Jiří Curney pět minut před koncem vsítil vítěznou trefu superfinále 2021. Foto: Martin Flousek, Český florbal Jiří Curney pět minut před koncem vsítil vítěznou trefu superfinále 2021. Foto: Martin Flousek, Český florbal
12. 6. 2021 Superliga (29) KOMENTÁŘŮ

Curney vítěznou trefou zařídil Boleslavi titul: Cítím štěstí a radost! Dvě třetiny jsme ale nehráli dobře

 Přes padesát minut se nemohl prosadit. Jeho chvíle přišla až v přesilovce na konci utkání. A opět se jednalo o notoricky známou spolupráci s parťákem Janem Natov. Ten poslal přihrávku na zadní tyč, kde byl Jiří Curney připraven a zasunul míček do sítě. Jeho gól se později ukázal jako vítězný, Boleslav ovládla superfinále 2021 6:3 a přidává druhý titul do klubové vitríny.

„Cítím štěstí a radost. I vzhledem k průběhu, který pro nás nebyl dobrý. Nakonec jsme to zvládli a můžeme slavit,“ sypal ze sebe slova autor vítězné branky a držitel mnoha rekordů českého florbalu Jiří Curney. Nutno však dodat, že se Vítkovičtí hodně zlobili na rozhodčí, protože boleslavský špílmachr stál ve chvíli, kdy skóroval, v brankovišti.

Boleslav popáté za sebou ovládla základní část a byla pasována do role velkého favorita na celkové vítězství. „Já jsem to tak nebral. Viděl jsem to padesát na padesát. Vítkovice mají výborný mančaft. My jsme chtěli vyhrát hlavně sami pro sebe a ne z toho důvodu, že nás někdo pasoval do určité role,“ přiznal Curney.

V zápase se střelecky prosadili jak Milan Tomašík, tak Jiří Curney. Foto: Martin Flousek, Český florbal

V zápase se střelecky prosadili jak Milan Tomašík, tak Jiří Curney. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Klíčový okamžik střetnutí s Vítkovicemi přišel v 53. minutě. Rozhodčí vyloučili Lukáše Hájka za blokování hokejky a následovala přesilovka Mladé Boleslavi. Na tu je letos velký spoleh. A i tentokrát se speciální komando Středočechů radovalo z trefy. „Řekli jsme si, že to na mě Naty může takhle házet. Prakticky mi trefil čepel, skvělá přihrávka,“ pochválil Curney Jana Natova za perfektní pas.

Po dlouhé pauze, která po semifinálových sériích následovala, se boleslavský stroj rozjížděl pomalu. „Dvě třetiny jsme nehráli dobře a musím přiznat, že jsme nebyli lepší. Ale ve třetí třetině se to zvedlo,“ ohlédl se za průběhem superfinále.

Na Podvinný mlýn už mohla dorazit také část fanoušků. Velká vzpruha po letošní koronavirem poznamenané sezoně. „Celý rok jsme odehráli bez fanoušků, takže bylo super, že nějací mohli přijít. Je skvělé, že se svět vrací do normálu a jen tak dál,“ uzavřel svou výpověď.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Jirka napsal:

  Pry „patrne“ stal v brankovisti… Houby s octem PATRNE! Z opakovacek na ČT4-sport bylo jasne a nesporne, ze stal obema nohama jednoznacne v brankovisti, a to min. polovinou kazdeho z chodidel. Troufam si trdit, ze tato fatalni chyba sudiho u branky vyrazne ovlivnila zapas !!!

  • expert z diskuzí na vše napsal:

   Hlavně o tom, že tam stojí moc dobře věděl. Když se člověk pozorně koukne, po vstřelení gólu se koukne na rozhodčího, jestli opravdu platí. Kdyby ,jak tvrdil o tom nevěděl, že tam stál nebude koukat ,jako jestli fakt platí.

   • trener napsal:

    myslím si naprosto to samé, kontroloval situaci a moc dobře si byl vědom toho , kde stál …

    • flrbl napsal:

     Jirko, možná by stálo za to znát význam slova „patrně“. Vychází od slova „patrné“, jakože bylo patrné, že tam stál, čili tam patrně stál.

 • ThomasM napsal:

  První věta není celá… „Cítím štěstí a radost, že rozhodčí neviděl moje hraní v malém brankovišti“

 • Pavel napsal:

  Karas je velmi dobrý hráč, přeji mu úspěch. Bolka si za šla za vítězstvím celou sezónu. Pěkný dramatický zápas, oba týmy vynikající výkon, bohužel s velkou kaňkou na závěr. Video by bylo na místě a špatná není ani výzva jako v hokeji, berme si z ostatních sportů to nejlepší

 • Tom napsal:

  No, dvě třetiny jste hráli houby a ve třetí trošku lepší výkon, pak už rozhodčí.

