Nikola Liberdová rozhodla finále Czech Open hatrickem. Foto: Flickr Floorball in Prague
9. 8. 2021 Ženský florbal (0) KOMENTÁŘŮ

Střelkyně Liberdová: Když tomu dám úplně všechno, tak věřím, že v sestavě budu, říká

 Florbalistky Vítkovic obhájily prvenství v ženské elitní kategorii na Czech Open, když ve finále porazily Tatran Střešovice poměrem 7:4. Hattrickem k tomu přispěla odchovankyně třineckého florbalu Nikola Liberdová. Devatenáctiletá útočnice věří, že v následující sezoně by mohla dostat velkou příležitost.

Hráčky Vítkovic se po vítězném finále seběhly do vítězného kruhu a zisk zlata oslavily vítězným poskokem. Hattrickem k tomu ve finále přispěla mladá útočnice Nikola Liberdová. „Je to skvělý pocit, pomoct takovým způsobem svému týmu, pomohla jsem snad nejvíce, co jsem mohla,“ usmívala se.

Czech Open vnímá jako kvalitní přípravu na nadcházející sezonu. „Turnaj jsme si užily maximálně, ačkoliv jsme měly nějaké slabší chvilky. Myslím si, že nám turnaj pomohl jako celému týmu a v sezoně to bude dobré,“ plánuje.

Sama by mohla dostat pořádnou porci času, vždyť Vítkovicím odešly takové persony jako Michaela Šponiarová nebo Lina Hägg. „Prostor v útoku je určitě, myslím si, že pokud budu makat a dám tomu úplně všechno, tak doufám, že se dostanu do základní sestavy a budu pro tým přínosem,“ dobře ví, že šanci nedostane zadarmo.

Odchovankyně třineckého florbalu v minulých dvou sezonách nasbírala pouze jednotky extraligových startů, do především v útoku nahuštěné sestavy se dostávala těžko.

Vždyť i taková polská reprezentantka Zuzanna Krzywak měla období, kdy se do prvních tří útočných formací nedostala. „Věřila jsem tomu, je pravda, že jsem se snažila už dříve, ale cítím, že šance tam je a využiji ji,“ posílá na dálku vzkaz trenérům.

Liberdové pomohly také spoluhráčky, se kterými nastupovala. „S těmi hráčkami, se kterými jsem hrála, tak ty pro mě byly ty nejlepší možné, jsem moc ráda, že s nimi můžu hrát. Myslím si, že jsem měla i dobrou poziční hru, stála jsem, kde jsem měla, takže přišly šance a ty se povedlo proměnit, spadly tam,“ popsala své úspěchy.

Věřila, že se dočká také pochvaly od trenérů. „Zatím žádné hodnocení nemáme, ale myslím si, že nás pochválí a bude to dobré,“ predikovala.

Podobně jako Ondřeji Němečkovi, také Liberdové chybělo koření v podobě zahraniční účasti. „Letos to bylo takové, jaké to bylo, doufám, že soupeři ze zahraničí už na turnaji příští rok budou,“ uzavřela Nikola Liberdová.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*