Karolína Sigmundová v souboji se Zuzannou Krzywak. Foto: Flickr Florbal Vítkovice
28. 5. 2021 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Chci se naučit nové věci. Juniorská reprezentantka Karolína Sigmundová je posilou FBC Ostrava

 Florbalistky FBC Ostrava hlásí první posilou na novou sezonu. Je jí útočnice Karolína Sigmundová, která se do FBC přesouvá z Olomouce. Osmnáctiletá florbalistka má za sebou první sezonu v Extralize žen, v FBC již v minulosti hrála za juniorky.

Ve své první sezoně nastoupila celkem do dvaadvaceti extraligových zápasů, ve kterých zapsala celkem 13 bodů a pomohla Olomouci po šesti letech do play off. Další zápasy na Hané nepřidá a míří do řad FBC Ostrava, kde působila již v minulých sezonách v juniorském týmu.

Podle svých vlastních slov se chce naučit nové věci. „Chtěla jsem zkusit změnu, více trénovat a naučit se nové věci. Dostala jsem nabídku od Ostravy, která mi k tomu může pomoci, a tak jsem se rozhodla jí využít,“ uvedla Sigmundová na facebookovém profilu FBC.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Tom napsal:

  Však všechny mladé z Olomouce jdou do FBC a Olomouc s ligou končí ne?

 • Don pepa napsal:

  Neříkali jak budou budovat na svých?Místo toho loni juniorky z Vítkovic, teď z Olomouce a ty vlastní do hry prakticky nepustí nebo jen epizodně (Šešulková, Kostková, Schindlerová atd.).

  • FBC napsal:

   To bude v pohodě, dejte mokrý hadr na hlavu. Z Vítkovic pravidelně hrála jen Hurníková jako 02. Šešulková naopak hrála dost. Zbytek jsou 03. Teď přibudou 04 Středulová, Bínová, Nieczyková, Pitáková, Blažková. Ale asi není zdravý cíl stavět ženy na juniorkách, ale naopak juniorky postupně chystat pro kariéru v dospělém florbalu, ne?

   Jo a Sigmundová s FBC spolupracuje už přes 3 sezóny (střídavky, společné tréninky atd.).

 • Woow napsal:

  Takže když někdo spolupracuje jakože chodí na tréninky tak už je odchovanec? To už je jak ve Vítkách, kde když jde někdo na výběry tak už je asi taky pomalu napůl jejich. Jinak souhlas že Šešul své šance celkem dostávala, na druhou stranu pokud vím, Schindlerová taky není 100% FBC, ale ok.

Napsat komentář

*