 • trener napsal:

  Gustave, ne „patrně stál“, on tam skutečně stál a to oběma nohama a v čase, kdy dal branku !!! žádné jiné spekulace nejsou možné, televizní záznam byl průkazný a jasný, žádné pochybnosti, tak laskavě nemotej a chovej se jako nezávislý novinář a ne jako d…a ! stejné platí o hraní do hokejky a ruky, patrně zde neplatí a pan Zahálka to pojmenoval jasně a pregnantně – byli zaříznuti jako podsvinčata

 • trener napsal:

  patrně čechám vadí hegemonie a naprostá dominance vítek v ženách a mužích, představa dalšího double byla už za hranici stravitelnosti a tak se stalo to, na co většina z nás koukala s otevřenou hubou a nevěřila tomu co se děje…pacákovým zvolením do vv to začalo

  • Taky Petr napsal:

   Konspirace, to je teď populární. Nedělej ze sebe hlupáka. Hloupá souhra náhod a absence videa, nic jiného. Kdyby se to několikrát neopakovalo v TV, tak se to ani postřehnout nedalo, kromě sekání před 5. gólem. Prostě to chce video.

   • Komik napsal:

    Nebuďte komik. Brankoviště Vítkovice reklamovaly, tak to asi někdo viděl a i Curney se díval po rozhodčím jestli mu to uzná. O sekání se bavit nemá cenu. Ruku hned zvedlo ruce několik hráčů na ploše co to jasně viděli a to jak při power play Vítkovic hrálo šest hráčů Boleslavi a řvala to tam po rozhodčích půlka haly seani nemá cenu bavit.

    • Taky Petr napsal:

     To, že to vidí hráči na hřišti, na lavičce nebo diváci v hledišti je jedna věc, druhá je, zda to viděli rozhodčí. Na rozhodčí se běžně pořvává, aby uznali, neuznali, vyloučili atd. a oni se od toho musí oprostit.
     Nahrávka Natova na 4. gól byla velmi rychlá, Curneyho zakončení také. Jedinou známku možného postavení v brankovišti, bylo to, že byl hodně blízko Součkovi. Rozhodčí to neviděli přesně, museli rozhodnout a nemohli to udělat podle TV panelu na stěně. Curney si možná něčeho vědom byl nebo tušil, a proto koukal po rozhodčích. Sekání před 5. gólem bylo jasné, to byla jednoznačná chyba rozhodčích. Ruka Tomašíka byla v TV zřejmá jen z některých pohledů, byl tam rovnoběžný souběh ruky a hole a z předního pohledu to bylo běžným okem nerozlišitelné. O hře ve větším počtu hráčů Boleslavi jsem slyšel, ale opět, když to rozhodčí nevidí…
     Za mne to byla velmi nešťastná souhra náhod, bohužel negativně pro jeden tým, úmysl bych za tím nehledal. Prostě to chce video.

     Když už jsme u těch kolapsů rozhodčích, tak bych zde vzpomenul v ženském zápase tu vítkovickou hůl v chodovském obličeji s krvavým zraněním. Dle pravidel bez diskuze 5 minut. Odpískáno to bylo jen jako standardka, dokonce ani na 2 minuty, Vítkovice srovnaly a následně vyhrály. A dle reakce v diskuzi i v tomto zápase byly situace vyžadující posouzení videem.

     Florbal stále nepoužívá video a přitom je to nejrychlejší kolektivní sport. Když pomineme u rozhodčích špatný výklad pravidel nebo zjevné osobní chyby, tak je spousta situací, které prostě nemohou postřehnout, a tedy objektivně vyhodnotit.

     • ThomasM napsal:

      Bez diskuze píšete blábol. Pusťte si záznam na ČT, krev jsme tam musel viděl opravdu, ale opravdu jen Vy… Takže možná 2 minuty, 5 ani náhodou…

     • Dan napsal:

      Dokážu souhlasit, že dvě z těch pouze měli vidět (ale mohlo to být těžké), ale od toho aby viděli tam prostě jsou a dvě vidět zcela jasně museli. A např. u té ruky se natvrdo mohli zeptat a už se tak i mnohokrát stalo, hele…hrál si rukou nebo ne? Řekl-li by ne, má na to právo a rozhodčí by měl klid, než vehementně nepřipouštět nic. Jinak ale SF, jelikož tam je vždy TV a nejsou to žádné výdaje navíc,by úplně v klidu mělo mít trenérskou výzvu na celou situaci od posledního přerušení do padnutí branky. Spíš než že se to nepovedlo rozhodčím, my těžce vadí alibismus Českého florbalu a co předvádí. Hráči a týmy to břemeno nesou, když hrají blbě, vesměs si to nakonec musí i veřejně přiznat, vyžrat a prostě se k tomu postavit. Unie jen řekla, že nemá patřičnou komisi….to je solidní blbost.

