Chodov a Vítkovice vedou v semifinálových sériích 1:0. Foto: Flickr Florbal Chodov
8. 5. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice a Chodov jdou do vedení, první semifinále se rozhodovala vždy ve druhé třetině

Po prvních zápasech se v semifinálových sériích Extraligy žen ujali vedení papíroví favorité z Vítkovic a Chodova. Oběma vítězným týmům se povedlo utkání na svou stranu získat vždy ve druhé třetině zápasu. Vítkovice tak nakonec porazily FBC Ostrava 9:4, Chodov vyhrál nad Tatranem poměrem 4:1.

Jako první se se semifinálová opona zvedla nad ostravským soubojem mezi Vítkovicemi a FBC. Ten byl vyrovnaný do stavu 4:4, jenže pro FBC je letos kritická pasáž okolo poloviny základní hrací doby. Třetí zápas v sezoně přinesl třetí podobnou zápletku, když se hrála relativně vyrovnaná partie až do stavu 4:4, jenže poté následovaly v rychlém sledu dva zásahy Seevaldové a branka Hägg, tudíž Vítkovice rázem vedly 7:4.

Tento děj byl logickým vyústěním jejich zlepšené obranné činnosti, přičemž FBC mělo naopak s vlastní obrannou činností problémy. Vítkovice pak ve třetí části nepřipustily komplikace a po dalších dvou zásazích zvítězily vysoko 9:4.

Ve druhé třetině rozhodl o svém vítězství také Chodov. Ten po první dvacetiminutovce prohrával s Tatranem 0:1, když se přesně po devíti minutách hry prosadila Faltusová, avšak ve tvrdém zápase už Tatran další branku nepřidal.

Naopak Chodov rozjel ve druhé třetině brankostroj, který čítal čtyři přesné zásahy. Nejprve ve 22. minutě srovnala Belicová, v průběhu 30. až 32. minuty se pak Chodovu povedlo třikrát skórovat díky Havlíčkové, Hýskové a Vachovcové.

Ve třetí třetině pak Chodov, stejně jako Vítkovice, potvrdil vítězství přesnými zásahy: skórovaly Hanzlíková s Jůzovou. Za Tatran upravila na konečných 6:2 pro Chodov Prontekerová ve vlastním oslabení.

Obě semifinálové série pokračují v neděli, nejprve se ve 14:00 představí Chodov s Tatranem, o dvě hodiny později začne ostravské derby.

Přehled výsledků 1. semifinálových zápasů

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP OSTRAVA 9:4

branky: 3. Vendula Maroszová, 7. Michaela Šponiarová, 21. Lina Hägg, 25. Michaela Kubečková, 30. Lina Hägg, 31. Sára Seevaldová, 33. Sára Seevaldová, 53. Zuzana Halfarová, 55. Vendula Maroszová – 5. Michaela Mlejnková, 15. Terezie Šešulková, 25. Pavlína Bačová, 28. Michaela Mlejnková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 14 – Veronika Tomšová 34; po třetinách: 2:2, 5:2, 2:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Tatran Střešovice 6:2

branky: 22. Kristína Belicová, 30. Marie Havlíčková, 32. Adriana Hýsková, 32. Ivana Vachovcová, 50. Tereza Hanzlíková, 53. Adéla Jůzová – 10. Lenka Faltusová, 59. Markéta Prontekerová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; zásahy brankářů: Jana Christianová 21 – Eliška Drbalová 26; po třetinách: 0:1, 4:0, 2:1;