Kádr Startu98 prochází proměnou. Foto: Flickr Start98 Kunratice
23. 7. 2021 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Start sází na posily z Chodova a 1. ligy žen, Karolínu Šatalíkovou doplní na lavičce Hofmanová se Špačkovou

 Po změnách v kádru žen Chodova je jasno také o změnách v partnerském týmu Startu98. Ten opouští sedmička dosavadních hráček, hned šest ale přichází. Kromě již oznámených posil z Chodova se Start domluvil také na spolupráci s trojicí z 1. ligy žen, včetně bývalé slovenské juniorské reprezentantky Emmy Šlopkové. Realizační tým pak rozšíří Eliška Hofmanová, Lucie Špačková a Christian Morcillo Gallardo.

Do druhé sezony pod hlavičkou Startu98 povede Tigers nový realizační tým, ve kterém Karolínu Šatalíkovou a Jiřího Petra doplní jako rovnocenná trenérka Eliška Hofmanová, vedoucí družstva bude brankářka týmu Lucie Špačková a o kondiční připravenost se bude starat Christian Morcillo Gallardo.

Změny okomentoval sportovní manažer Floorball Group Ondřej Neuman. „Realizační tým je doplněn tak, aby se v klubových strukturách mohla Eliška i Karol souběžně věnovat činnosti šéftrenérek ženských složek a současně měly plnohodnotné vzájemné zastoupení i u elitního týmu žen. Karol se současně ujme také vedení týmu juniorek Start98 Kunratice. Příchod Christiana jako full-time kondičního speciality pro ženské složky našich partnerských klubů je pro nás nutný a velký krok kupředu a věřím, že posune celou koncepci zase o krok dále,“ řekl v tiskové zprávě.

Do následující sezony nenastoupí v dresu Startu98 sedm hráček z loňského kádru: Kateřina Fousová, Petra Šebestová, Petra Němcová, Barbora Knotková, Adéla Kubíková, Gabriela Hartmanová a Klára Zelinková. První jmenovaná jedná o angažmá v Bohemians, Klára Zelinková pak již zamířila zpět do týmu Texas Longhorns, v brzké době pak plánuje studium v Německu.

Podle Karolíny Šatalíkové jsou změny nutné. „V prvním roce omlazení a nové klubové identity se nám několik tipů nepodařilo a některé hráčky nepotvrdily naše představy a očekávání. Naopak se podařilo stabilizovat jádro týmu na kterém nyní stavíme zase zkušenější, a ještě výrazně kvalitnější tým, a z toho máme velkou radost,“ pochvaluje si.

V kolonce posil svítí tři jména z Chodova, která byla oznámena v průběhu tohoto týdne: Hana Chaloupková, Monika Škorpová a Eliška Poláková. Pokračovat bude spolupráce Startu98 se slovenskou bývalou juniorskou reprezentantkou Emmou Šlopkovou a Annou Kutnarovou. Další posilou je pak Natálie Jirková ze Sparty, která již ženskou nejvyšší soutěž okusila v Liberci.

V přípravě dostane možnost probít se do kádru také sedm dalších mladých hráček.

Podle Ondřeje Neumana pokračuje spolupráce se Startem98 podle plánu. „Posilování kádru v duchu nové filozofie se po 2 letech již výrazně daří a mění se způsob, kterým s hráčkami pracujeme a jak nad tvorbou týmů přemýšlíme. Aktuálně do kádru přichází hráčky se silnými vazbami na společné hodnoty a znalost prostředí Jihoměstského florbalu,“ řekl.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Ferda napsal:

    “ šéftrenérek ženských složek a současně měli plnohodnotné “ Tady si opravte hrubku prosím 🙂

Napsat komentář

*