Veronika Zittová (vlevo) s Nelou Havlíkovou míří do Švýcarska. Foto: Panthers Praha
19. 5. 2021 Ženský florbal - Zahraničí (3) KOMENTÁŘŮ

Opory Panthers do Švýcarska. Zittová posílí poražené finalistky, Havlíková se vrací do Burgdorfu

 Florbalistky Panthers Praha se po své nejlepší extraligové sezoně budou muset vyrovnat s odchodem minimálně dvou opor. Do Švýcarska totiž zamířila dvojice Veronika Zittová – Nela Havlíková. Útočnice Zittová se stala posilou poražených finalistek ze Zollbrücku, Havlíková se vrací do Burgdorfu.

Veronika Zittová, účastnice mistrovství světa žen 2017 na Slovensku, se vydává na své první zahraniční angažmá. Míří do Zollbrücku, který ve skončené sezoně postoupil až do Superfinále, kde podlehl Klotenu-Dieltlikonu Jets. V kádru byly také české reprezentantky Lucie Řezáčová s Nikol Pekárkovou. Zittová opustí Panthers s bilancí 92 zápasů = 145 bodů, za 81 branek a 46 asistencí.

Nela Havlíková bude po třech letech opět hrát za Wizards Bern Burgdorf. Ten skončil v minulé sezoně švýcarské NLA na pátém místě v základní části, ve čtvrtfinále porazil Zug, v semifinále pak podlehl právě Zollbrücku 0:3 na utkání.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Karl napsal:

  Docela to hovoří o mizérii švýcarské ligy, když tým z popředí tabulky bere jako největší posily holky z českého průměru a hůře. Samozřejmě rozumím i těm holkám, v ČR by je top týmy nechtěly.

  • kukis napsal:

   Co to meleš? Jakej pruměr a hůře? Top týmy? Holky jsou oporou týmu a určitě patří mezi kvalitu. Top týmy,proboha kolik jich je? Vím snad jen o jednom a to jsou Vítkovice.

   • Karl napsal:

    Když vezmu první čtyřku Vítkovice, Tatran, Chodov, FBC, tak myslím, že by nikdo z nich tyhle hráčky nechtěl.

Napsat komentář

*