Marka Beneše bylo těžké zastavit. Foto: Black Angels Marka Beneše bylo těžké zastavit. Foto: Black Angels
11. 10. 2021 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

Duo Šimek – Beneš opět řádilo a Tatran díky třetí třetině porazil Black Angels

Včera Tatran deklasoval Pardubice, Marek Beneš zapsal šest bodů a David Šimek zkompletoval hattrick. Stejní hráči se činili i dnes v televizní dohrávce 7. kola proti Black Angels. Střešovičtí nakonec zlomili pražského soka až ve třetí třetině a nakonec vyhráli 9:6.

Andělé dlouho drželi se Střešovicemi krok. Po dvaceti minutách to bylo 2:2 a po dvou třetinách domácí ztráceli pouze jeden gól. „Pak rozhodl náš výpadek v průběhu třetí třetiny. Myslím, že ty první dvě jsme zvládli celkem dobře. Je to škoda. Na chvilku jsme tomu přestali věřit a pak už to nestačilo,“ mrzelo asistenta trenéra Black Angels Petra Pajera.

Po dvou gólech si ve třetí dvacetiminutovce připsali David Šimek a Marek Beneš a Tatran i přes snížení ze strany domácích mohl slavit zisk tří bodů. David Šimek jak v neděli, tak v pondělí zkompletoval hattrick. „Teď to byly takové dorážky a náhodné góly, spíš jsem měl štěstí,“ uvedl skromně autor tří zásahů.

Se 14 brankami na svém kontě se dotáhl do čela tabulky kanonýrů, o první příčku se dělí s Karlem Petrákem z Bohemians a s Adamem Delongem z Vítkovic. Tatran ovládl i osmý zápas v novém ročníku Livesport Superligy a se stoprocentním bodovým ziskem zůstává na čele. „Zlomová byla třetí třetina, která se nám povedla. Na jejím začátku jsme museli stáhnout hru na dvě pětky,“ dodal Šimek, co vedlo k triumfu.

Beneš v posledních dvou startech nasbíral neuvěřitelných deset bodů (5+5) a je po Filipu Formanovi druhým nejproduktivnějším hráčem elitní soutěže. Livesport Superligu teď čeká reprezentační pauza, o víkendu se totiž uskuteční turnaj série Euro Floorball Tour v Plzni. Češi po delší době vyzvou Finsko a Švédsko.

Televizní dohrávka 8. kola Livesport Superligy:

Black Angels – Tatran Střešovice 6:9 (2:2, 1:2, 3:5)
Branky: 2. Meliš (vlastní), 10. J. Boček (Neklan), 33. Obuškevič (J. Boček), 49. T. Hanák (R. Hanák), 54. Hromada (M. Boček), 55. Obuškevič (Renčín) – 4. Šimek (Marek Beneš), 7. Brautferger (Jak. Kolísko), 25. Havlas (Marek Beneš), 32. Havlas (Němeček), 41. Šimek (Pánek), 50. Marek Beneš (TS), 51. Brautferger (Tlapák), 52. Šimek (Martin Čermák), 60. Marek Beneš (Němeček).