A na parádní trefu Jiřího Bauera, rychlý brejk Tomáše Sýkora a dva pěkné zásahy kanonýra Petra Majera už svěřenci Michala Jedličky odpověď nenašli. Daniel Eremiáš ve svém prvním startu v play off zkompletoval hattrick. Chodov se tak po úvodním zápase ujal vedení a dostal domácí trochu pod tlak.

Filip Forman se pro druhé utkání vrátil do sestavy Bohemians. Foto: FbŠ Bohemians, Český florbal

Filip Forman se pro druhé utkání vrátil do sestavy Bohemians. Foto: FbŠ Bohemians, Český florbal

A ještě pod větším tlakem byli zelenobílí po prvním dějství druhé bitvy, když prohrávali 1:3. Jenže pak si vzal slovo Jakub Šárka, kterému se společně s Matyášem Krebnerem dařilo už v sobotu. Třemi góly dostal Bohemku zpátky do hry, celkově v utkání nasázel do chodovské sítě čtyři branky a Bohemians i díky jeho příspěvku zvítězili 8:5. Po prvním víkendu je tedy srovnáno.

Stejný stav panuje také v posledním čtvrtfinále mezi Tatranem a Spartou. Rovněž Sparta dokázala v prvním střetnutí domácího soupeře zaskočit. Na vítězství 7:5 se třemi body podíleli Josef Juha a Mikuláš Krbec. Sparťanům vyšla především závěrečná dvacetiminutovka, kterou ovládli 4:2.

Tatran vstoupil do dalšího utkání soustředěnější a v průběhu druhé části vedl 3:0. Jenže tenhle náskok Střešovičtí promrhali a z duelu bylo pořádné drama. Souboj už už mířil do prodloužení, které ale odmítl v přesilovce 13 vteřin před koncem Filip Langer. Tatran pak ještě výhru stvrdil dalším zásahem a zvítězil 6:4. Zatím se tak naplňují předpoklady, že obě pražská derby budou velkou přetahovanou.

Výsledky 1. zápasů čtvrtfinále Livesport Superligy:

Florbal Mladá Boleslav – Black Angels 16:6 (4:0, 5:3, 7:3)
Branky: 3. Komárek (Tomáš Chroust), 5. D. Šebek (Tomašík), 9. Suchánek (Tomašík), 16. J. Bína (Curney), 21. Tomašík (D. Šebek), 22. Komárek (Řehoř), 26. Krzyžanek (Gruber), 28. Tomašík (D. Šebek), 30. Natov (Curney), 47. Natov (Curney), 49. Curney (J. Bína), 51. D. Šebek (Suchánek), 51. Curney (Natov), 51. Komárek (J. Bína), 56. Natov (Curney), 58. Tomašík (Natov) – 26. Hromada (Renčín), 30. T. Hanák (Bauman), 34. Ma. Boček (Renčín), 42. Obuškevič (Král), 46. Ja. Boček (Ma. Boček), 54. T. Hanák.

Tatran Střešovice – Sparta Praha 5:7 (1:2, 2:1, 2:4)
Branky: 19. Vítovec (Piskáček), 21. Šindelář (Langer), 34. Vítovec (Meliš), 49. Kreysa (Pánek), 53. Meliš (Havlas) – 4. Kolstrunk (M. Krbec), 15. Juha (Kareš), 39. Juha (Kareš), 50. Ujhelyi (Juha), 52. Zeman (M. Krbec), 55. M. Krbec, 60. Garčar (TS).

1. SC Vítkovice – FBC Ostrava 7:4 (2:1, 3:1, 2:2)
Branky: 1. Gattnar (Delong), 3. Besta (Šindler), 22. L. Hájek (Sladký), 31. Hubálek (Matejčík), 40. L. Hájek (Matejčík), 41. Delong (Šindler), 46. Besta (Šindler) – 10. Lipový (Herblich), 40. Jakubec (Šubert), 43. Jakubec (Gawrónski), 54. Eichner (Malajka).

FbŠ Bohemians – Florbal Chodov 5:9 (3:3, 2:3, 0:3)
Branky: 4. Šárka (Čihák), 17. Krebner (Šárka), 17. Kawulok (Tomčo), 23. Krebner (Šárka), 24. Šárka (Krebner) – 8. Eremiáš (J. Bauer), 12. Sýkora (M. Vávra), 13. Eremiáš (Majer), 22. Vošta (Řezáč), 23. Eremiáš (Majer), 32. J. Bauer (M. Vávra), 41. Sýkora (Ondrušek), 50. Majer (M. Vávra), 53. Majer.

