Fanoušci všech klubů budou moci pořizovat vstupenky na utkání v síti Ticketportalu! Foto: Martin Flousek, Český florbal Fanoušci všech klubů budou moci pořizovat vstupenky na utkání v síti Ticketportalu! Foto: Martin Flousek, Český florbal
7. 9. 2021 Superliga (10) KOMENTÁŘŮ

Osmifinále a vstupenky přes Ticketportal. Nová sezona Livesport Superligy přináší novinky

 Nově už nebude v nejvyšší soutěži platit, že se týmy z 9. a 10. místa po základní části odeberou na dovolenou. Český florbal změnil formát Livesport Superligy a do nadstavbových bojů se zapojí všichni. První šestice postoupí přímo do čtvrtfinále, týmy ze 7. až 10. místa se o něj poperou v osmifinále na dva vítězné zápasy. Novinkou před zahájením ročníku je také sjednocení nákupu vstupenek pro fanoušky všech superligových klubů.

Po rozšíření elitní soutěže na 14 týmů byl klíč po základní části následující: první osmička si zajistila místo v play off, poslední čtyři celky čekal boj o udržení a devátý s desátým se sice mohli radovat ze záchrany, zároveň jim ale skončila sezona a následovalo dlouhé volno do zářijového startu nového ročníku.

To se nyní změní. Český florbal vyslyšel apel klubů a boje ve vyřazovací části rozšířil ještě o jednu úroveň. Celky od sedmého do desátého místa se utkají o postup mezi osmičku nejlepších. Hrát se bude na dva vítězné zápasy (7. proti 10. a 8. proti 9.). Ve čtvrtfinále, které na předkolo play off naváže, už si budou tradičně první tři kluby volit svého soupeře.

Velkou změnou je jednotná ticketingová platforma, ke které se připojí všechny týmy nejvyšší soutěže. Fanoušci tak budou moci vstupenky nově pořídit v síti Ticketportalu. Cílem je jednak usnadnit samotný nákup, ale rovněž jde o nástroj jak pomoci v případě protikoronavirových opatření a redukce divácké kapacity.

Sezona 2021/2022 by měla vyvrcholit 9. dubna superfinálovým duelem v pražské O2 areně. Půjde už o jubilejní desátý ročník superfinále. V plánu je také dohrát pohárovou soutěž, která v uplynulém roce nepoznala vítěze a která se naplno rozběhla už v polovině srpna. Finálový den by měl hostit Chomutov 18. ledna.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • znalec napsal:

  Tak tomu rikam krok vpred! Ku predu leva, ku predu leva. Cim vice zapasu, tim lepe (mlčoušek a spol. vedi). Plus sjednoceni prodeje, kdo tohle ma? A k tomu superfinale

 • Komik napsal:

  Škoda jen, že ten Ticketportal je úplný bordel a tragicky nepřipraven.

  • Pan Hradec napsal:

   Můžeme jenom doufat, že Ticketportal ten „nápor“ tisíců florbalových diváků zvládne…

 • Šlápota vedle napsal:

  Celé je to úplná šlápota vedle. Obávám se inspirací činovníků uvadajícím českým hokejem. Celkově to ještě více degraduje význam základní části, kde už pomalu nepůjde skoro o nic. Chápu, že bafunáři klubů potřebují sponzory na nějaké play-off do VIP přivést a tak po tom pasou, nicméně: Za prvé to začíná být problém pro hráče…jezděte celý rok každý víkend v amatérských či poloamatérských podmínkách po zápase, když prakticky o nic nejde a skoro všichni co umí držet hokejku prolezou do play-off….a za druhé, už tak upadající divácký zájem o zápasy, zejména v základní části bude vypadat asi jak, když atraktivita a význam zápasu se podobně jako třeba u hokejové extraligy ještě sníží. Nevím co v unii zaměstnávají za odborníky na marketing a sportovní stránku věci, protože tohle jsou nápady, co mohly frčet pět a více let zpět, né teď, kdy jsou naopak kontraproduktivní.

  • Pan Hradec napsal:

   Kéž by se vrátila doba finálových sérií, hezky na 4 vítězné mače! Jako dneska si vybavuji, že jsem hltal finálové boje tatranu proti pepinu/havířovu. Soupeř zpravidla vedl a Tatran stahoval ve 3. třetině. Krásné souboje, vyhrocené série…
   Místo aby se udělalo automatické dva dolů/dva nahoru a klasické play-off zase rozmělňujeme kvalitu. Kdy už pochopíme, že může vyhrát jen jeden!?

 • Petr 2 napsal:

  Mne by jako diváka zajímalo, jak to bude se vstupenkami. Článek nenabízí praktické informace.

  Občas jsem účast v hledišti plánoval dny dopředu, občas to bylo okamžité rozhodnutí. Rozhodně jsem nikdy (kromě superfinále) vstupenky nekupoval dopředu, ale až na hale od pořadatelů. Proč taky, když byly dostupné a vždy mohlo do toho něco přijít. Asi jako u každého jiného diváka.

  Tak by mne zajímalo, zda volná možnost nákupu vstupenek přímo na místě bude zachována. Cokoliv jiného a složitějšího vyžene lidi z ochozů a florbal diváky potřebuje.

  • Kolins napsal:

   Vy si vážně nekupujete lístek týden předem? Tak to napište panu Urbářovi, ten má za to, že to jinak ve florbale nechodí.

   • Petr 2 napsal:

    Vstupné bylo takovými drobnými pro pořádající kluby a teď se jim na tom přiživí mezičlánek. Nebo to vstupné budou muset zvýšit a z toho nebudu zase já jako divák vůbec nadšený.

    Rád bych slyšel argumenty, které k obhajobě zavedení takové věci zazněly. A pokud to odsouhlasily kluby, tak jejich politice nerozumím.

 • Frnda napsal:

  Tleskam Unii za tyto kroky! Opravdu vsichni florbaliste, kluby a siroka verejnost oceni sjednoceni prodeje listku! Skvely krok = vytahnete hlavu z prdele na te unii a zacnete neco (!!!!) pro florbal skutecne delat. Treba trenovat decka nebo pracovat s rozhodcima!

Napsat komentář

*