Jakub Kolstrunk nasázel do sítě Bohemians tři góly. Foto: ACEMA Sparta Praha, Český florbal Jakub Kolstrunk nasázel do sítě Bohemians tři góly. Foto: ACEMA Sparta Praha, Český florbal
6. 4. 2021 Superliga (21) KOMENTÁŘŮ

Komplikace pro Spartu: Kolstrunk míří před disciplinárku, jeho faul se nelíbil delegátovi

 Sparťanská cesta čtvrtfinále s Tatranem se komplikuje. Sparta nevyužila první možnost postoupit do semifinále, když Tatranu podlehla 3:5, navíc může přijít o střelce Jakuba Kolstrunka. Ten totiž trefil kolenem do hlavy Martina Pánka, což se nelíbilo delegátovi zápasu Petrovi Černému.

Inkriminovaný moment se váže k času 31:07, ve kterém byli oba, tedy jak Kolstrunk, tak Martin Pánek, vyloučeni na dvě minuty. Problém nastává po odpískání Kolstrunkova zákorku, poté totiž cestou na lavičku Pánka přejde a lehce kolenem udeří.

Rozhodčí zápasu Jakub Furmánek s Vlastimilem Šolcem si vystačili s dvouminutovými tresty na obou stranách, delegát zápasu Petr Černý pak dal podnět disciplinární komisi. Kolstrunk tak má zastavenou činnost, jasno o jeho potrestání by mělo být do středy, kdy se v sérii odehraje šestý zápas.


Konflikt mezi Kolstrunkem a Pánkem začíná zhruba v čase -1:10:57


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • rozhodčí napsal:

  *mimo Kolstrunkův zákrok
  v poslední době jsme mohli zaznamenat poměrně větší množství ČK. Ale zaráží mě, že každá je pak víceméně rozporována a její platnost se řeší u komise. Jestli ČK2 a proč? Proč Poláková ČK3, pak se další trest odvolá atd..
  Neměli by si kluci s píšťalou osvěžit výklad pravidel?

  • Taky Petr napsal:

   U Polákové ČK3 od rozhodčích, automaticky absolvovaná stopka na příští zápas a komise upustila od dalšího potrestání, tady není co rozporovat.

   U Vávry chybný výklad rozhodčích, opravený ale rychle od zeleného stolu.

  • Hráči napsal:

   Jestli by si spíš někteří hráči neměli zchladit hlavy. Karty pro Formana, Polákovou i Marvánka byly naprosto v pořádku a zcela zbytečné. Vávra byl teda fatal. To se obhájit nedá 🙂

 • Ferda napsal:

  Zrzek to moc neustál…

 • CF napsal:

  Sparta to v hlavách moc nezvládá, chápu je to play off, ale oni vedou a měli by být ti co budou nahoře a místo toho předvádějí tohle, k tomu to zbytečný dohrání Marvanka 15 vteřin před koncem. Aby je to ještě nestalo celou sérii

  • Taky Petr napsal:

   Dohrání? Nejsme na hokeji (a i tam se mi to hnusí, za mých mladých let se takto nehrálo a lépe se na to koukalo). Tady šlo o zákeřnost bez snahy o hru, cílem bylo jen poslat protihráče ven, bez ohledu na následek. Marvánek by si taky zasloužil na pár zápasů do tepláků.

   Pokud jde o Kolstrunka, tak na to není logické vysvětlení. Ukázal absolutní nerespekt, přitom stačil půlkrok na kteroukoliv stranu.

   Projevy emocí musí mít své horní limity.

 • Gghsajgs napsal:

  Spíše mě baví inteligentní pan Kozák ve stejném záběru, kdy si nachvilku vypůjčil Pankovu hůl a udělá si z ní vyhybku na kolejích

  • Rovina napsal:

   Z toho je člověku na blití

  • Zlatonka napsal:

   Z videa je vidět, že ještě před Kozákem se hokejkou bavil jiný člen sparťanské tlupy. To skoro vypadá na filozofii celý tlupy. Maj to evidentně promakaný. God save the FLORBAL.

  • Bootham napsal:

   Asi střílela moc přesně, tak bylo třeba poupravit trošku mířidla 🤣

 • Petr napsal:

  Myslím, že by si měl zahrát zase nejdříve v září. Tohle pravděpodobně nikdo nechceme vidět ani v playoff a nemá to vůbec nic společného s tvrdou hrou, která má být kořením play off. Takovéto excesy by se měli tvrdě trestat. A to říkám jako člověk, který v této sérii spíše přeje Spartičce.

