Židenice sehrály s Tatranem třetí vyrovnanou partii. Foto: Flickr Florbal Židenice
17. 4. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Mečboly pro favority! Také třetí partie jdou na konto elitních týmů, Židenice opět vzdorovaly

Play off Extraligy žen se zatím odehrává podle zřejmé šablony: ve třech dvojicích jsou karty rozdány jasně, mezi Tatranem Střešovice a Židenicemi se pak tvrdě bojuje. Platilo to také dnes, když si Vítkovice, Chodov a FBC Ostrava připsaly vysoké výhry, kdežto Tatran zvítězil v Brně 2:0.

Nejvyrovnanější partie se opět hrála mezi Tatranem a Židenicemi, což platilo už v Praze a přeneslo se to také do Brna. V celém zápase padly pouze dvě branky, obě do sítě domácího týmu, ve druhé třetině se trefily Želížková s Kopeckou. Osmnáct zákroků si k čistému kontu zapsala Eliška Drbalová.

Druhou brankářkou, která zapsala čisté konto, je vítkovická Lenka Kubíčková. Její tým porazil Olomouc 9:0 a Kubíčková si připsala první čisté konto při prvním startu v play off za Vítkovice po obnovené premiéře v jejich dresu, přičemž poslední dva ročníky odchytala právě v Olomouci. Určitou komplikací pro Ostravanky pak může být zranění Elišky Plankové, pro kterou sobotní zápas skončil po dvou minutách.

Pozoruhodný comeback se na chvíli povedl v prvním domácím utkání florbalistkám Panthers. Ty prohrávaly už 0:3, třemi brankami v řadě se jim ale ve 42. minutě povedlo srovnat. V posledních dvanácti minutách ale Pražanky pětkrát inkasovaly a odešly poraženy poměrem 3:8.

Poražené týmy v sobotních zápasech obecně příliš branek nevstřelily. Bohemians měly střelecký půst 51 minut, až poté se prosadila Vaníčková. Korigovala tím skóre 0:6, celý zápas nakonec Chodov získal výsledkem 8:1. Tři body si připsala obránkyně Keprtová.

Sobotní výsledky 3. čtvrtfinálových zápasů:

FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:9
branky: 15. Dominika Buczek, 16. Michaela Šponiarová, 36. Lina Hägg, 42. Michaela Kubečková, 45. Lenka Lenčéšová, 49. Sára Seevaldová, 51. Michaela Kubečková, 56. Lina Hägg, 56. Dominika Buczek; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Martina Franková 39 – Lenka Kubíčková 18; po třetinách: 0:2, 0:1, 0:6;

FbŠ Bohemians – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:8
branky: 51. Gabriela Vaníčková – 4. Kristýna Lechnerová, 12. Vanessa Rebecca Keprtová, 25. Daniela Frantíková, 28. Vanessa Rebecca Keprtová, 35. Eliška Poláková, 51. Tereza Hanzlíková, 58. Eliška Poláková, 60. Adriana Hýsková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Karolína Červová 24 – Jana Christianová 19; po třetinách: 0:2, 0:3, 1:3;

Panthers Praha – FBC ČPP OSTRAVA 3:8
branky: 26. Veronika Zittová, 33. Veronika Zittová, 42. Anežka Slaná – 13. Paulína Hudáková, 23. Pavlína Bačová, 24. Veronika Káčová, 49. Denisa Kotzurová, 50. Michaela Mlejnková, 54. Pavlína Bačová, 58. Denisa Kotzurová, 60. Veronika Káčová; rozhodčí: Jiří Kropáček – Tomáš Novák; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 24 – Veronika Tomšová 15; po třetinách: 0:1, 2:2, 1:5;

K1 Florbal Židenice – Tatran Střešovice 0:2
branky: 25. Lucie Želízková, 34. Veronika Kopecká; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Lenka Remešová 30 – Eliška Drbalová 18; po třetinách: 0:0, 0:2, 0:0;