     • Jirka napsal:

      Thomasi, prectete si pravidla. Zasah hole nad uroven ramen = autoamticky vyssi trest (5′)!!!

  • A čeho? napsal:

   A trenér čeho? Vítkovic? Jak jinak 🙂

  • PJ napsal:

   Hegemonie Vítkovic vadí natolik, že ženám rozhodčí významně pomohli dotáhnout s Chodovem. Prostě ženám to vítězství dali, mužům sebrali. Stává se. Příště to bude třeba naopak.

   • ThomasM napsal:

    Tak za jedno pochybení by muži byli asi byli vděčni a můžete s ním ještě něco udělat, se čtyřmi už nemáte šanci…

 • Lucifer napsal:

  Rozhodčí to schválně určitě neudělali. Jsou jen za svým zenitem, nevidí, nestíhají a to již několik let. Je třeba udělat místo mladším. 🤷‍♂️

 • Taky rozhodčí napsal:

  U branky Karase stál na druhé straně brány což je pro rozhodčího logické, přece nebude stát tam kde stojí střelec, ze své pozice to to tak ale bohužel vidět nemohl. Ta ruka u posledního gólů byla tak v rychlosti, že kdyby to 10x nedali v TV, tak o tom tady nikdo ani nevíte. Tohle není zastávání ale fakta.

  • Michal napsal:

   V hale jsem byl, 15 řada. Brankoviště možná okecáme, ikdyž od toho tam rozhodčí je. Tu ruku ale prosím vás nezakecávejte. Vidět byla i z té patnácté řady úplně jasně, stejně jako hraní Bolky v šesti dicela dlouho.

   • Taky Petr napsal:

    15. řada není povrch palubovky. Z hlediště je toho vidět mnohem víc. Takže to nelze objektivně porovnávat.

  • Lucifer napsal:

   Ano, nemusel to vidět, ale proč? Vy by jste stál tak daleko od hry? Přesilovka, útočící v převaze. 🤷‍♂️ Já říkám, že na to nemají cit. Není to poprvé, kdy měli slabší chvilku, ale většinou u toho není TV.

 • Ferda napsal:

  Brankoviště sudí při svém postavení vidět nemohl a tenhle gól můžeme ještě chápat. Suchošovo vyseknutí míčku i s holí už sudí měl vidět, Tomašíkova ruka jakbysmet, o hře v šesti se také bavit nemusíme. Suma sumárum 4 fatály, které rozhodčí neudělali záměrně, smolně proti jednomu týmu. Bohužel nejsou žádné páky a následky žádné nebudou. Přál jsem to Vítkám, ale ze všech konspiračních teorií v komentářích je mi blivno. 🙂 Sportovně gratuluji MB, děláte to dobře a mějte radost, i když je to se škraloupem. Věřím v čistý sport.

 • Lucifer napsal:

  Stále je slyšet, že je to jen hra, kdybychom děti měli véstk radosti ze hry, ne k výsledkům a poté jim ukážeme, že fair play vlastně neexistuje. Vše je podřízeno vítězství a vlastně hrajeme jen to, co nám rozhodčí dovolí.

 • Jirka napsal:

  Jsem rad, ze v iDNES vysli necenzurovane clanky: rozhovor s Brusem a informace o vyhruzkach vedeni Ceske florbalove mafie! Deje se to leta. CFbU se zbavovala nepohodlnych osob, napriklad kdyz se na valne hromade sekretar za Plzensky kraj dozadoval podrobnosti ohledne vydaju Unie. Tak ho odstavili. Podobne napalnovali konec ruznych jedincu i klubů. Ted tedy vyhrozuji Vitkovicim. – Vzpominam, jak Suman na Valne hromade prosazoval superfinale. Po letech musim souhlasit s bratry Vaculiky i s Brusem, ze Unie se na SF futruje a kluby ostrouhají. Souhlasim s Brusem, ze serie na 4 vitezne zapasy rozmenlni chyby rozhodcich.

Napsat komentář

*