Výsledky 2. zápasů čtvrtfinále Livesport Superligy:

Florbal Mladá Boleslav – Black Angels 9:5 (3:2, 3:1, 3:2)
Branky: 3. Tomašík (D. Šebek), 4. Curney (Natov), 14. D. Šebek (Tokoš), 25. Řehoř (Hemerka), 30. Tokoš (D. Šebek), 32. Curney (Natov), 49. Tomašík (Suchánek), 51. Natov (D. Šebek), 53. D. Šebek (Suchánek) – 8. Renčín (Ma. Boček), 10. Hromada (Renčín), 21. T. Hanák (R. Hanák), 42. Hněvkovský (Renčín), 44. Burian (T. Hanák). STAV SÉRIE: 2:0.

1. SC Vítkovice – FBC Ostrava 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
Branky: 2. Čonka-Skyba (Bräuer), 20. Gattnar (L. Hájek), 21. Delong (Besta), 35. L. Hájek (Matejčík), 37. Besta, 57. Bräuer. STAV SÉRIE: 2:0.

Tatran Střešovice – Sparta Praha 6:4 (1:0, 2:0, 3:4)
Branky: 8. Meliš, 27. Šindelář (Langer), 32. Meliš (Jak. Kolísko), 54. Piskáček (Havlas), 60. Langer (Meliš), 60. Brautferger (Langer) – 43. Marvánek (Garčar), 43. Juha (Zouzal), 49. Marvánek (Kareš), 54. Ujhelyi (Zouzal). STAV SÉRIE: 1:1.

FbŠ Bohemians – Florbal Chodov 8:5 (1:3, 2:1, 5:1)
Branky: 6. Vojtíšek (Šárka), 21. Šárka (Krebner), 23. Šárka (Vojtíšek), 43. Šárka (F. Forman), 46. Buršík (P. Šebek), 49. Šárka (Krebner), 56. Pěnička (F. Forman), 59. Buršík (Růžek) – 1. Eremiáš (Majer), 9. J. Koutný, 10. Majer (M. Vávra), 35. J. Bauer (M. Vávra), 59. J. Bauer (M. Podhráský). STAV SÉRIE: 1:1.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • LP napsal:

  Obě pražská derby vyrovnaná a mají náboj pro diváka. Sparta ukázala v prvním utkání perfektní přípravu a zkušenosti. Ale zatímco všem předvádí většinou první 2 lajny nějakou solidní hru, Chodov se může spíše spolehnout na druhou a třetí v čele s Majerem. Pokud ho nemají nějak dobře pojištěného ve smlouvě, tak by mohli mít smůlu, jestli tam nemá “dostatečně zapuštěné kořeny”. Ale jak opakovaně říkají ve svých podcastech, že ví jaký v něm mají “poklad”, tak to asi ve smlouvě zohlednili, protože nabídka odjinud zaručeně dorazí. Ostatní čtvrtfinálové dvojice bude asi jednoznačný výsledek i když Blaci podávají sympatický výkon a bratři Hanáci budou také asi “horké zboží” do další sezóny.

 • Black napsal:

  No hlavně obrana a golman funguji Bolce 😂😂😂😂😂11 golu ?? Zajimavy přiděl !!!

 • znalec napsal:

  Dve serie o nicem, dalsi dve bavi. Tipuji 4:2 pro Spartu a
  4:3 pro klokana. Jen nevite nekdo proc nehraje M. Koutny? Podle me prave tento faktor muze rozhodnout pro Jedlickuv ustav – nic ve zlem Bedlo!

  • LP napsal:

   Martin Koutný je prý zraněný a už si nezahraje v této sezóně. Nemyslím si, že by to měl být nejdůležitější faktor na hru Chodova, ale určitě bude chybět v kabině.

   • hudino napsal:

    V kabině, pokud je to „klasické“ zranění by chybět nemusel.. Už v průběhu roku byl rozsekaný, k tomu častější kolize s prací… Daleko větší oslabení je Pešat pro FBC, který ani do té kabiny nesmí.. První lajna, která mohla Vítkám konkurovat zatím skoro nulová.

Napsat komentář

*