 • 123 napsal:

  Zákrok koleno na hlavu v kleče není povoleno ani v MMA. Pokud toto nebude tvrdě trestáno, pravděpodobně se už může vše.

 • trener napsal:

  Kolstrunkovi chybí mezi ušima podstatná část toho čemu se říká mozek, emoce sice pracují, ale on s naprostým klidem a cíleně přejel protihráče a naprosto jej ignoroval … žádné vzrušení, hádka, vybuzené reakce, strkačka – prostě nic, s pokrovou tváři se po soupeři prošel. doufám, že tato banda ze sparty nakonec semíčko neuhraje, ztratili veškeré sympatie, evidentně se rovněž celý management rozhodnul pro postup za každou cenu…

 • K3 napsal:

  Kolstrunk dejme tomu v zápalu boje, unfér dohrávka, oplácení za křivdu v souboji. Řešit to zpětně podle videa je nesmysl, to by se pak zápasy dohrávaly ještě týden všechny.

  Ale co ten Kozák? To je čiré zmrdství a ubohost, takhle se chová Sparťan, příslušník tlupy? To není Sparťan, to je sráč!

 • Tom napsal:

  Podívejte se na ligu ve Finsku, co tam řešila disciplinárka každé kolo (sociální sítě toho byla plná) a to je úplně jiná písnička. Tohle jen takový mazleníčko. Kolstrunk udělal blbost, že šel přes Pánka.

  Ať jsem v téhle sérii spíše na straně Tatranu, není tam od Kolstrunka žádná intenzita nebo úder kolenem, ale setrvačností a zvedáním Pánka to vypadá trochu hůř. Nedějme z toho kovbojku. Kulturu florbalu to určitě nepoškozuje, narozdíl od simulování Pánka, které je evidentní.

  • Taky Petr napsal:

   Simulování Pánka? To myslíte opravdu vážně? On jde zádama přes mantinel a když se z toho na čtyřech začíná zvedat zády k hřišti, tak se po něm naprosto nesmyslně projde Kolstrunk. Pánek měl štěstí, že se při pádu nezranil, a Kolstruk, že Pánek tu hlavu nezvedl trochu prudčeji.
   A kovbojka se z toho nedělá, Kolstrunka disciplinárka nějak ocení a hrát se bude dál, s ním i bez něj. To už je horší případ Marvánka, protože u něj to není první případ agresivity. Když poslali Bedlu v rámci disciplinárního trestu k psychologovi kvůli zvládání emocí, tak proč by se to nemohlo týkat i hráčů.

 • Hans napsal:

  Zajímavé, že tohle se řeší – a to Kolstrunka neobhajuju, udělal blbost a asi dostane flastr – ale „ukradená“ hokejka ze 3. zápasu, kdy Havlas přímo ovlivnil zápas a zajistil Tatranu „férovou“ výhru, tady prošuměla a dokonce to v jednom článku označili za „šikovnost“, která k play-off patří.

  • Bob napsal:

   Kolstrunk udělal hloupost, což je fakt a nějaký flastr zřejmě dostane, ale teď jsem na Bizáru viděl i Melišovo seknutí do obličeje Křenka. Tohle je podle mého názoru mnohem nebezpečnější, navíc podle videa to vypadá, že Meliš moc dobře věděl, co dělá. Pokud by ho trefil do oka, mohl mít Křenek vážné následky.

  • Ghghajs napsal:

   Co se týče Havlase, tam bohužel není co řešit. Gól platit neměl, rozhodčí to neviděl. Takových situaci je spousta, ale nic pro disciplinarku.

   Co se týče seknutí do obličeje, to průšvih je, proč nepřišel podnět od Sparty podnět nevím. Možná kvůli Zemanově poznámce o ciganech směrem k Šindelářovi?

   • Mac napsal:

    To je fakt série, ze které by neměl postoupit ani jeden. Docela play-off bez respektu. Tatran zákroky mimo hru + Havlasovo „rozhodnutí“ druhého matche, Sparta labilové Marvánek s Kolstrunkem, Kozákova výhybka a k tomu Zemanova totálně zbytečné rozhodnutí zápas (o jeho poznámce o cigánech nevím, ale v téhle sérii je možné vše).

    Sedmý zápas by si mohli rozdat spíše v oktagónu.

Napsat komentář

*