Marek Zouzal se raduje z branky do sítě Ostravy. Foto: ACEMA Sparta Praha Marek Zouzal se raduje z branky do sítě Ostravy. Foto: ACEMA Sparta Praha
19. 9. 2021 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Derby pro Spartu! Black Angels vzali Boleslavi bod. Stoprocentní už jsou pouze Tatran a Bohemka

Už jen dva týmy v Livesport Superlize zůstávají po třech kolech stoprocentní. Tatran porazil doma Ostravu především díky příspěvku Marka Beneše 6:4 a vévodí tabulce. Devět bodů nasbírala také Bohemka, která vyhrála na hřišti brněnského Hattricku 9:6. Opět se činil nejlepší střelec soutěže Karel Petrák. Pražské derby ovládla Sparta, Black Angels pak po základní hrací době remizovali s Boleslaví.

Mladá Boleslav natáhla svou vítěznou šňůru, podruhé za sebou však ztratila bod. Po šedesáti minutách totiž svítilo na ukazateli nerozhodné skóre 5:5. A to ještě domácí museli v utkání dotahovat náskok soupeře. V prodloužení přisoudil druhý bod Středočechům Milan Tomašík. Hattrick v utkání zkompletoval Jan Natov.

Tři zápasy, devět gólů. Taková je bilance mladého útočníka Karla Petráka, který dvěma trefami a jednou asistencí přispěl k výhře na půdě Hattricku Brno. První lajna Bohemians byla opět hodně vidět. Jakub Buršík, Petrákův parťák z lajny, nasbíral pět bodů, Filip Forman tři a Jan Malič vsítil z pozice obránce dvě branky.

Klokani mají ze tří zápasů tři výhry, stejnou bilanci zatím drží také střešovický Tatran. Utkání s Ostravou bylo plné zvratů. Střešovičtí nejprve vedli 2:0, pak třikrát inkasovali, což vybudilo Marka Beneše. Tahoun Tatranu skóroval dvakrát během jedné minuty, pak asistoval u Davida Šimka a Pražané nakonec duel zvládli vítězně 6:4.

Druhé vítězství vybojovala Sparta, která v pražském derby přetlačila Chodov 7:4. Sparťanům vyšla pasáž ve druhé části, během které skórovali Mikuláš Krbec, Kristian Kozák a Marek Zouzal. Sparta tím nakročila k vítězství, ve 46. minutě vedla už 5:1, a i přes chodovské snížení tři body zůstali na Podvinném mlýně.

Cenné venkovní body vybojovali hráči Otrokovic a Liberce. Panterům se dařilo v útoku a na východě Čech vyhráli 8:4. Liberci zase skvěle vyšla první třetina, svěřenci Zdeňka Skružného ji na Vinohradech ovládli jednoznačně 5:0 a po výhře 7:2 zapsali první body do tabulky. Poražaní sokolové zůstávají na poslední příčce.

Výsledky 3. kola Livesport Superligy:

FBŠ Hattrick Brno – FbŠ Bohemians 6:9 (0:2, 2:3, 4:4)
Branky: 34. J. Kůra (Vlach), 35. Slezák (M. Hronek), 46. Do. Dvořák (Fuchs), 52. M. Hronek (Sládeček), 57. Slezák (Juhaňák), 59. Lhota (Sládeček) – 2. Malič (F. Forman), 15. Buršík (Petrák), 25. F. Forman (Buršík), 33. Buršík, 39. Petrák (Buršík), 41. Petrák (Buršík), 46. Steller (Kratina), 48. Malič (F. Forman), 58. Kostka (vla.).

Sokoli Pardubice – Panthers Otrokovice 4:8 (2:2, 1:1, 1:5)
Branky: 13. Savický (P. Pakosta), 15. Šmíd (P. Pakosta), 32. Velc, 49. Savický – 8. Vykopal (Gašparík), 8. M. Ležatka (Medek), 25. Petřík, 50. Gašparík, 54. Gašparík (Vykopal), 59. Nehila, 60. Petřík, 60. Vykopal.

Florbal Mladá Boleslav – Black Angels 6:5 (2:0, 0:3, 3:2 – 1:0) po prodl.
Branky: 11. Suchánek (Fořt), 19. Natov (Tomašík), 41. Natov (Tomašík), 42. Curney (TS), 44. Natov (Suchánek), 63. Tomašík (Suchánek) – 26. T. Hanák (R. Hanák), 29. Bouček (M. Burian), 34. M. Boček (J. Boček), 42. R. Hanák (T. Hanák), 46. M. Boček (Neklan).

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Liberec 2:7 (0:5, 0:1, 2:1)
Branky: 44. V. Kopecký, 47. V. Klápa (Pergler) – 2. Ferdan (Valeš), 4. Wiener (Ferdan), 5. Baudisch (Světlík), 13. Světlík (Rozkovec), 20. Šoltys (Stránský), 23. Ferdan (Smutný), 42. Valeš (Jakub Kopecký).

Tatran Střešovice – FBC Ostrava 6:4 (2:0, 0:3, 4:1)
Branky: 14. Havlas (Němeček), 20. Brautferger (Marek Beneš), 47. Marek Beneš (TS), 47. Marek Beneš (Šimek), 50. Šimek (Marek Beneš), 59. Havlas (Němeček) – 27. Lípový (Soukup), 33. Chatrný (Soukup), 38. Klimscha (Kuczera), 58. Chatrný (Lípový).

1. SC Vítkovice – FBC Česká Lípa 8:3 (1:1, 2:0, 5:2)
Branky: 19. Besta (Šindler), 31. Delong (Šindler), 31. Delong (Matejčík), 42. Zubek (Kaleta), 48. Matejčík (Hubálek), 53. Besta (Delong), 59. Matejčík, 60. Delong (R. Gattnar) – 10. Kopič (Krajcigr), 48. Mlejnek (Tichý), 60. Ekl (Slaný).

Sparta Praha – Florbal Chodov 7:4 (1:1, 3:0, 3:3)
Branky: 17. Zeman (Kareš), 33. M. Krbec (Juha), 36. Kozák (Pažák), 36. Zouzal (TS), 46. Křenek (Ujhelyi), 50. Ujhelyi (Křenek), 53. M. Krbec (Matěj Čermák) – 4. Skřivánek (Ondrušek), 49. Ondrušek (J. Bauer), 51. M. Vávra (Majer), 54. Komárek (Ondrušek).

Dohrávka 2. kola Livesport Superligy:

Sokoli Pardubice – FBŠ Hattrick Brno 7:5 (1:1, 3:3, 3:1)
Branky: 4. P. Pakosta (Savický), 34. Lukáš Kučera (P. Černý), 36. Žáček (Slabý), 38. Savický (Šmíd), 45. Šmíd (Velc), 48. P. Černý (Lukáš Kučera), 59. Šmíd – 19. Jalový (Brom), 24. Š. Hronek (Jalový), 33. Brom (Š. Hronek), 40. Fuchs (Jalový), 57. Kostka (Slezák).