Adamu Delongovi se dařilo jak proti Polsku, tak hlavně proti Švýcarsku. Foto: Český florbal Adamu Delongovi se dařilo jak proti Polsku, tak hlavně proti Švýcarsku. Foto: Český florbal
3. 9. 2021 Reprezentace - Muži (1) KOMENTÁŘŮ

Delong setnul Švýcary hattrickem a Češi mají na Polish Open dvě výhry!

Jedna z posledních příprav na prosincové mistrovství světa v Helsinkách zatím českému národnímu týmu vychází na výbornou. Po vysoké výhře nad Polskem dokázali svěřenci kouče Kettunena zdolat také Švýcarsko. Třemi góly k cennému triumfu přispěl ostrostřelec Vítkovic Adam Delong.

Češi se v Katovicích po dlouhé době utkali s někým z top čtyřky. Švýcaři měli dobrý vstup do utkání a v šesté minutě vedli 2:0. Ještě do přestávky však stihli čeští florbalisté srovnat. Dvakrát se prosadil delong, jednou Besta a jednou Marek Beneš.

Prostřední dvacetiminutovka patřila Čechům, a když se ve 34. minutě prosadil v oslabení bek Jiří Bauer, bylo to už 7:3 pro výběr finského trenéra. Jenže Švýcaři se nevzdali a třemi góly dokázali závěr zdramatizovat. Definitivní klid vnesl do českého týmu třetí zásah Adama Delonga. Česká reprezentace vyhrála nad Švýcarskem 8:6.

Den předtím si Ondrušek a spol. zastříleli proti Polsku a dohromady nasázeli domácímu soupeři 15 branek. I v úvodním duelu turnaje se dařilo Delongovi (2+2), dále také Šimkovi, Rýparovi, Krbcovi a Ondruškovi (všichni) 2+1. Zítra Češi uzavřou skupinu duelem se Slovenskem. Pak se utkají o umístění, pravděpodobně se Švýcary.

Polish Open 2021:

Polsko – Česko 2:15 (1:5, 0:6, 1:4)
Branky:17. Dahlstrom, 46. Malajka – 6.  a 51.Šimek, 7. D. Beneš, 8. a 56. Ondrušek, 11. a 23. Krbec, 20. a 36. Rýpar, 22. Bauer, 26. Gruber, 28. a 53. Delong, 34. Besta, 36. Rýpar, 58. Němeček.

Česko – Švýcarsko 8:6 (4:3, 3:1, 1:2)
Branky: 13., 18. a 56. Adam Delong, 12. Besta, 20. M. Beneš, 23. Gruber, 28. Langer, 34. Bauer – 6. a 16. Maurer, 6. a 48. Laely, 38. Kisugite (vlastní), 41. Meier.